Péče o vlasy dcer pro většinu maminek je obtížný úkol, protože obvyklé ocasy a copánky se rychle nudí a ženy chtějí, aby jejich děti vypadaly krásně a originálně. Nicméně, pokud jde o výběr prvního skutečného účesu, většina maminek se zastaví u společných možností, jako je čtverec nebo kaskáda, nebere v úvahu zvláštní strukturu vlasů, tvar obličeje, věk dívky.

Jaké jsou účesy pro dívky

Neexistuje žádný zásadní rozdíl mezi dětskými a dospělými účesy, jediná nuance, která je vlastní pro účesy pro dívky, je měkkost forem. Pokud volba spadá do možností, jako je kaskáda nebo žebřík, zvláštní pozornost by měla být věnována délce pramenů, protože v procesu hraní her nebo tvůrčí činnosti bude dítě nepříjemné kadeřemi, které neustále vypadávají z účesu. Výběr vhodného obrazu pro dítě je důležité zaměřit se nejen na tvar, ale také na jednoduchost provedení, aby nedošlo k plýtvání spoustou času na balení.

Nebojte se učit dívku, aby se chovala jako dáma od útlého věku - česání, vázání ocasu nebo tkaní copu, používání krásných vlásenek, luky a stuhy - to dá malé princezně správné pojetí vlastní role v životě, přispěje k rozvoji ženství v budoucnosti. Nejběžnější možnosti pro dívčí účesy jsou následující:

 • čtyřkolky;
 • bob;
 • kaskáda;
 • sesson;
 • stránka;
 • bob;
 • žebřík;
 • pixie;
 • klobouk

Krátké účesy pro dívky

V posledních letech jsou takové možnosti účesů pro miminka vybírány méně často, protože krátké účesy jsou vhodnější pro starší ženy. Tato skutečnost však nijak neovlivňuje styl a krásu krátkosrstých dívek. Možnosti, jako je bob a stránky jsou dobré pro děti, které nemají dospělé vlasy dost dlouho. Jejich výhodou je snadnost péče. Krátké účesy jsou nepostradatelné pro odstranění poškozených konců nebo, pokud si to dívka přeje, aby se zbavila všech zamotaných dlouhých pramenů.

Střih pod chlapcem může dát objem a umožňuje měnit obraz tvaru a délky rány. I přes skromnou délku může matka ozdobit hlavu své dcery pomocí ráfků, sponek na vlasy a dalšího příslušenství, které do vzhledu malé princezny denně přidává něco nového. Při výběru varianty obrazu zvažte tvar obličeje, nádheru vlasů a zvláštnosti charakteru dítěte.

Klasické fazole

Když už mluvíme o stylové dětské účesy, jeden nemůže zapomenout na klasické fazole - to je univerzální možnost, která vypadá stejně dobře na pětiletý plán nebo teenager. Účes je dobrý, protože se hodí do jakéhokoliv typu vzhledu, tlustých, tenkých, rovných nebo zvlněných vlasů. Bob zpravidla kombinuje rysy bobu - horní část korunky je zvednuta a čirá linie vpředu.

Kromě klasické verze existuje mnoho typů účesů, takže rodiče si budou moci vybrat nejlepší variantu pro dítě. Hlavní výhodou fazole je, že dívka může chodit s vlasy po celý den, zatímco účes bude vypadat krásně a stylově. Bob nevyžaduje žádnou speciální péči ani styling, takže matka ušetří čas a úsilí. Asymetrická forma nemá žádné významné nevýhody.

Stránka

Jedná se o účes, který udržuje perfektní tvar za všech povětrnostních podmínek. Účes bude vyhovovat dívkám, které mají i husté vlasy. Na stránce jsou všechny prameny řezány podél stejné čáry (třesky, strany, horní část hlavy) a úhel řezu se mění v závislosti na délce pramenů za sebou. Obraz „stránky“ vypadá nejatraktivněji u dětí s kulatým nebo oválným obličejem, zatímco účes pomáhá vizuálně korigovat tvar hlavy. Výhodou je pohodlná, jednoduchá péče o prameny, nevýhodou je, že stránka se nehodí dívkám s tenkými vlasy.

Cesson

Tento účes je vhodný pro dívku 3 roky, teenager a zralá žena. Cesson získal širokou popularitu díky svému stylovému vzhledu a snadné instalaci - to jsou hlavní výhody obrazu. Vlasy by měly pokrývat uši, jsou oříznuty v kruhu, plynule přecházející z rovných tlustých rán do krátké šíje. Rodiče nemusejí trávit mnoho času sutrou před odesláním dítěte do školy. Chcete-li položit prameny, je nutné pouze rozčesávat běžný kartáč na vlasy.

Méně sesson - obtížnost najít dobrého mistra, který bude schopen kvalitně provést tento obtížný účes na dětských vlasech. Jedinečnost účesu spočívá v tom, že to vyhovuje každému bez výjimky, ale to nezanedbává potřebu brát v úvahu individuální rysy rysů obličeje. Takže, Cesson je ideální pro děti s oválným tvarem obličeje, ale baculaté dívky jsou lepší provést ostříhat ostré nebo šikmé rány. Je možné skrýt příliš velké čelo pomocí tlustých rán a správně zvolená délka pramenů skrývá vyčnívající uši.

Víčko

Jedná se o druhý nejoblíbenější účes pro dívky, který se vyznačuje neuvěřitelným pohodlím a krásným vzhledem. Účes dostal jméno pro to, aby byl podobný šatníku položky stejného jména. Pro ostříhání je charakteristická přítomnost dlouhých pramenů v horní části hlavy a krátká - ve spodní části. Přímé dělení rozděluje korunu na dvě části, ale na přání rodičů nebo samotné dívky se mohou lišit.

Čepice je univerzální, protože vypadá stejně dobře na vlasech jakékoli struktury a typu. Délka řádu je zpravidla upravena až do linie uší, odříznutí vlasů v půlkruhu a spojení je velmi krátká (stroj může být použit pro tento účel). Taková varianta obrazu pro dítě je darem pro matku, protože kromě česání vlasů nevyžaduje žádnou péči.

Pixie

Krátké zastřihování dětí zahrnuje takovou neobvyklou, zajímavou možnost, jakou je pixie. Vrstvený účes je natažen ve vrstvách: půlkruh ve tvaru čepice je odříznut v oblasti korunky a šíje. Zadní část hlavy je nejdůležitější součástí pixie. Často v krátkých účesech, délka krku je redukována k nule, a ostříhat je vyrovnán dlouhým třeskem. Ve středně dlouhých pixelech visí zadní prameny volně.

Tento odvážný účes pro dívku 10 let nebo starší, protože nemá smysl dělat tak komplikovaný účes pro holky. Ve středním školním věku bude dívka schopna si vlasy upravovat na vlastní pěst, což je důležité pro zaneprázdněné rodiče. Existuje mnoho variant pixie: provádí se na krátkých, středních a dlouhých vlasech, což je plus účes, protože je možné zvolit nejlepší styl individuálně.

Caret

To je nejoblíbenější dětský účes, který je vlasy, řezané v přísném geometrickém tvaru ("čtverec" v překladu - "čtverec"). Bangs jsou také dělané s rovnou řeznou linií. K dnešnímu dni existuje mnoho odrůd caret. Dívky s hustými vlasy budou vyhovovat klasické verzi. Na tenké nebo kudrnaté vlasy budou vypadat výhodnější víceúrovňové varianty vlasů.

Délka čtverce je také odlišná - prameny mohou dosáhnout na ramena nebo být omezeny úrovní brady. Každá dívka podle věku, dokonce i tříleté dítě, bude schopna přinést si vlasy v pořádku pomocí obyčejného kartáče. Pro budoucí dívku to bude sloužit jako vynikající organizační dovednost. Výhodou caret je jednoduchost vytváření účesů a péče o vlasy. Účesy nemají žádné nevýhody.

Kadeřnické účesy pro dlouhé vlasy

Krásné kadeře - hrdost pro každou dívku. Pro děti mladší 7 let, visící prameny způsobují spoustu nepříjemností: neustále se zamotávají, špiní, a proto je třeba je česat a umýt často. Dlouhé copánky, klásky, kudrnaté prameny - to je skvělá volba pro školačky. Dokonce i jednoduchý, známý ocas může být pestrý, což dává obrazu složitý vzhled. Majitelé dlouhých pramenů jsou mnohem jednodušší, aby se slavnostní účes pomocí styling a tkaní techniky. Délka a tvar střihu se může lišit od jednoduchých rovných pramenů až po složité kaskády.

Kaskáda

Módní účesy pro dívky zahrnují víceúrovňové náměstí (kaskáda). Zkušený mistr kadeřnictví vytvoří tento účes na téměř jakékoli délce vlasů. Kaskáda předpokládá hladký přechod z krátkých pramenů vpředu na dlouhou dobu. Linka může být ostrá a otrhaná, což přispívá k obrazu insolence. Existuje obrovské množství možností pro kaskádu, ze které si dívka bude moci vybrat svou oblíbenou možnost, odpovídající charakter dítěte.

Střih je vhodnější pro školačky (od 7 let) a teenagery a na děti od 3 do 5 let by to nebylo vhodné. Nedostatek účesu je nutností každodenního sladění a stylu vlasů, aby se zdůraznily obrysy směrem dolů. Velkou výhodou příležitostného stříhání vlasů je, že v případě potřeby bude dívka schopna nosit jak své volné vlasy, tak je sbírat do copánků, pletenců a svazků.

Žebřík

Vypadá skvěle na holky s tenkými i tlustými vlasy, jedinou podmínkou je, aby prameny byly rovné. Vlasy zdůrazní přirozenou krásu kudrlinek ve druhém případě av první - vizuálně zvýší objem. Kadeře nepotřebují další objem, takže obraz není vhodný pro kudrnaté děti. Velkým plusem je žebřík - není třeba klást prameny.

S rány

Bangs jsou tvořeny na základě přání malého klienta nebo rodičů a mohou být krátké, protáhlé, rovné nebo šikmé. Při výběru je třeba postupovat od věku dítěte: malé děti nemusí pustit příliš dlouhé rány, což může vést ke strabismu. Kromě toho se lépe zaměřit na tvar obličeje a okázalost vlasů. Tak, dokonce i rány dobře utajit velké čelo a dělat obličej méně protáhlý, a šikmý bude nejlepší volbou pro baculaté malé holčičky. S třesky v kombinaci čtverec, kaskáda, žebřík a další obrázky.

Účesy pro holčičky

V prvním roce života jsou chlupy stále slabé a rostou nerovnoměrně, takže poprvé můžete dítě lehce sekat, pouze oříznutím špičky. Počínaje 1, 5-2 roky, dítě může být řez pod chlapcem, pak růst vlasů bude více rovnoměrné a aktivní. Pokud po dobu dvou let rostou prameny, můžete vytvořit krásnou krátkou ránu pro malou princeznu. Od 3 do 6 let, takové srážky pro dívky jako bob, čtverec, všechny možnosti žebříku bude relevantní. Kromě toho, v tomto věku fit asymetrické účesy, jakékoliv druhy rány.

Pro dospívající dívky

Originální a atraktivní vzhled na školačkách 7-10 let starý účes Aurora, který je na principu stvoření podobný kaskádě, ale má určité rozdíly. Aurora vypadá atraktivně na jakoukoliv délku, je univerzální, takže je vhodná i pro adolescenty s jakýmkoliv typem. V Aurora je přechod mezi prameny znatelnější, takže aurora může být prováděna na vlasech různých délek. Účes přidává objem vizuálně, i když jsou chlupy přirozené.

Módní účesy pro dívky ve věku 7-10 let se vyznačují praktičností a pohodlím, protože v tomto věku jsou děti mobilní a aktivní. Maminky se doporučuje věnovat pozornost možnostem, jako jsou čtyři druhu (včetně asymetrické), žebřík, fazole, skřítek, kaskáda. Můžete experimentovat s délkou, tvarem rány, texturou okrajů (mohou být roztržené nebo dokonce, mají ostré rohy nebo hladké přechody).

Doporučení pro výběr

Takový účes, který kombinuje krásu a pohodlí pro dítě, rodiče budou úspěšní. Pokud rodiče zvažují různé možnosti, ale nemohou učinit rozhodnutí, měli byste použít následující doporučení stylistů:

 1. Bangs Zastavit výběr je lepší pro krátké, vlasy by neměly růst pod linií obočí, jinak se může vyvinout strabismus. Pokud se rodičům líbila možnost s dlouhým třeskem, musíte se neustále hrabat, abyste se tomuto problému vyhnuli.
 2. Tvar účesů. Při výběru berou v úvahu tvar a proporce obličeje, velikost uší, strukturu vlasů. Pro děti s oválným nebo dlouhým obličejem, krátké vlasy budou dělat, a baculaté děti by měly opustit dlouhé prameny nebo vytvořit asymetrické linie.
 3. Pokládání. Jakýkoliv účes je po aktivních hrách zkažený, takže od raného dětství se děti učí správně se starat o své vlasy.
 4. Příslušenství. Doplňte vybraný obrázek o krásné detaily (gumičky, mušle, krabi, špendlíky, ráfky různých barev). Neodmítajte příslušenství ani na velmi krátkých vlasech, protože všechny děti milují vypadat jasně.

Cena

Zkušený, dobrý mistr by měl nejen pracovat kvalitativně, ale také zvítězit nad dítětem, aby se cítil klidně a pohodlně. To vysvětluje ceny za kadeřnictví pro děti. Tabulka zobrazuje rozsah cen v Moskvě:

Druh řízení

Náklady na

Bang korekce

150-300

Krátký účes

450-1500

Účes pro dlouhé vlasy

800-2000

Foto účesy pro dívky

Video

Kategorie: