Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Snění o ženském štěstí, spravedlivější ženy koupit vnitřní květ s řeckým názvem Spathiphyllum. Vypadá to jako bílá plachta, která dává naději, že dosažení cíle je hned za rohem. Péče o štěstí ženských květin by měla být obzvláště úzkostlivá, aby nedošlo ke zkáze, podle přesvědčení, osudu.

Jak se starat o spathiphyllum doma

Chcete-li pěstovat vytrvalé rostliny nemůže složité manipulace, zejména pokud se budete řídit určitými pravidly, od výběru půdy a končí s kvalitou, podmínky zavlažování. Spathiphyllum není náladový s každodenní péčí, takže je snadné zakořenit i ve stejné oblasti s začínajícím "zahradníkem". Stálezelený keř příjemně potěší oko, pokud ho položíte na okno.

Hlavními parametry péče o spathiphyllum doma jsou správně zvolená velikost nádoby, přijatelná teplota okolí, dostatečná vlhkost, harmonické umístění v místnosti, kontakt s proudem světla na listech. Aby byla péče o Spathiphyllum adekvátní a štěstí žen skutečně přineslo radost a mír, doporučuje se, aby si tato pravidla péče o sebe pamatovala:

  1. Jak to roste, květina musí být transplantován do prostorného hrnce, a to by mělo být provedeno nejlépe na jaře. Koupit speciální půdu v obchodě nebo vařit nezávisle doma. Dobrou volbou je hliněná nádoba, která je schopna dlouhodobě udržovat požadovanou úroveň vlhkosti a poskytovat tak dostupnou péči.
  2. Tato teplomilná rostlina z tropů netoleruje chlad, účinky průvanu během péče. Optimální teplota je omezena na 18-23 stupňů. Přehřátí je také škodlivé, protože štěstí žen začíná rychle vadnout, už není spokojeno s jeho dokonalým vzhledem.
  3. Takováto květina milující vlhkost roste v močálech a řekách za přirozených podmínek. Čím vyšší je okolní teplota, tím častěji musí být napojena. Při chlazení je nutné snížit úroveň vlhkosti a vodu pouze v případě vysychání půdy. Nedostatečné plnění během péče je škodlivé, stejně jako přetečení.
  4. Umístění květiny je vhodné na severní straně místnosti, ale také roste hojně, nepřetržitě na okně na jihu. Výběr nejvhodnějšího místa, hlavní věc - vyloučit kontakt s listy přímého slunečního světla. Ohřívací baterie může být v blízkosti, je však lepší, aby se zařízení během péče přehřívalo, dávkování tepla a přirozeného toku barev. Při vystavení suchému vzduchu rostlina vyschne a špičky listů zčernají.
  5. Spathiphyllum je květ ve stínu tolerantní. Světlo musí být rozptýleno, protože přímé paprsky slunce jsou skutečnými škůdci přirozeného a plného květu. Pokud se dostanou do přebytku, rostlina může vadnout, začne žloutnout. Nedostatek osvětlení však činí listy malé a protáhlé ve tvaru.

Jak oplodnit spathiphyllum doma

Tato květina rodiny aroidů musí být stříkána včas, aby chránila kořeny před malými a ne vždy znatelnými škůdci. Pro krmení se používají hnojiva s nízkou koncentrací jednou za tři týdny. Před postřikem speciální směsí a po takovém sezení je nutné zalít vnitřní květ teplou vodou. Podle tohoto pravidla, hnojiva pro spathiphyllum doma chránit před mšicemi, černými houbami, roztoči pavouků, scutes, a mealybugs.

Jak vodu spathiphyllum doma

Pro zavlažování použijte destilovanou nebo vařenou vodu s nízkým obsahem chloru. Může být okyselen, a proto může být litr teplé kapaliny zředěn 5 kapkami octa a smíchán. Voda spathiphyllum doma hojně v létě a mírně pro chladné období. Pokud se na listech objevily černé skvrny, znamená to, že základy zavlažování jsou rozbité a květina může postupně mizet doma.

Spathiphyllum země

Když se staráte o to, ošetřujte výběr půdy zvláště zodpovědně, jinak listy brzy začnou žloutnout. Půda Spathiphyllum by měla být směs listnaté zeminy, rašeliny, říčního písku. Je nutné kombinovat požadované množství každé složky, stanovit výslednou kompozici v květináči a pouze po výsadbě spathiphyllum, zvlhčit.

Jak transplantovat spathiphyllum doma

Pokud květina kvete pravidelně, je možné počkat s transplantací, držet ji déle než jednou za rok. Když listy zbarví žlutě, je lepší vyzvednout prostornější nádobu, transplantovat pokojové rostliny neplánované. Optimální doba pro transplantaci spathiphyllum doma je jaro, výška květináče není větší než 20 cm, po umístění květu do květináče ji hojně zvlhčete, odstraňte ji ve stínu při odchodu. Sušení bude postupně, jak dlouho to bude trvat - individuální otázka. Alternativou k přesazení je obnova ornice.

Jak se šíří spathiphyllum doma

Existují tři způsoby reprodukce - řízky, pupeny a semena. Pěstované květy vypadají stejně krásné, ale jsou tu i nuance. Během vegetačního období může mladá rostlina kvést po 8-10 měsících od okamžiku výsadby. Pokud se množí spathiphyllum doma se semeny, doba květu s řádnou péči přichází až po 3-4 letech.

Spathiphyllum - nemoci

Pokud je květ pomalý a listy i nadále suché - špatná péče, léčba je vyžadována. Je důležité znát nemoc spathiphyllum, v čase, aby zachránil štěstí žen. Pokud je černá houba škodlivá, ošetřete rostlinu mýdlovou vodou. Z mealybugu pomůže všem alkoholickým prostředkům, které zpracovávají listy. Pokud se objeví pavoučí roztoč, květy budou také suché. Benefit přináší mýdlový roztok.

Co udělat pro rozkvět spathiphyllum

Chcete-li odhalit tajemství, musíte pochopit důvod. K rozkvětu spathiphyllum bílé nebo červené, odstranit nesprávné zalévání, nadměrný tok světla, usadit proces návnady, kontrolu vlhkosti vzduchu. Teprve pak může být kvetoucí květina bezpečně spojena s blížícím se ženským štěstím, nazýváno dobrým znamením pro budoucnost. Pokud si koupíte spathiphyllum - péče doma nebude způsobovat potíže.

Video: péče spathiphyllum doma

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: