Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Chtěli byste zlepšit své tělo komplexu, ale nevíte, jak na to? Snažte se zhubnout, ale dieta nepomáhá? Součást, kterou vám chybí, je cvičení tabata pro hubnutí. Jednoduchá tělesná cvičení opakovaně zvýší účinnost stravy. Školení, které trvá ne více než 5 minut denně, urychlí proces spalování tuků 5-6 krát! Vypadá to jako fantazie, ale je to docela reálné! Naučte se postupovat podle této techniky a můžete rychle dosáhnout svého ideálu krásy.

Co je to tabata systém

Vznik metod Tabata obrátil postoj ke ztrátě váhy. Systém umožňuje ztratit 3 - 4 kilogramy týdně, takže trénink trvá pouze 4 minuty denně. Tento soubor intenzivních cvičení na hubnutí byl vyvinut japonským lékařem jménem Izumi Tabata a specialisty z Národního výzkumného ústavu fitness a sportu (Tokio). Inovativní objevy, jejichž studium bylo dokončeno v roce 1996, byly publikovány v mnoha světově proslulých časopisech. Zprávy o vzniku nové metody boje s obezitou se po několik dní rozšířily po celém světě.

Podstatou tabata systému je následující: po dobu 4 minut, osoba střídavě intenzivní zatížení a odpočinek. Prvních 20 sekund musíte provést cvičení maximálním tempem, po němž následuje 10sekundová prodleva. Tento cyklus (set) se opakuje 8 krát. Po takovém cvičení začne tělo proces spalování tuků, který trvá asi 24 hodin. Každá lekce je soubor cvičení určených k použití co nejvíce svalových skupin. Dávat 4 minuty denně, můžete přijít o tyto kilá za pár týdnů bez diety a prášky.

Výhody školení Tabata

Každý trénink na systému tabata dává intenzivní zátěž na hlavní svalové skupiny. Pro ty, kteří již delší dobu nehrají sport, se doporučuje začít cvičením střední obtížnosti, aby si tělo zvyklo. S výhradou systematického přístupu bude metoda tabata poskytovat mnoho pozitivních účinků, včetně:

 • posílení kardiovaskulárního systému;
 • zvýšený svalový tonus;
 • urychlení procesu spalování tuků;
 • zlepšený metabolismus;
 • normalizace procesu asimilace proteinů svalovou tkání;
 • zpevnění kloubů.

V pouhých 4 minutách denně, tabata gymnastika zahájí důležité procesy v těle, které pomáhají zlepšit celkové zdraví, posílení svalů a zbavit se nadbytečných kalorií. Pro zajištění komplexního efektu změňte program školení tak často, jak je to jen možné. Cvičení by se měla měnit tak, aby se všechny svalové skupiny účastnily stejně.

Cvičení Tabata pro hubnutí

Pohybujeme se od slov k akci a podívejme se na příkladný tréninkový protokol. Bude zahrnovat následující cvičení:

 1. První set Postavte se rovně, narovnejte záda, silně zatlačte břišní svaly, nastavte si nohy na šířku 12-15 cm, na 20 sekund proveďte hluboké dřepy s rukama zvednutým na úrovni hrudníku. To by mělo být provedeno co nejrychleji. Výsledky musí být zaznamenány tak, aby bylo vhodné sledovat postup.
 2. Druhá sada. Po 10 vteřinách po prvním cvičení si posaďte na podlahu a pak rychle vyskočte, zvedněte ruce nahoru. Po přistání na podlaze se posaďte a vyskočte znovu.
 3. Třetí sada. Stojící v poloze popruhu (zadní strana je rovná, paže ohnuté na lokty rovnoběžné s podlahou), zase utáhněte kolena k hrudníku.
 4. Čtvrtý set. Ležící na zádech, točit - snažte se dosáhnout lokte pravé ruky s kolenem levé nohy a naopak.

Druhá polovina tréninku by měla přesně opakovat první 4 sady. Pouze v tomto případě dostanou svaly dostatečné zatížení. Aby se předešlo zácpě během cvičení, zapište nejprve pořadí cvičení na kus papíru a uspořádejte jej tak, aby byl viditelný. Kromě toho musíte poskytnout speciální časovač.

Pro začátečníky

Pokud právě začínáte pracovat na programu tabata, nezapomeňte se před každým cvičením zahřát, jinak intenzivní zátěž poškodí tělo. Kromě toho odborníci doporučují použití jednoduchých cvičení nejprve. Napište je, abyste věděli, jaké počáteční kroky by měly být:

 • cvaknutí z podlahy (pokud to nejdříve nebude možné dělat správně, poklekněte);
 • dřepy (spodní poloha - nohy rovnoběžné s podlahou, horní poloha - rovný stojan s rukama vzhůru);
 • vkročení s nohama, když stojí (kolena by se neměla ohýbat);
 • kroucení s koleny ohnuté (leží na zádech, zkuste dosáhnout s kolenem levé nohy k lokti pravé paže, a naopak).

Pro ženy

Krása ženského těla vyžaduje zvláštní přístup. Metoda tabata je stejně dobrá pro udržení všech ve formě bez výjimky, vše, co musíte udělat, je správně nastavit tréninkový program. Odborníci doporučují dívkám a ženám, aby se zaměřili na tato cvičení:

 • kroucení s nákladem na lisu (vleže);
 • skákání na místě s vysokým kolenním výtahem;
 • běh na místě s zastíněním nohou;
 • kliky z podlahy;
 • hluboké dřepy.

Video: soubor cvičení na systému tabata

Recenze

Valentýna, 36 let: Před dvěma měsíci to bylo těžké s penězi. Tak jsem přestal chodit do posilovny. Rozhodl se hledat alternativu. S rummaged na internetu, jsem našel článek o japonské Tabata hubnutí cvičení. Pečlivě jsem si prostudoval všechno a uvědomil si, že bych to mohl zkusit, protože nic nechci riskovat. O měsíc později jsem vypadal lépe než kdy jindy, když jsem pracoval ve fitness centru. Teď je to lepší!

Daria, 24 let: V důsledku hormonálních přípravků získala několik kilogramů. Můj vzhled byl jen nechutný, protože jsem předtím nebyl štíhlý. Přítel doporučil japonský program hubnutí. Zoufalý ztratit váhu, diety, rozhodl jsem se to zkusit. První lekce byla náročná zkouška, ale přežil jsem. Každý další trénink tabata byl dán jednodušší a za týden jsem ztratil 3 kg. Dalších 7 dní a stále minus 3 kg!

Zoe, 38 let: Nedávno jsem slyšela o cvičeních tabata pro hubnutí. Dlouho jsem nevěřila, ale když jsem studovala slušné množství informací, uvědomila jsem si, že to může fungovat. Začal dělat cvičení 2 krát denně. Za týden jsem zvýšil počet školení na tři. Uplynul jen měsíc a já už jsem snížil 7 kg. Nikdy bych si nepomyslela, že by to bylo možné, ale teď je výsledek zřejmý a nemůžete se s tím hádat. Děkujeme japonským výzkumníkům!

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: