Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Asteno-depresivní syndrom se může objevit v různých skupinách populace. Důvody mohou být různé, od přítomnosti chronických onemocnění, přes vliv prostředí na člověka. Naučte se léčit neurastenický syndrom, rysy a příznaky tohoto onemocnění.

Asteno-neurotický syndrom - co to je

Onemocnění - neurotický syndrom má jiné jméno - asthenoneurosis. Charakterizován narušením autonomního nervového systému. Lidská psychika je vyčerpaná, nestabilní a vyžaduje podporu. Pacientka trpí únavou a nervozitou s astenií. Z mezinárodního hlediska se onemocnění nazývá neurastenie (neurastenie). Onemocnění má kód ICB-10, odpovídá skupině F48.0 - jiné neurotické poruchy.

Asteno-neurotický syndrom u dětí

Diagnóza asteno-neurotického syndromu u dětí je vůdcem všech duševních onemocnění dětí. Asteno-neurotický stav se vyskytuje v 58% případů u adolescentů. To je způsobeno nezralostí nervového systému. Dítě se k sobě chová příliš kriticky, klade zvýšené nároky. Z toho vzniká neurastenie. Léčbu tohoto onemocnění má zkušený specialista. Neurasthenic se chová nepřítomně a nejistě. Schopen rychle se dostat z tohoto stavu, stát se podrážděným a násilným.

Asteno-neurotický syndrom u dospělých

Asteno-neurotický syndrom u dospělých se může projevit u všech typů psychoneurotických poruch. K onemocnění dochází na základě nedodržení pracovního a odpočinku, zvýšené psychické a fyzické zátěže. Asteno-neurotická porucha je téměř depresivní stav. Astenická neuróza zahrnuje léčbu nejen léky, ale také lidovými prostředky. Existují tři formy neurastenie:

 1. Hypersthenické. Vyznačuje se nadměrnou emocionalitou, podrážděností, nesnášenlivostí životních situací u člověka.
 2. Hypostenický. Neurasthenic ztrácí zájem o svět. Nadměrná ospalost, apatie, obsedantní únava.
 3. Forma podrážděnosti a slabosti. Člověk prožívá ostré přechody mezi zvýšenou vzrušivostí a úplnou apatií, vyčerpáním. To je považováno za přechodné mezi hyper a hypostenic forem.

Asteno-neurotický syndrom - symptomy

Můžete zvýraznit hlavní příznaky neurastenie. Hlavním příznakem je častá změna nálady, zejména v odpoledních hodinách. Astenický syndrom se často projevuje na pozadí IRR, traumatického poranění mozku, chronických onemocnění (hypertenze, diabetes mellitus). Neuroticismus je charakterizován hypochondrií a dalšími stavy podobnými neurózám. Pacienti vylučují tyto asteno-neurotické reakce:

 • zvýšená ospalost, únava a zmatenost;
 • přetrvávající slabost, která se zvyšuje odpoledne;
 • přerušovaný spánek;
 • záchvaty paniky, může být pacient naštvaný každou situací;
 • pomalá duševní reakce;
 • "Lump" v krku (neschopnost vyjádřit myšlenky);
 • Neurasthenic špatně toleruje hlasité zvuky, jasné světlo, trvalé pachy.

Symptomy neurastenie se mohou lišit v závislosti na příčině, typu onemocnění. Pokud se trauma, kterou utrpěl Světový pohár, stala podnětem pro rozvoj nemoci, pacient si bude stěžovat na silnou bolest hlavy. Pokrývá celou hlavu v podobě čepice nebo čepice. Cerebrální astenie je závažným typem onemocnění. Pacient pociťuje nadměrnou emocionalitu, slznost. Rozvíjí specifické myšlení. Neurotický syndrom se projevuje zpomalením rozhodování a závěry.

Asteno-neurotický syndrom - léčba

Diagnostiku a léčbu asteno-neurotického syndromu provádí neurolog. Po stanovení přesné diagnózy neurózy byste si měli nejprve poslechnout radu lékaře. Změna rytmu života, prostředí, snížení fyzického a psychického stresu pozitivně ovlivňuje stav neurotik. To pomáhá zastavit nemoc, ve většině případů, léky není nutné. Osvědčená terapie psychoterapeutem. Jeho cílem je eliminovat příčiny vzniklého patologického stavu u dospělého a dítěte.

Asteno-neurotický syndrom - léčba léky

Řádná léčba asteno-neurotického syndromu s léky zahrnuje integrovaný přístup. Lékař vybere lék na základě typu neurologického onemocnění a symptomů. Obnovují normální duševní reakci, zmírňují nervové vyčerpání, zklidňují, ne potlačují normální lidskou reakci. Většina léků je na předpis, takže schůzka se musí poradit s lékařem. Léčba zahrnuje následující skupiny léčiv:

 • nootropní činidla (obsahující kyselinu gama aminomáselnou, kombinace piracetamu s cinnarizinem);
 • sedativa na rostlinné nebo chemické bázi;
 • Vitamíny B (pro udržení nervového systému);
 • denní trankvilizéry;
 • hypnotika;
 • antioxidanty.

Asteno-neurotický syndrom - léčba lidových prostředků

Moderní neurologové praktikují léčbu asteno-neurotického syndromu lidovými prostředky. Zahrnuje bylinnou medicínu, aromaterapii, gymnastiku nebo plavání. Efektivní kombinace lidových metod a léků. Bylinná medicína zahrnuje použití rostlinných materiálů uvnitř (ve formě odvarů), externě (pleťové vody, koupele). Následující rostliny mají sedativní účinek:

 • valeriánský kořen;
 • tráva melissa;
 • lístky máty;
 • grasswort tráva;
 • chmelové hlávky.

Aromaterapie s esenciálními oleji může zlepšit náladu. Tato metoda je vhodná pro děti i dospělé. Normalizovat emocionální pozadí pomůže takové esenciální oleje: bergamot, citrusy (citron, mandarinka), rozmarýn, verbena, pelargónie, borovice. Pozitivně ovlivňuje fyzikální stav fyzioterapie, ranní běh, bazén.

Video: co je asteno-neurotický syndrom

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: