Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pravá kůže je vyrobena zpracováním kůže zvířete. Postup se provádí v několika fázích: namáčení, solení, činění, barvení atd. Jakákoliv umělá kůže je polymerní filmový povlak, který se nanáší na tkanou, netkanou nebo pletenou textilii. Ekokožený film - polyuretan.

Co je to ekologická kůže

Nejoblíbenějším typem umělé kůže je polyvinylchlorid (PVC). Nevýhodou tohoto výrobku je vzduchotěsnost. Ekokozha je nová třída imitace kůže, která nezpůsobuje alergii, prochází vzduchem, nemá nepříjemný zápach kožené náhražky. Materiál je tvořen vrstvou polyuretanu a látkovým základem (100% bavlna). Výrobky z ekokožiny se obtížně odlišují od přírodních - jsou příjemné na dotek, mají příjemný vzhled.

Co odlišuje ekologickou kůži od umělé kůže

Polyuretanová kůže na mechanismu výroby je obtížnější než koženkové PVC. Všechny potřebné materiálové vlastnosti jsou kladeny i při chemické syntéze, v důsledku čehož není nutné žádné změkčovadlo. Jaký je rozdíl od koženkové kůže? Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma materiály je struktura. Koženka se nemůže chlubit studeným odporem, propustností pro vzduch a páry. Jsou spojeny pouze odolností proti vodě. Jak odlišit ekologickou kůži od pravé kůže? Materiály můžete zkontrolovat pomocí tepla. Přirozená pokožka se snadno zahřívá v dlaních a ekokoža bude vždy studená.

Eko kůže - klady a zápory

Největší plus ekokože je perfektní kombinací ceny a kvality. Materiál je téměř stejně dobrý jako přírodní kůže a jeho cena je několikrát nižší. Eko kůže - klady a zápory:

 • vizuálně se neliší od pravé kůže;
 • má mikropóry, které vám umožní dýchat, na rozdíl od dermantinu;
 • drobné deformace mohou být rychle dotaženy díky základně tkaniny;
 • dlouhá životnost;
 • snadná péče

Výhody eko-kůže jsou zřejmé, ale pár minusů jsou také přítomny. Pokud je materiál náhodou řezán, bude viditelná jeho tkaninová základna. Další mínus - psychologický aspekt. Mnoho lidí, kteří kupují výrobky z pravé kůže, cítí pocit prestiže a elegance. Eko-kůže nemůže dát takové emoce. Ačkoli nedávno některé světové značky přešly na vydání celých sbírek takového materiálu jako pu-kůže.

Autocovers z ekoskin

Po vyřazení, eko-kůže - co to je, můžete jít na výrobky, které jsou z ní vyrobeny. Majitelé aut často kupují kryty z tohoto materiálu. Udržení jejich postavení, řidiči drahých a prestižních zahraničních vozů preferují pro tyto účely použití umělé semiše, přírodní kůže nebo alcantary. Eco-kožené autoplachty jsou jednodušší a levnější, takže jsou vhodné pro majitele demokratičtějších automobilů. Soudě podle recenzí motoristů, po zakoupení takových obalů:

 • interiér kabiny se mění k lepšímu;
 • sedět na kožených sedadlech je mnohem hezčí;
 • žádný efekt lepení v horkém počasí;
 • materiál netírá, nepraská.

Tašky z ekokože

Vzhledem k tomu, že polyuretan má dobrou odolnost proti opotřebení a mrazuvzdornost, mají eko-kožené tašky stejné vlastnosti, a proto mají velký úspěch. Kromě toho, výrobky mají reprezentativní vzhled, protože bavlněné základny je ideální snahou o realizaci nejvíce neuvěřitelných nápadů na design. PU kůže je velmi kujná, což je důvod, proč se perfektně ohýbá a může mít potřebné formy. Hlavním psychologickým faktorem je, že nepotřebujete zabít zvíře, abyste měli prestižní kabelku.

Ekoskin na nábytek

Trh s nábytkem nabízí široký sortiment čalouněného nábytku z eko kůže. Dnes si vyberte pohovku pro dětský pokoj nebo kancelářskou židli z tohoto materiálu požadované textury a barvy nebude problém. Na trhu najdete z ní různé styly - od moderních až po klasické. Rozumná cena za ekologickou kůži pro nábytek činí výrobky velmi populárními. Nevýhody tohoto nábytku jsou také k dispozici:

 • materiál absorbuje barvu z tkanin, takže je lepší zvolit pohovky a křesla z tmavších tónů;
 • Eko-kůže se nesmí umýt ani namočit ve vodě, aby se zabránilo skvrnám;
 • čalouněný nábytek vždy zůstává studený, je lepší ho v zimě zakrýt koberec;
 • Kočky mohou také zanechat stopy na pohovce, takže pokud máte domácí zvířata, je lepší odmítnout takový nákup.

Eko kožené boty

V obchodech najdete spoustu bot z ekokože. Hlavní výhodou výrobků je šetrnost k životnímu prostředí, protože při výrobě se nepoužívají žádné škodlivé polymery. Ecoskin dýchá a nepropouští vlhkost, a proto je v takových botách pohodlný za každého počasí. Ve srovnání s pravou kůží je ekologický materiál méně teplý a odolný proti mrazu. Soudě podle recenzí módy, významný rozdíl v ceně rovnováhy tento nedostatek.

Oblečení z ekokože

Když je již čistá, ekologická kůže - co to je a jaké jsou její provozní vlastnosti, chci vědět, jaké oblečení z ní šijí. Je vybrána tloušťka eko-materiálu, odkud je plánováno jeho použití. Oblečení z eko kůže je dámské a pánské bundy, kalhoty, šaty, rukavice, sukně. Kromě toho se materiál používá jako dekor. Kombinace eko kůže s jinými tkaninami pomáhá designérům vytvářet jedinečné předměty, které se prodávají pouze v jednotlivých kopiích.

Bundy a bundy z tohoto syntetického materiálu jsou mrazuvzdorné, proto se při nejvyšších teplotách nevysychají. Možnosti barev a velikostí zimního a letního oblečení jsou také velmi dobré. Zimní bundy a letní sukně nevyblednou, protože ekologická kůže je odolná proti slunečnímu záření. Největší výhodou tohoto oblečení je skutečnost, že nezpůsobuje žádné alergické reakce vůbec.

Jak se starat o ekologickou kůži

Soudě podle recenzí majitelů výrobků z ekologického materiálu, jsou v nesnázích, když je třeba umýt věci. Zejména pokud byly malé děti napsány na invalidním vozíku vyrobeném z tohoto materiálu. Péče o ekologickou kůži se liší od ostatních materiálů. Pokud je místo špinavé, pak je snadné jej vyčistit vlhkým hadříkem. Pokud potřebujete umýt, pak je povoleno při teplotě nepřesahující 30 stupňů a pouze ručně. Nedoporučuje se používat prací prášek - je lepší používat speciální gely. Silně znečištěné produkty by se měly čistit za sucha.

Video: ekologická kůže - co je to materiál

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: