Lékaři hovoří o nemocech, jako je psoriáza - je to způsob života. Dieta pro lupénku pokožky hlavy je sestavena pro týden dopředu, seznam povolených, zakázaných potravin je uveden v tabulce. V závislosti na exacerbaci nebo naopak může být zlepšení složení stravy odlišné. Zdá se, že potrava pro lupénku je něco nudného a bezútěšného, ​​ale to není v žádném případě správný výběr jídel a péče o potraviny.

Co je to lupénka

Tajemná psoriáza je neinfekční autoimunitní onemocnění, které se projevuje příznaky ekzému, charakteristickými plaky na kůži. Vyskytuje se v mladém věku. Ve skutečnosti je to neustálá senzibilizace, vysoký alergický stav organismu. Stejně jako každý alergický stav je tento stav opraven nejen léčbou, ale i dietou. Výživa pro psoriázu pro každý den je vybrána s ohledem na obecná pravidla plus individuální charakteristiky organismu.

Co nemůže jíst s lupénkou hlavy

Každý pacient by měl vědět, jaké potraviny nelze s lupénkou jíst. Použití některých druhů potravin může vyvolat zhoršení onemocnění. Vážné porušování stravy při lupénce pokožky hlavy přispívá k šíření plaků do jiných oblastí kůže, které tvoří jasně červené šupinaté nebo plačící skvrny. Existuje koncept individuálních reakcí, takže pacientovi se doporučuje, aby vytvořil podrobný seznam „nebezpečných“ a „bezpečných“ potravin. Obecné zákazy jsou:

 1. Alkohol Nápoje se stupněm negativního vlivu na tělo, zejména játra, trpí odnětím alergenů a toxinů.
 2. Tukové maso, párky, sádlo - potraviny poškozují trávicí trakt, vyvolávají exacerbace.
 3. Tukové sýrové soli pokožky hlavy zhoršují příznaky onemocnění.
 4. Krupice - zbytek obilovin může být při dietě z psoriatických plaků.
 5. Červené ovoce a bobule - mango, jahoda, třešeň, tzn. alergeny pro tělo.
 6. Pečení a těstoviny z purifikované mouky s vysokým obsahem lepku je ve stravě zcela nepřijatelné.

Co můžete jíst s lupénkou

Menu pro psoriázu by mělo být pestré a vyvážené. Dieta věnuje velkou pozornost střevní mikroflóře: produkty s laktobacily pomáhají očistit tělo toxinů a toxinů, provádět desenzibilizaci. Čerstvá zelenina, libové maso - králík, kuřecí maso, vařené krůty jsou povoleny k jídlu a mohou být také pečené. V omezeném množství se přidává rostlinný olej. Obiloviny jsou považovány za nejužitečnější pohanky. Káva na jídelním lístku je povolena maximálně jednou týdně, ale zelený čaj, zázvor - bez omezení.

Výživa pro lupénku

Strava pro lupénku pokožky hlavy je součástí léčby, hojení těla. Dodržování norem výživy, konzumace užitečných potravin v kombinaci s hojným pitím (preferuje se čistá voda pro louhování toxických látek), exacerbace probíhá do dvou až tří dnů. V budoucnu pomáhá podpořit menu, aby se zabránilo nerovnováze ve výživě stopových prvků - vápníku, hořčíku, železa, vitamínů B, A, C.

Pro ženy

Jídlo pro psoriázu pro ženy musí zahrnovat zvýšený obsah železa, protože krevní ztráty se objevují každý měsíc. Zvláštní pozornost by měla být věnována dietě, správná dieta by měla být vyplácena během těhotenství, kojení. Železo se nachází v takových povolených potravinách jako banány, králičí maso, libové hovězí maso, pohanka a pohanková mouka. Z druhé, můžete si pečivo, které nejsou horší chuť chuť zakázané cukrovinky z obchodu, a tak diverzifikovat jídlo.

Pro muže

Mužská dieta pro psoriázu hlavy se zaměřuje na bílkoviny, které by měl být silnější sex používán více než ženy. Výborným výběrem potravinových receptů bude kuřecí vařený a pečený nízkotučný sýr, krůta. Někdy je dovoleno přidávat vejce v nepřítomnosti reakce těla na ně. Muži milují jíst hodně, ale s touto nemocí musíte jíst zlomek, v malých porcích.

Dieta pro pacienty s psoriázou

Dermatologie a dietologie jdou ruku v ruce. Potravinové alergie a autoimunitní stavy dobře reagují na lékovou terapii v kombinaci se správnou dietou. Obecným principem je zdravá strava bez rychlého občerstvení, alkohol, potraviny s vysokým glykemickým indexem, mastné a smažené. Lidé mají strach z "nudného", "čerstvého" menu, ale to není vůbec případ: můžete vařit chutné, pestré.

Pagano dieta

Jeden z nejlepších na světě rozpoznal dietu pro lupénku Pagano. Americký dermatolog specializující se na problém psoriázy vyvinul v polovině minulého století svůj systém výživy. Až do teď, to je populární, a jméno lékaře se stal synonymem pro efektivní korekci alergických stavů, rychle se zbavit exacerbace onemocnění. Tyto zásady jsou:

 1. Pijte dostatek vody. Pagano zachovává zázvorový čaj a vodu.
 2. Nejméně dva a půl litru vody denně na dospělého.
 3. Hrubé vlákno pro čištění střev.
 4. Čerstvé šťávy, kromě nápojů z červeného ovoce, bobulí. Dobře fit zelenina, s výjimkou rajčat.
 5. Přidá se lecitin.

Dieta ohně

Svetlana Mikhailovna Ogneva je dermatologka se čtyřiceti lety zkušeností. Má svůj vlastní nutriční design, který pomáhá zbavit se projevů chronického onemocnění. Dieta s prokázanou účinností je považována za nejlepší pro obyvatele Ruska, zemí SNS, protože bere v úvahu zvláštnosti místního klimatu a dostupnost konkrétních produktů. Režim Fire je navíc úsporný z hlediska finančních nákladů na týdenní menu.

Požární režim je jídlo s neustálou podporou zdraví. Je založen na rovnováze kyseliny a zásady v těle pacienta. Lékař nazývá prevenci artritidy, artrózy, zvýšení imunity jako další účinky. Ogneva doporučuje, abyste se drželi diety nejen pro pacienta s lupénkou, ale i pro všechny, kteří se chtějí zbavit sezónních onemocnění a zlepšit stav těla. Pravidla jsou jednoduchá:

 1. Kyselina je škodlivější než alkálie. Poslední musí být nejméně 80 procent.
 2. Zelenina, zeleninové šťávy - bez omezení.
 3. Zelí je nejlepším přítelem pacienta v nepřítomnosti gastritidy a jiných gastrointestinálních onemocnění.
 4. Množství hrubých vláken - a to je oves, pohanka, otruby - pomáhají očistit tělo škodlivých látek.
 5. Minerální voda - nejméně dva litry denně.
 6. Doporučené fyzické cvičení a chůze na čerstvém vzduchu, spolu s pozitivními emocemi.

Video: výživa pro lupénku pokožky hlavy

Kategorie: