Pouze se zdravými koleny může člověk hrát sport a vést aktivní životní styl. Proto byste se měli starat o kolenní klouby, zatímco s nimi ještě nejsou žádné problémy. Pro tento účel byly vyvinuty speciální ortopedické přístroje. Kolenní ortéza mu poskytuje spolehlivou ochranu a zabraňuje zranění. Existuje několik typů výrobků, z nichž každý má své vlastní vlastnosti.

Co je ortéza kolenního kloubu?

Jedná se o lékařské kolena, které jsou potřebné k upevnění kolena ve správné poloze. Jejich funkcí je zachovat zdraví kloubů, urychlit zotavení kolen po operaci nebo zranění. Kromě toho kolenní podpěra zabraňuje opakovanému poškození kloubu. Nástroj uvolňuje stav člověka v zánětlivém procesu. Obvaz na koleno pevně fixuje kloub, snadno se používá a udržuje: může být bezpečně umyt v psacím stroji. Tento a další typy ortéz jsou určeny pro použití v následujících případech:

 • s dislokací / subluxací kolena;
 • pro artritidu se používají kolenní podložky pro gonartrózu;
 • během rehabilitace v pooperačním období;
 • s nestabilitou kloubu po poranění;
 • s výrony;
 • pokud existuje revmatické onemocnění kolene;

Kdo potřebuje pomoc? Zpravidla zranění kolen:

 1. Lidé, kteří pravidelně navštěvují různé sportovní aktivity. Vážný stres vede k protahování a mikrotraumatu, což způsobuje bolest v koleni.
 2. Mít obezitu. Plní také cítí zvýšený tlak na kolena, takže je důležité udržet normální váhu, udržet aktivní životní styl a vyrovnat svou stravu.
 3. Klouby mohou také zranit ty, jejichž práce je spojena s monotónními pohyby nebo nečinností, ať už se jedná o zvedání závaží nebo sezení na místě.
 4. Kolena se starají o budoucí maminky. To je způsobeno hormonálními změnami.

Typy kolenních chráničů pro fixaci kolen

Firmy specializující se na ortopedické výrobky nabízejí různé typy ortéz pro fixaci kolen. Než si koupíte svorku na koleno, je nutné určit, pro jaký účel ji potřebujete. Pro výrobu ortopedických fixačních přípravků používejte v závislosti na typu řezu různé materiály a struktury:

 • lékařská ocel;
 • měď;
 • plastové;
 • závěsy;
 • regulátory;
 • Suchý zip.

Při výběru patelly musíte určit vhodnou velikost. Záleží na tomto parametru, zda ortéza chrání vaše koleno nebo je k ničemu. Chcete-li najít správnou velikost, změřte obvod stehna (14–15 cm nad kolenem). Příliš volný kolenní držák nedává očekávanou kompresi, podpůrný efekt a malý může dokonce zranit, což brání oběhu. Níže je uvedena tabulka velikostí řezů:

Pokrytí v cm

Velikost

> 43

Malé

43-50

Střední

50-56

Velké

56-62

Extra velké

XXL

3 rostliny, které pronikají klouby a obnovují chrupavku 20krát lépe než chemik!

Čtěte více …

Elastická bandáž

Měkká kompresní bandáž se liší podle stupně hustoty, v závislosti na tom, do jaké míry se mění úroveň fixace a omezení pohybů. Kolenní ortéza stabilizuje koleno, pomáhá obnovit funkci centrálního nervového systému, pomáhá zmírňovat otoky, snižuje bolest. Pro snadné upevnění se používají elastické pásky, vytvořené z měkkých tkání podobných vlastnostem bavlny. Jejich výhodou je dobrá prodyšnost a hypoalergenita.

Kromě toho existují speciální oteplovací kolenní chrániče, které pomáhají zlepšit krevní oběh. Zahřátím urychlují účinek aplikovaných externích léků. Výrobky jsou ideální pro zraněné sportovce. Nejvhodnější jsou považovány za odnímatelné obvazy, které jsou upevněny suchým zipem. Je velmi snadné se starat o elastické ortézy: doporučuje se ruční mytí a přirozené sušení na prádelní šňůře.

Polotuhá ortéza

Z vysoce pevných materiálů umělého původu vznikají polotuhé ortézy. Díky dobré pružnosti a mikroperforaci materiálu chrání kolena dokonale tvar a bezpečně fixují kloub, aniž by blokovaly přístup kyslíku. Polotuhé výztuhy kolen mohou být dodatečně vybaveny bočními panely nebo popruhy, které regulují tvar. Indikace pro použití kolenních chráničů tohoto typu:

 • zranění kolen;
 • dislokace patelly;
 • artritida, bursitida, synovitida, osteoartritida;
 • poškození starého vazu / menisku;
 • ochrana kolena před zraněním při silném zatížení;
 • zotavení z operace nebo poranění;
 • pro zlomeniny po odstranění sádry;
 • v případě Osgood-Schlatterovy choroby.

Polotuhé ortézy mohou být promyty ve studené vodě bez použití čisticích / bělicích činidel. Před zákrokem by měly být upevněny všechny pásy a upevňovací prvky, přičemž se odstraní odnímatelné prvky. Ortézy je možné umýt v psacím stroji s úsporným režimem - po umístění kolena do speciálního sáčku. Nemůžete:

 • na železo;
 • výrobek očistěte;
 • suché v blízkosti topných zařízení.

Učitel

Tuhá kolenní ortéza má jádro ve formě rukávů. Kloubové chrániče kolen bezpečně připevněné k noze přes popruhy nebo šněrování. Takové ortopedické fixátory jsou vyráběny jak zahraničními, tak domácími společnostmi. Asistenti jsou určeny pro různé věkové skupiny. Chcete-li vytvořit učitele pomocí kovových slitin, přírodní kůže, plastů, polymerních tkanin. Takovéto ortézy mohou mít vynikající tvary, velikosti, konfigurace. Nosí je dospělí i děti. Hlavní funkce chrániče kolen jsou:

 • spolehlivá fixace kolenního kloubu během léčby / rehabilitace;
 • snížení bolesti;
 • náhradní omítkové dlahy nebo pneumatiky;
 • imobilizace kolena;
 • prevence zlomenin a poranění;
 • korekce deformovaného spoje;
 • prevence relapsů / komplikací onemocnění.

Ortopedická kolenní podložka se prodává ve specializovaných prodejnách, včetně online služeb. Je lepší objednat si dětský model pro individuální produkci, aby výrobce bral v úvahu věk a individuální vlastnosti nohou dítěte. Pro dětské ortézy jsou zvýšené požadavky. Zařízení musí například:

 • jemně, ale pevně upevněte kloub;
 • mají malou hmotnost;
 • být nastavitelná a trvanlivá;
 • být vytvořeny s použitím bezpečných ekologických materiálů.

Jak dlouho můžete nosit dlahu? Většina výrobků je určena pro nepřetržité používání. Funkční modely umožňují nepřetržité nošení. Například sportovní nastavitelná ortéza v důsledku rozděleného designu může být odstraněna za účelem provedení hygienických nebo lékařských postupů. Dospělé modely dlah jsou upevněny 5 vyjímatelnými kovovými pneumatikami a manžetami a dětskými - se třemi. Díky těmto upevňovacím prvkům lze měnit parametry ortéz. V případě potřeby jsou kovové pneumatiky nahrazeny spirálovými žebry se zvýšenou tuhostí.

Obvaz se silikonovým patelárním kroužkem

Určeno pro sportovce a lidi, kteří vedou aktivní životní styl. Ortézy se silikonovým patelárním (tažným) kroužkem se používají pro drobná poranění, aby se usnadnil průběh artritidy, osteoartrózy. Modely tohoto typu nesklouznou ani s intenzivní fyzickou námahou, protože kolena na vnitřní straně jsou opatřena speciálními silikonovými částmi, které poskytují dobrou přilnavost na kůži. Navíc úroveň fixace zvyšuje kompresní bandáž v takových zařízeních. Zabraňuje také vzniku otoků.

Konstrukce pružiny zajišťuje laterální fixaci spoje a silikonový kroužek umístěný ve středu patelly jej chrání před poraněním, čímž se snižuje rázové zatížení během pohybu. Kvalitní ortézy jsou vyrobeny z prodyšné, vysoce elastické tkaniny. Materiál spolehlivě odvádí vlhkost při sportu, chrání pokožku před podrážděním. Použití obvazu je povoleno nejdéle 8 hodin denně.

Ceny

Značka

Typ ortézy

Cena

Donjoy

4-bodový sportovní

Přibližně 39 000 r.

Orlett (Orlett)

Měkký obvaz

Asi 1900 r.

Oppo

Obvaz je planimetrický

Asi 1800 r.

Push

Se silikonovým jazýčkem

Přibližně 10600 r.

Fosta

Tutor závěs

Asi 600 r.

Genumedi

Se silikonovým kroužkem

Přibližně 3800 r.

Video

Recenze o ortopedických kolenních vycpávkách

Ulyana, 24 let: Namísto sádry na zlomené noze měla tvrdou dlahu. Velkým plusem je schopnost svobodně provádět hygienické postupy. Vybral jsem si model Ortho, koleno velmi dobře upevněné, ale nestlačil jsem ho dolů. Žádný otok během nošení ortézy nebyl. Cena dlahy je velmi demokratická - asi 1800 rublů, a na rozdíl od sádry může být mnohokrát použita.

Alexander, 38 let: Pracuji v posilovně a když zvedám závaží, často cítím bolest v kolenou. Koupil jsem si běžný pásek (elastický obvaz), ale jeho výhody byly zanedbatelné. Později jsem si vybral spolehlivější ortézu, při pohledu na fotografii a čtení recenzí. Měkký obvaz od Orlett drží patellu mnohem lépe, snadno se obléká a nezpůsobuje nepohodlí.

Anna, 31: Má matka má 73 let, má deformační formu osteoartrózy kolen. Jeden kloub nesnesitelně bolí. Žádná mast, lidové prostředky nepomáhají. Dočasná úleva po blokádách, ale musíte jít na kliniky na injekce, a to není blízko. Rozhodli se jí koupit tuhou fixační ortézu (Ortho, artikulovanou). Maminka je mnohem snazší chodit a pohybovat se.

Kategorie: