Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V zánětlivých procesech nosních dutin, sinusů, adenoidů, je vstřikování do nosních dírek léku s mořskou solí Aqualor užitečné - návod k použití je povinný pro čtení před použitím. Eliminovat rýmu, zbavit se hlenu a zvlhčit nosní sliznici pomůže sprej a Aqualo kapky. Výrobce léku vytvořil širokou škálu produktů vhodných pro děti i dospělé.

Aqualore lékařství

Aqualore obsahuje přírodní mořskou vodu, která se používá jako preventivní opatření pro zavlažování krku, léčbu přetížení nosu a špatného chladu. Podle pokynů se voda obsažená v přípravku shromažďuje v ekologicky šetrné oblasti Atlantiku v blízkosti pobřeží Francie. Přípravek splňuje evropskou normu a poskytuje vysoce kvalitní postřik pro mytí nosních průchodů v důsledku anatomických a pohodlných příloh. Při dlouhodobém užívání lék udržuje sterilitu.

Složení

Kapky a nebulizátor obsahují isotonické a hypertonické vodné roztoky, které se liší v koncentracích soli. Hypertonický roztok s obsahem soli 19 až 23 g na litr je součástí Aqualor Forte, spreje pro hrdlo. Izotonická řešení zahrnují Aqualor Soft, Norm, dětská série - spreje a kapky. Koncentrace soli se pohybuje v rozmezí od 8 do 11 g / l. Některé přípravky z řady obsahují přírodní extrakty heřmánku. Výrobky neobsahují konzervační látky a uchovávají všechny biologicky aktivní složky mořské vody, stopové prvky:

 • vápník;
 • zinek;
 • chlor;
 • selen;
 • měď;
 • sodíku;
 • jod;
 • hořčík;
 • železo;
 • draslíku.

Formulář vydání

Aqualore je čirá, bezbarvá kapalina bez zápachu. Existuje 5 typů léků: Mini, Baby, Norm, Soft, Forte. Všechny léky jsou rozděleny na spreje a nosní kapky. Prodávají se jako sprejový sprchový sprej (pro děti) nebo s rozprašovací tryskou. Různé typy Aqualore jsou k dispozici v lahvích od 50 do 200 ml.

Aqualore pro nos

Kapky na mytí nosu se vyrábějí v modifikacích, které se liší způsobem použití a složení, což je vhodné pro léčbu pacientů různých věkových skupin. V závislosti na typu léku může být Aqualore pro nos v rozmezí dávek od 15 ml do 200 ml. Před použitím jakéhokoliv léku z linky je důležité si přečíst návod k použití. Můžete zjistit, pro koho je lék určen svým jménem:

 • Aqualore Baby je určen pro malé děti - 15 ml;
 • Norma se používá během těhotenství - 125 ml;
 • Sprcha Soft pro děti od 6 do 12 měsíců - 125 ml;
 • Forte je určen dětem ve věku od 2 do 120-200 ml.

Pro hrdlo

Sprej pro měkké zavlažování dutiny hrdla je k dispozici ve 2 verzích - mini (50 ml) a standard (125, 150 ml). Sprej Mini je určen k nošení v peněžence, kapse. Standard lze uložit do domácí lékárničky. Složení aerosolu je hypertonický roztok s koncentrací soli 19-23 g / l. Na 100 ml vodného roztoku odpovídá 0, 025 ml extraktů z aloe a římského heřmánku, 77 ml mořské vody. Aerosol se vyrábí v plechovce pod tlakem s pokyny.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Přípravek obsahuje složky, které zlepšují stav nosní sliznice: otok klesá, hlen, infikované sekrece jsou odstraněny a kůry změknou. Lék má protizánětlivý účinek na tělo a zvlhčující účinek, normalizuje ochrannou funkci epitelu nosohltanové sliznice, zlepšuje dýchání nosu. Vzhledem k nízké systémové absorpci (minimální absorpce léčiva v těle) nebyly provedeny farmakokinetické studie přípravku Aqualor, takže nebyla stanovena farmakokinetika léčiva.

Indikace pro použití

Aqualor není návykový, zlepšuje imunitu, používá se pro každodenní hygienu nosní dutiny, prevenci akutních respiračních virových infekcí, komplexní léčbu rýmy, onemocnění hrdla, sliznice nosního hltanu. Těhotenství a kojení nejsou kontraindikace. Injekce aerosolu do hrdla eliminuje riziko šíření infekce v případě plísňových, virových, bakteriálních a alergických lézí. Aqualor se používá pro stomatitidu, bolest v krku, zvyšuje počet standardních 6 injekcí na 8. Hlavní indikace pro užívání léčiva podle pokynů:

 • laryngitida;
 • sinusitida;
 • tonzilitida;
 • prevence chřipky;
 • zánět epiglottis;
 • pollinosis;
 • alergická rýma;
 • subatrofická a atrofická rýma (suchá sliznice nosu);
 • adenoiditis;
 • chronická rýma;
 • příprava nosní dutiny pro použití jiných prostředků;
 • rehabilitace po operaci v dutinách.

Kontraindikace

Použití přípravku Aqualore je zakázáno, pokud jste přecitlivělý na složky léčiva, pokud jste alergičtí na další složky léčiva (bylinné extrakty). Nedoporučuje se aplikovat sprej po operaci na meningy, s obstrukcí nosních kanálků nebo častým krvácením z nosu. Aqualor Spray, vzhledem k nedostatku omezovače na trysce, se nevztahuje na děti mladší 6 měsíců - můžete poranit nosní sliznici.

Dávkování a podávání

Kapky Aqualore se používají intranasálně (nosem). Podle instrukcí se nosní výplach za účelem prevence a denní hygieny provádí dvakrát denně a během léčby - 4 až 6krát. V případě anginy pectoris nebo závažných onemocnění spojených s těžkými obtížemi s dýcháním nosem se počet promývání zvyšuje až 8krát denně. Děti starší 2 let a dospělí by měli otočit hlavu na stranu, aby se opláchli a zasuňte špičku Aqualor do horní části nosního průchodu. Opláchněte nosní dutinu (2-3 sekundy) a vyfoukněte nos. Postup mytí s Aqualore pro novorozence:

 1. Oplach se provádí při ležení.
 2. Otočte hlavu dítěte na stranu.
 3. V nosním průchodu vstupte do špičky lahvičky.
 4. Opláchněte několik sekund.
 5. Pomozte svému dítěti vyhodit nos.

Aqualor sprej

Tato forma uvolňování se používá k léčbě krku, nosohltanové dutiny, akutní rýmy a dalších onemocnění. Je povoleno se vztahovat na děti od 6 měsíců a dospělé. Frekvence a doba přijetí nejsou omezeny. Standardní aplikační schéma podle návodu: 3-4 injekce až 6krát denně. Je nutné nasměrovat tryskový postřikovač na ohnisko zánětlivého procesu, který bude v závislosti na onemocnění odlišný (na mandle, hřbet hrdla atd.).

Kapky

Při komplexní léčbě onemocnění podle instrukcí by měly být před použitím jiných lokálních prostředků použity kapky. Trvání a počet případů, kdy léčivo není omezeno. Jak používat: 1-2 kapky v každé pasáži nosu 2 až 4 krát denně. Aqualore pro děti Dětské kapky lze použít k léčbě zimy od narození. Způsob použití je stejný: 2 kapky po každé, po které se snot odstraní pomocí nosní odsávačky.

Interakce s léky

Návod k použití obsahuje informace o tom, že v průběhu klinických studií nebyla zjištěna interakce s jinými léky. Jedinou indikací je použití kapek Aqualore před použitím jiných lokálních přípravků. Tento okamžik je vysvětlen tím, že lék usnadňuje nosní dýchání a při dalším užívání léků jejich složky účinněji proniknou zánětlivým ohniskem - místem zbaveným vylučovaných tekutin.

Vedlejší účinky

Ve většině případů nosní prostředky, které zahrnují stopové prvky a minerály z mořské vody, nezpůsobují žádné vedlejší účinky. Návod k použití ukázal, že nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky, ale pokud byl aerosol používán nesprávně, stejně jako jiné léky, jsou možné negativní reakce. Dlouhodobé mytí způsobuje brnění v nose, vyvolává hyperémii (otok a zarudnutí) a podráždění sliznice. Nepříjemné příznaky zmizí samy o sobě, bez léčby a po přerušení léčby.

Podmínky prodeje a skladování

Různé formy lékové řady Aqualor prodávané bez lékařského předpisu, takže v případě potřeby můžete vždy koupit kapky nebo sprej. Podle návodu je doba použitelnosti léku 3 roky od data uvedeného na obalu. Přípravek musí být chráněn před dětmi při pokojové teplotě (přibližně 25 stupňů).

Analogy

Oblíbenou náhradou tohoto nástroje je slavný Aquamaris, který se používá jak pro léčbu zánětlivých onemocnění nosohltanu a nosu, tak pro zvlhčování sliznice. Podle pokynů si můžete připravit analogový Aqualore sami, doma: 1 litr vařené vody (40 stupňů) - 1 lžička. sůl. Analogy léků jsou různé solné léčiva, jejichž nevýhodou je cena. Produkty Aqualore jsou mnohem levnější než jejich náhradní produkty. Analogy léčiva s mořskou solí:

 • AquaMaster;
 • Marimer;
 • Aqua-Rinosol;
 • Humer;
 • Dolphin;
 • Morenazal;
 • Rychle

Cena Aqualore

Podle pokynů je lék vydáván z lékáren bez lékařského předpisu. Léky si můžete koupit v běžných lékárnách v Moskvě nebo objednat z katalogu v internetových lékárnách. Při nákupu druhé metody zvažte náklady na přepravu. Popsaný lék se nevztahuje na řadu drahých léků, ale pokud chcete koupit ještě levnější, pak koupit na skladě, se slevou. Cena léku závisí na výrobci, způsobu uvolnění, místě prodeje:

Název maloobchodní prodejní sítě

Pravítko a forma vydání

Výrobce

Cena, rublů

ElixirFarm

Baby, Wed-in / opláchnutí nosní dutiny láhev 15 ml

Pharmamed / YS LAB, Francie

123

EuroPharm

Mini nosní sprej Forte 50 ml

Aurena Laboratories, Švédsko

270

Lékárenský řetězec "5 mg"

Norm, Wed-pro mytí nosní dutiny fl. 125 ml

YS LAB, Francie

386

Rigla

Extra Forte, volal sprej. 125 ml

Pharmamed CJSC, Rusko

325

Wer.ru

Krk Mini, sprej 50 ml s aloe, heřmánek

Pharmamed CJSC, Rusko

251

Video

Recenze

Angelina, 29 let

Dva roky jsem dělal dětský fyziologický roztok na mytí nosu sám, dokud lékař neoznámil moderní lék Aqualore Baby Spray. Líbí se mi, že byl vytvořen speciálně pro malé děti a je snadno ovladatelný. Nástroj usnadňuje dýchání dítěte, zvlhčuje nosní sliznici, pomáhá při léčbě chřipky.

Victoria, 26 let

Používám lék v období nachlazení, virových onemocnění. Zkoušel jsem mnoho výrobků s mořskou vodou na mytí nosní sliznice, ale tento lék považuji za účinný. Sprej aplikuji 2x denně: ráno, večer. Mám v plánu koupit kompaktní verzi série Mini, kterou lze použít během dne v práci.

Daria, 32 let

Můj manžel, po odstranění polypy, byl předepsán chirurgem, aby předepsal nosní dutinu Aqualor Norm Spray. Po zákroku jsou dutiny dobře navlhčeny, poskytují příležitost dobře vyfouknout nos, což je nutné po operaci. Sprej stále zůstal, takže ho sám používám k prevenci onemocnění ústní dutiny, jak je uvedeno v návodu.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: