Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Téměř každý z nás má doma lékárničku s nezbytnými léky pro udržení optimálního pohody. Nejvíce potřebné léky, které pomáhají v různých nepředvídatelných situacích, často s sebou vezmeme v naší kabelce. Chcete-li si být vědomi toho, která droga vám často pomůže, zjistěte více informací o takovém užitečném a někdy nenahraditelném léku jako Validol: indikace k jeho použití, ať už má vedlejší účinky, ať už má analogy.

Složení a mechanismus účinku léčiva

Mentol roztok v menthil isovalerate je mezinárodní název léku. Aktivní složky jsou mentol, který je vyroben z listů máty peprné, a kyselina isovalerová je extrakt z kořenů valeriánu. Validol působí takto: nervová zakončení slizničních receptorů reagují na mentol, v důsledku čehož tělo produkuje látky schopné zmírnit bolest a vyvolávající zklidňující účinek. Lék se neakumuluje v těle, případy předávkování jsou velmi vzácné.

Lidé, kterým je diagnostikována hypertenze, se často zajímají o otázku: snižuje Validol nebo zvyšuje krevní tlak? Jedná se o vazodilatátor, protože podle fyzikálních zákonů, protože lumen cév po užití léku vzrůstá, krevní tlak v nich klesá. Ale podle farmaceutických standardů není Validol definován jako nezávislý lék, který snižuje tlak. Pro tento účel může být předepsán pouze během komplexní terapie, jako adjuvans.

Formulář vydání

Lék je dostupný v těchto dávkových formách:

 • Tablety - nejrozšířenější možnost. Složení tablet Validolu obsahuje 60 mg validolu a pomocných látek: cukr nebo práškový cukr, stearát vápenatý.
 • Používají se kapsle - bez použití cukru, želatinové skořápky. Tobolky Validolu mohou být v dávce 50 ml nebo 100 ml účinné látky.
 • Kapky - tato tekutá forma je alkoholový roztok, olejovitého vzhledu, se silným mentolovým zápachem.

V souvislosti s dostupností a širokým rozsahem použití je třeba věnovat pozornost tomu, zda je cukr ve složení konkrétního léčiva, protože Validol s glukózou neumožňuje použití indikací pro léčbu lidí s diabetem. Pro ně je ve většině případů nejlepší volbou kapsle, i když někteří výrobci začali vyrábět tablety Validol bez cukru.

Co pomáhá Validolu: indikace k použití

Lék je předepsán pro takové podmínky:

 • neuróza - když má člověk dlouhé duševní přetížení v důsledku duševního nebo emocionálního přetížení;
 • hysterie - projevuje se záchvaty impulsního smíchu, pláčem, křikem atd.;
 • kardialgie - bolest, projevená v srdci;
 • angina pectoris (v takových případech je Validol kombinován s nitroglycerinem, protože Validol samotný neupravuje křeč srdečního svalu, ale pouze zmírňuje bolest);
 • nevolnost a kinetóza v dopravě, s mořskou nemocí;
 • se zvýšeným tlakem při komplexním ošetření.

Návod k použití a dávkování

Mnoho lidí se zajímá o otázku, jak správně užívat Validol - pouze s projevem indispozice nebo kurzu? Zdůrazňujeme, že dlouhodobou léčbu by měl předepisovat pouze lékař. Tento přípravek se vyznačuje tím, že působí po 5 minutách, a pokud nedojde ke zlepšení, měli byste vyhledat další lékařskou péči. Navrhneme schéma aplikace:

 • tablety nebo kapsle - 1 ks. sublingválně, pod jazykem až do úplné resorpce, ne více než 3krát denně;
 • kapky se aplikují na kus cukru a rozpouští se, 3-6 kapek najednou, denní dávka ne více než 24 kapek ve 4 dílčích dávkách.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Po užití přípravku Validol se nežádoucí účinky neprojevují, s výjimkou individuální intolerance složek léčiva osobou. Velmi vzácně se vyskytuje nevolnost, závratě, slzení, které rychle přejdou bez jakýchkoliv dalších opatření. Pokud užíváte léky po dlouhou dobu, mohou být aktivovány alergické reakce, proto byste měli vždy léčit pod dohledem lékaře. Validol nemůžete užívat s alkoholem a účinnost tohoto prostředku na zmírnění kocoviny, jak se často tvrdí, není prokázána.

Validol je během těhotenství předepisován s opatrností, protože mentol může způsobit kontrakci hladkých svalů dělohy, což vede k hrozbě gestace. Ženy během kojení tento lék mohou být užívány pouze tak, jak je předepsáno lékařem, pokud potenciální přínosy převažují nad rizikovými faktory pro dítě. Tento léčivý přípravek není určen pro děti do 12 let. Konečně, nezapomeňte, že lék je kontraindikován s nízkým krevním tlakem.

Analogy Validolu

Podobné vlastnosti a indikace pro použití mají léky:

 • Corvalentní tobolky na bázi mentolu a kyseliny isovalerianové rozšiřují cévy, mají uklidňující účinek.
 • Corvalol, Valocordin - v těsné blízkosti zklidňujícího účinku obsahuje ve směsi pepermintový olej.
 • Valoserdin - vyrobený ve formě kapek, fenobarbital je hlavní účinnou složkou, jako pomocnou složkou obsahuje olej z máty peprné. Má uklidňující a mírný sedativní účinek, zmírňuje bolest v oblasti srdce. Odlišuje se v řadě kontraindikací.

Kde koupit a kolik stojí

Dnes nám mnoho lékáren nabízí naše služby. Chcete-li koupit Validol ziskové, musíte se orientovat, kolik stojí lék na různých místech prodeje. V Moskvě, Petrohradu a dalších velkých městech Ruska si můžete pohodlně objednat léky prostřednictvím online lékáren s dodáním, což vám ušetří čas. Porovnejte například informace o některých prodejních místech v Moskvě:

Název lékárny

Adresa,

e-mailovou adresu

Název léku

Cena

Lékárna "Jih"

m. Bratislavská

Bratislavská, 16k1

aptekayg

Validol tablety 60 mg 6 ks.

17, 00 rub.

Lékárna "Orekhovo" (IFC)

m. Orekhovo

Domodedovskaya, 1, korp. 1

lekarctva

Validol s tabletami glukózy 60 mg № 10 Irbit HFZ

(Irbit)

17, 90 rub.

Lékárna "TRIKA on Proletarskaya"

m. Proletář

Simonovsky Val, 13, s. 3

aptekatrika

Validol tablety 60 mg č. 10 Tatkhimpharmpreparaty (Kazan)

25, 00 rub.

Online lékárna

Smed

Místo vyzvednutí: Leningradsky Prospect, 12 (m. Belorusskaya)

Validol tablety 60 mg 6 ks. Altaivitamin

24, 00 rub.

Online lékárna

Neoapteka

Položka Pickup: Dekabristov St., 20, Kor. 2

Validol s glukózou TB 60 mg bl010 1 Darnitsa Ukrajina

30, 00 rub.

Recenze

Pavel Prutkov, 64 let: Validol tablety byly vždy se mnou téměř deset let. Jednou jsem pracovala v odpovědném postavení, nepřinesla jsem zdravotní potíže do srdce, takže se cítím nepříjemně. Tableta pod jazykem na několik minut se vrátí do aktivního života. Pro mě je cenné, že lék je vhodný k aplikaci a po něm necítíte žádné vedlejší účinky.

Inga Sokolova, 28 let: Validol - můj cestovní společník téměř od dětství. Když cestuji po městě v dopravě, je to stále polovina problému a pokud musíte jet autobusem na dlouhé vzdálenosti, je to noční můra! Proto při prvním známku nevolnosti pomalu rozpustím Validolovou pilulku. Vzal jsem si fotku instrukcí pro lék na telefonu, takže pokud se někdo cítí špatně, ukaž informace a pomůže osobě.

Irina Shvydkaya, 53 let: Validol používám zřídka, ale to je můj první asistent, když spěchám do práce a už ve spěchu máte pocit, že začínáte bouchat. Beru tento lék, protože vím, že takové informace o Validol: indikace pro jeho použití jsou neurózy způsobené intenzivní emocionální stres. Dávám přednost kapkám: Nabírám 5-6 kapek na kus rafinovaného cukru a pojímám takové lékařské „miláček“.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: