Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Na jedné polici se všemi druhy masek, vlasových sérech pro moderní dívku můžete na první pohled najít neobvyklý prostředek krásy - kyselinu nikotinovou. Odkud pochází takové rozruch na vitamínu PP a díky jakému unikátnímu vlastnostem se stal tak populárním?

Kyselina nikotinová pro růst vlasů

Biologicky účinná látka, jejíž název, i když je podobný škodlivému nikotinu, s tím nemá nic společného. Je snadno stravitelný, je k dispozici ve výrobcích a má dvě formy - nikotinamid a kyselinu nikotinovou. Niacin ve formě kyseliny má jedinečný účinek na tělo:

 • podílí se na tkáňovém dýchání, metabolismu proteinů a lipidů;
 • rozšiřuje cévy;
 • má antiaterogenní vlastnosti;
 • zlepšuje krevní oběh;
 • podporuje absorpci některých aminokyselin;
 • normalizuje koncentraci lipoproteinů v krvi.

Niacin v moderní medicíně je používán jako lék, mnoho studií bylo provedeno na jeho použití v léčbě diabetu s prokázanou účinností spolu se statiny. Kosmetičky používají tuto látku ke zlepšení růstu vlasů stimulací prokrvení pokožky hlavy. V maskách, šamponech a balzámech výrobci kosmetiky již dlouho uváděli, že nikotin pro vlasy je terapeutickou přísadou, ale výrazný účinek lze dosáhnout pouze použitím koncentrátu.

Trichologové recenze

Lékaři podporují léčbu vlasů kyselinou nikotinovou, protože vitamin se používá pro prevenci a léčbu alopecie v důsledku jeho vazodilatačních, středně protizánětlivých vlastností. Vlasový nikotin nejenže rozšiřuje krevní cévy, zlepšuje mikrocirkulaci krve pokožky pokožky hlavy, ale také se podílí na dýchacích procesech buněk, čímž zlepšuje jejich výživu. Vitamín B3 pro vlasy se používá v domácích podmínkách, je účinnější jako součást domácích obkladů s aloe a přidáním vitamínů B a náklady na domácí kompozice jsou příjemně překvapivé.

Zjistěte podrobněji, co jsou vitamíny skupiny B - indikace.

Jaká kyselina nikotinová si vybrat v lékárně

Kyselina nikotinová je již dlouho známá u dívek a jeden z výrobců farmaceutických výrobků uvolnil speciální kyselinu nikotinovou pro vlasy.

To je kyselina nikotinová pro vlasy z obnovy.

Při použití této kyseliny nikotinové nebudete mít otázky:

Jak otevřít skleněnou lahvičku bez řezání? Zde se používají speciální polymerní nádoby - bupusi, které jsou pohodlné a bezpečné.
Jaké aplikační schéma zvolit? Ve spolupráci s Ústavem farmaceutického rozvoje bylo stanoveno optimální schéma kurzu.
Kolik kyseliny nikotinové koupit na kurzu? Jedno balení kyseliny nikotinové pro vlasy trvá měsíc.

Více se o produktu dozvíte na stránkách Myniacin.ru

Způsob použití

Nejlepší způsob, jak používat nikotin k prevenci alopecie je aplikovat přímo z bufus na pokožku hlavy. Někteří lidé dávají přednost přidání vitamínu do masek, nicméně, každý člověk si vybere, jak používat kyselinu nikotinovou pro růst vlasů. Zrychlená léčba vlasů niacinem zahrnuje každodenní použití jedné ampulky. Proveďte večer večer na mokré hlavě v následujícím pořadí:

 • otevřete lahvičku nebo pufr roztoku, natáhněte tekutinu do injekční stříkačky;
 • vyjmutí jehly, několik snadných pohybů rozloží kapalinu na pokožku hlavy;
 • Rozložte roztok na kůži a masírujte ho špičkami prstů.
 • Po uplynutí standardní doby (20 minut) omyjte lék, abyste se vyhnuli alergické reakci.

Pokud si jednu ampulku pomyslíte, je lepší, abyste ji neriskovali a neotevřeli druhou. Velké množství přípravku může vyvolat alergickou reakci a pokud přidáte trochu, můžete ampulku vyhodit, protože lék není otevřený a rychle se vypařuje. Před použitím se musíte ujistit, že nemáte negativní reakci na vitamíny této skupiny, jinak může alergická vyrážka z vitaminu způsobit ještě větší problémy.

Pro obočí

Pro expresivní vzhled, dosáhnout módní tlusté obočí dívky začali hledat recepty na zvýšení jejich růstu. Dnes se kyselina nikotinová aktivně používá pro růst obočí. Účinek použití lze pozorovat velmi rychle, zejména na tenkých a vzácných obočí. Aplikujte nikotin na obočí, stejně jako na hlavu, lehce masírujte vatovým tamponem. Kapalina by měla být používána opatrně, aby nedošlo k zasažení očí a kůže pod očima, což je zvláště citlivé.

Vypadávání vlasů

Moderní obchodníci připisují alopecii téměř každému z nás, což ukazuje děsivou reklamu. Považuje se za normální, pokud člověk ztratí až sto chlupů denně, toto číslo není indikátorem nemoci. Pokud si všimnete, že denní ztráty se staly více - kontaktujte trichologa. Pokud je diagnóza provedena, pak kyselina nikotinová proti vypadávání vlasů pomůže, stačí ji použít souběžně s hlavní léčbou, kterou vám lékař předepíše.

Pro růst vousů

Vzhledem k tomu, že tento lék působí stejně dobře na růst vegetace na hlavě a obočí, kyselina nikotinová byla nedávno použita pro vousy. Módní trendy na husté vegetaci trčí nejen vzhled žen: hlavním trendem posledních dvou let je hustá, dobře upravená vousy pro muže. Nikotin, který muži snadno snášejí, je stejně snadno použitelný jako prostředek pro péči o štětiny, což jí dodává hustotu a stabilní růst.

Vlasová maska s kyselinou nikotinovou

Komprese a kompozice na bázi vitamínů B byly populární i v poválečných letech, kdy tyto léky byly volně dostupné v lékárnách za velmi nízkou cenu. Nejjednodušší a nejúčinnější kompozice pro péči o pokožku hlavy mohou být připraveny doma. Masky s kyselinou nikotinovou pro růst vlasů jsou:

 • S aloe: směs ve stejném množství aloe šťávy a nikotinu, platí s masážními pohyby na kůži. Je nutné držet, jako obvyklá maska - ne méně než 20 minut.
 • S arganovým olejem: smíchejte 1: 1 olej, vitamín PP z ampule a aplikujte na kůži, stejně jako všechny masky, abyste stimulovali růst - masážními pohyby. Před smícháním musí být olej zahřát na 30 stupňů.
 • S vitamíny skupiny B: přidávejte vitamíny z ampulí ve stejném množství do obvyklé masky na vlasy nebo přírodní domácí kompozice na bázi vajec (pokud vitamíny PP, B6 a B12 - používejte vždy 3 ml, dávejte lépe ze stříkačky).

Při přípravě domácích kompozic lze použít niacinové tablety, předem rozdrcené na prášek. Před použitím je důležité zkontrolovat přítomnost alergické reakce. Kontraindikace použití, jak je uvedeno v návodu, je také přítomnost srdečního onemocnění, těhotenství, nízkého krevního tlaku, aterosklerózy, kojení. Účinek posilování, růstu, snižování vypadávání vlasů je dosahován pouze s mírným, ale komplexním použitím nejméně jednoho měsíce.

Cena

Léčba předepsaná trichologem, ve které se kyselina nikotinová používá pro vlasy v ampulích spolu s tabletami podobného složení, může být velmi účinná a nenákladná. Domácí výrobci, jako například Biosintez, Viola, Lekhim, produkují niacin. Cena za balíček 10 ampulí těchto fondů se pohybuje od 30 do 50 rublů. Cena za balení na internetu může být nižší. Chcete-li zjistit, je lepší nejprve zjistit cenu v katalozích různých internetových obchodů a poté provést nákup.

Video

Recenze

Irina, 28 let

Vitamin PP pro vlasy doporučil příteli, který miluje sledovat různá kosmetická fóra a je posedlý přírodní kosmetikou. Byl jsem skeptický k této metodě, zejména proto, že přínosy a škody tohoto postupu nebyly prokázány, i když fóra byla plná pozitivních recenzí. Zkusím to zítra, podívejte se na výsledek.

Margarita, 38 let

Objednal jsem si nikotinamidové tablety a ampule přes internet, velmi levně. Byl zakoupen ve velkých objemech a nelitoval - tento nástroj je opravdu užitečný, je schopen urychlit růst vlasů. Léčebné masky začaly pomáhat po měsíci každodenního užívání, pak si vzali měsíční pauzu a začali kurz znovu.

Maria, 34 let

Udělala neúspěšný účes, okamžitě ho litovala a rozhodla se vrátit svou dřívější délku. Byl jsem informován kyseliny nikotinové, rozhodl jsem se zkusit, protože se jedná o vitamin bez dalších přísad, zejména proto, že takový nástroj je uspořádán v ceně. To bylo možné koupit v internetovém obchodě za cent, nyní, po 3 měsících, si požadovaný výsledek.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: