Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Postupem času se na čelním skle objeví malé škrábance. To je způsobeno tím, že se písek dostává pod stěrače, úder kamene, který letí mimo silnici, nesprávné čištění ledu. Leštění čelního skla pomůže zbavit se drobných škrábanců na autoglass auta. Můžete se obrátit na profesionály nebo to udělat sami. Perfektní průhlednost je důležitá nejen z estetických důvodů, je to záruka bezpečnosti - poškození může rušit výhled.

Je možné leštit čelní sklo automobilu

Leštění skla automobilu před poškrábáním odstraňuje nejtenčí vrstvu, takže na ni působí pouze menší škody. Chcete-li zjistit, zda leštění bude účinné ve vašem případě, je jednoduchý test: najít škrábnutí a přejeďte s nehtem. Pokud se jí nelepí, takové kosmetické opravy pomohou zbavit se vady. Pokud se setkáváte s hlubokými škrábanci a štípaným sklem, můžete je naplnit fotopolymerem nebo nahradit celý povrch. Broušení, které v podstatě tenčí povrch, je nepřijatelné.

Technologie leštění

Odstranění drobných škod je dlouhý proces. K práci bylo provedeno kvalitativně, provádí se po etapách. Technologie leštění skla z poškrábání vozidel zahrnuje následující položky:

 1. Čištění povrchu.
 2. Pro větší pohodlí jsou vady označeny značkou.
 3. Pro ochranu těla je celé auto pokryto fólií.
 4. Pomocí plstěného leštícího kotouče se aplikuje speciální směs.
 5. Povrch je ošetřen bruskou nebo elektrickým vrtákem a znovu vymyt, aby se vyhodnotil výsledek.
 6. Tělo se vymyje, aby se na něj nedostaly třísky.

Prostředky pro leštění oken automobilů

V prodeji jsou různé způsoby leštění - liší se svými vlastnostmi, kvalitou, cenou. Především jsou leštěny rozděleny do tří kategorií:

 • Ochranné sloučeniny. Film je vytvořen na povrchu autoglass a chrání jej před trhlinami a vyblednutím v budoucnu.
 • Optické leštění. Obsahují mikročástice, které vyplňují škrábance.
 • Brusná pasta. Odloupněte horní vrstvu skla.

Lešticí prostředky se liší ve složení - na bázi teflonu nebo na bázi vosku:

 • Teflonové sloučeniny mohou chránit povrch před hlubokým poškozením, takže jsou aplikovány nejen na místo poškrábání, ale také na celý povrch.
 • Leštidlo na bázi vosku chrání horší, ale stojí méně.

Cena za leštění čelního skla

Kolik stojí polské náklady na autoservis? Ceny za tuto službu v Moskvě se pohybují mezi 5 000 a 10 000 rublů. Rozdíl v nákladech je dán úrovní kabiny a třídou vašeho vozidla. V Petrohradu a v regionech profesionální leštění auto skla může stát méně. Částka je však stále podstatná, proto se pokuste auto leštit sami.

Jak leštit sklo

V tomto případě pomůže speciální těstoviny nebo lidové prostředky. Vše záleží na vašem rozpočtu a dostupnosti některých laků. Dokonce i zubní pasta je užitečná pro maximální úspory, i když si můžete zakoupit speciální profesionální formulace. Každá možnost má své výhody a nevýhody - posouzení vlastností různých kompozic vám pomůže učinit správnou volbu.

GOI pasta

Lešticí pasta GOI se často používá doma. Je to levnější než jiné speciální prostředky, ale pomáhá dosáhnout poměrně kvalitního výsledku. Jedná se o zrnitou pastu, velikost zrna se může lišit:

 • Čtvrtá velikost zrna je největší. Umožní odstranit dutiny, znatelné škrábance.
 • Pokud si všimnete vzniku odření, oparu, matných oblastí, měli byste si vybrat pastu se zrny třetí velikosti. Je vhodný pro obnovení průhlednosti.
 • Druhá velikost je vhodná pro vyrovnání povrchu, čímž se eliminuje velmi malé poškození.

Zubní pasta

Mezi lidové prostředky jako polská známá zubní pasta. Nebude to méně efektivní než speciální nástroje, ale bude to levnější. Musíte si vybrat nástroj s minimem přísad, aby nedošlo k poškození povrchu. Pokud má pasta bělící vlastnosti, bude to velké plus a produktivita práce bude produktivní.

Speciální prostředky

Profesionální formulace na bázi teflonu nebo vosku lze zakoupit pro vlastní použití. Jejich nevýhodou ve srovnání s pastou GOI a pastou je pouze cena. Současně, vosková pasta pro leštění skla není příliš nadřazená lidovým možnostem pro jeho vlastnosti. Pokud chcete poskytovat spolehlivou ochranu pro autosklo v budoucnu, je smysluplné utrácet peníze navíc za teflonový nástroj.

Jak leštit sklo na autě rukama

Chcete-li povrch vyleštit sami, připravte si řadu nástrojů a nástrojů. Než začnete, zkontrolujte, zda máte následující inventář:

 • zvolený polštář čelního skla;
 • cítil kruh;
 • lešticí stroj;
 • marker;
 • čisticí kapalina a houba;
 • velký film pro zakrytí těla a skot.

Po přípravě přejděte k hlavní části práce. K tomu použijte pokyny krok za krokem:

 1. Tělo auta opatrně zakryjte fólií.
 2. Pečlivě jej zajistěte páskou kolem okrajů, aby bylo tělo chráněno.
 3. Umyjte autosklo a osušte.
 4. Označte škrábance markerem.
 5. Pomocí plstěného kotouče naneste na sklo lešticí prostředek.
 6. Zacházejte s ním se strojem. Držte ho v úhlu 5 stupňů, téměř kolmo.
 7. Opláchněte autoglass znovu. Odstraňte škrábance.
 8. Odstraňte fólii z těla. Doporučuje se prát celý stroj.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: