Výhodou mastné pleti je, že se stárne pomaleji než jiné typy, ale právě zde končí její zásluhy. Spolu s mladými majiteli se očekává špatná pleť, neustálé vyrážky, ošklivý lesk, olejovaný make-up a celkový nepohodlí z mastného filmu. Aby se tyto příznaky minimalizovaly, měli byste zajistit správnou péči o mastnou pleť doma, ale nejprve zjistíte, proč se tyto problémy objevují vůbec, a je váš typ dermis vrozený?

Příznaky mastné pleti

Jak pochopit, že máte mastný typ pleti? Existuje několik příznaků, ale mějte na paměti, že tyto příznaky by měly být trvalé, protože tyto nebo jiné problémy (např. Pupínky nebo záněty) se čas od času objevují v každé ženě. Seznam obsahuje:

 • mastný film, který se objeví 1-2 hodiny po mytí, stejně jako ráno;
 • mastný lesk, zvětšené póry (tyto příznaky jsou zvláště patrné v T-zóně);
 • časté vyrážky;
 • černé, bílé komedony (blokování);
 • zbytkové jizvy po akné, hyperpigmentaci;
 • periodický peeling;
 • rozmazání make-up.

Je velmi důležité znát váš typ epidermis, abyste si mohli vybrat správnou péči, ale pouze dermatolog nebo kosmetolog ji může přesně určit. Aby to bylo vhodné udělat sami, byly vyvinuty testy: textové, ve kterém musíte odpovídat na otázky týkající se věku, problémů s tváří, atd. A expresních metod spočívajících v aplikaci speciálních kusů papíru na tváře a čelo a pak na ukazateli vypočítat, kolik produkují mazové žlázy sekrece. Druhá možnost je považována za spolehlivější.

Příčiny mastné kůže

Zvýšený obsah tuku v dermis nastane, když žlázy začnou produkovat nadměrné množství tuku. To může způsobit tyto důvody:

 1. Přebytek testosteronu. Vyskytuje se na pozadí hormonálních změn v těle v adolescenci. Normalizováno na přibližně 25 let, což vede ke zlepšení stavu kůže na obličeji, a to se děje "sám". Nadměrná produkce testosteronu může být pozorována v různých fázích menstruačního cyklu nebo během těhotenství.
 2. Genetická predispozice. Někdy je mastný typ dermy vrozený. Denní řádná péče o mastnou a problematickou pleť pomůže snížit produkci tuku, ale zcela neodstraní příznaky způsobené strukturou hormonálního a nervového systému.
 3. Nesprávná výživa. Rychlé občerstvení, alkohol, káva, mastné, uzené, velmi kořeněná a slaná jídla, sladkosti - to vše negativně ovlivňuje stav kůže a všech tělních systémů, stimuluje mazové žlázy k produkci větší sekrece. Revize stravy, přidat více zeleniny, ovoce, pít více vody a méně sody. Není nutné jít na přísnou dietu, ve skutečnosti je správná výživa kombinací něčeho příjemného a zdravého.
 4. Stres, deprese, neuróza. Psychické problémy způsobují poruchy činnosti nervového systému, což ovlivňuje mimo jiné i kůži. Doporučuje se přijmout odpovědný přístup ke svému zdraví, ne utopit vaše napětí alkoholem, jídlem nebo velkým množstvím práce, ale pochopit sebe, naučit se relaxovat. Pomáhá chodit více, nastavit režim odpočinku, dostat dostatek spánku, sportovat (ale ne příliš), pozitivně se naladit a více se usmívat.
 5. Porušení vnitřních orgánů (zejména zažívacího ústrojí). Nemoci střeva, žaludku, slinivky břišní mohou způsobit narušení hormonálního systému, čímž stimulují nadměrnou produkci testosteronu a zlepšují fungování mazových žláz. Doporučuje se léčit základní onemocnění a stav dermis se vrátí do normálu.
 6. Čištění pokožky výrobky na bázi alkoholu. Tyto látky dobře schnou, což dává opačný účinek: žlázy začínají produkovat více tuku, aby kompenzovaly nedostatek vlhkosti. Užitečné mohou být sušicí vody a tonika obsahující alkohol, například kyselina salicylová dobře popálí pupínky, ale nenechte se unést.
 7. Časté mechanické a chemické slupky. Čištění obličeje je užitečný postup, ale musíte vědět, kdy zastavit. Pokud se vám loupání příliš často, odlupování se změní na mikrotraumata a záněty. Místo jemného leštění pokožky získáte mastný lesk a poškození.

Správná péče o mastnou pleť

Výběr produktů pro mastnou pleť je menší úkol. Hlavní doporučení pro péči o tyto dermy se dostávají do popředí:

 1. Dodržujte zásady správné výživy. Vyloučit ze stravy mastné, uzené, kořeněné, velmi slané a sladké pokrmy. Pijte méně kávy a alkoholu. Nasycenou sladkou vodu vyměňte za normální. Tam je více zeleniny a ovoce místo rychlého občerstvení a potravin.
 2. Vyhněte se stresu. Odpočiňte si, dýchejte čerstvý vzduch a v případě potřeby si vezměte sedativa.
 3. Denně měňte pouzdro na polštáře. Ložní prádlo je místem hromadění prachu, mazu a bakterií, které způsobují zánět kůže a vyrážek.
 4. Nedotýkejte se obličeje rukama, pravidelně si umyjte vlasy. Tato rada je relevantní pro všechny typy pleti: u špinavých prstů a ušpiněných, dlouho umytých vlasů převádějí lidé všechny bakterie do jemné kůže, která reaguje se záněty a akné.
 5. Neošetřujte sami. Mastná pleť by měla být pečlivě vyčištěna a stlačení komedonů by mělo být ponecháno na profesionálech. Pravidelně navštěvujte postupy ultrazvukového, vakuového peelingu. Nezapomeňte na mechanické čištění obličeje - ale pouze v podmínkách kompletní sanitace a rukou zkušeného mistra.
 6. Před spaním vždy odstraňte všechny vrstvy make-upu. Jinak se póry ucpou, což způsobí akné, tisíciletí nebo černé skvrny.
 7. Po umytí vyfoukněte obličej čistými ubrousky. To pomůže zabránit kontaminaci.
 8. Chcete-li navštívit koupele, sauny, ale ne příliš často a ne, když je na kůži speróza.

Čištění

Odstranění make-upu by mělo být denně, ale čištění se doporučuje častěji - 2-3 krát denně. Například ráno a večer, a pokud to plán dovolí, odpoledne. Teplá voda by měla být použita namísto horké vody, aby nedošlo ke stimulaci žláz pracovat ještě aktivněji. Podívejte se na gely a pěny speciálně určené pro mastnou pleť. Nedoporučuje se umývat antibakteriálním mýdlem, protože vysychá horní vrstvy pokožky a vyvolává zánět. Nepoužívejte a mléko, protože nedává nezbytné očištění. Tipy:

 • Po ošetření obličeje pěnou opláchněte kůži studenou vodou - zúží póry, dodá tón a pružnost.
 • Pro zajištění hlubokého čištění mazových žláz použijte speciální kartáč nebo houbu. Pamatujte, že výrobek musí mít měkký povrch.
 • Po nanesení pěny nebo gelu na pokožku je masírujte houbou / štětcem po dobu 2-3 minut, poté je možné prostředek obvyklým způsobem omýt.

Tónování

Dalším stupněm péče o mastnou pleť je tónování. Provádí se ihned po vyčištění. Používejte zakoupené nebo domácí mléko pro mastnou pleť. Doporučuje se zvolit výrobky obsahující kyselinu zinečnatou nebo kyselinu salicylovou (1%) a vyhnout se tonikům obsahujícím alkohol. Měkké vody mohou otřít celý obličej a agresivnější látky (např. Olej z tea tree) mohou být použity pouze pro přesné záněty. Recepty domácí tonika:

 1. Čistící krém. Ve sklenici minerální vody rozpusťte lžičku octa jablečného octa. Výslednou pokožku dvakrát otřete.
 2. Matovací činidlo. Připravte petrželku. K tomu vezměte lžičku bylin ve sklenici vody, vařte v pánvi a vařte asi 20 minut. Pak se vyjměte z ohně, ochlaďte. Do bujónu přidejte lžičku citronové šťávy. Nástroj nejenže odstraní lesk, ale také sníží pigmentaci.

Loupání

Pro udržení dobrého stavu mazové dermis se doporučuje loupat 1-2 krát týdně. Hlavním úkolem tohoto postupu je broušení horních vrstev kůže. V dobrém nástroji pro odlupování olejové dermis by měly být sušicí složky a samotná látka by měla být měkká, tvořená malými částicemi. Domácí recepty:

 1. Klasika. Smíchejte 1 polévkovou lžíci čpavku, alkoholů kafru, kyseliny borité a glycerinu. Přidá se 1 tableta hydroperitu. Poté mýdlo otřete, promíchejte všechny ingredience, abyste získali krémovou konzistenci. Naneste na obličej, nechte zaschnout. Výrobek vyjměte hadříkem navlhčeným 10% chloridem draselným ve vodě.
 2. Vytáhněte nahoru Smíchejte 1 lžíci černé a hnědé hlíny. Postupně nalijte do vody, dokud nezískáte krémovou konzistenci. Naneste a nechte uschnout. Opláchněte teplou vodou, provádějte jemné masážní pohyby.

Drhnout

Účelem tohoto postupu je odlupovat horní vrstvy epidermy, očistit, zlepšit pleť. Mytí mastné pleti se nejlépe provádí jednou za dva týdny. Nedoporučuje se vystavovat obličej takové léčbě, pokud jsou záněty, akné a akné - musíte počkat, až se vada vyléčí. Soda, cukr, mořská sůl jsou vhodné jako základ produktu. Domácí křoviny recepty pro tuk typu epidermis:

 1. Ovesné vločky. 100 g vloček se rozemele, smísí s 50 g mouky (rýže je lepší, ale může se použít pšeničná mouka). Zřeďte jednou sklenicí kefíru.
 2. Jahoda. 50 gramů bobulí se rozdrtí, smísí s 20 ml medu a přidá se lžíce mandlového oleje.
 3. Citron. Dvě lžíce citrusové šťávy se spojí se 120 g rýžové mouky a 70 g strouhané papájové buničiny.

Krém

Hlavním úkolem krému, a to i pro mastnou pleť, je hydratační. Je však lepší upřednostňovat světelné prostředky nebo speciální hydrogely. Lískové oříšky, třezalka, heřmánek, levandule, čajovníky, mastné kyseliny, výtažky z borovice a cedru - to jsou složky, které jsou přítomny ve vhodné mastné kosmetice. Na baleních také hledejte označení „nekomedogenní“. Některé domácí krémové recepty:

 1. S mandlovým olejem. 30 ml báze se smíchá se 60 ml přípravku Hypericum. Poté se přidá 5 ml sušeného droždí, 2 g stearátu sacharózy (zcela rostlinný emulgátor). Na konci kape 10 kapek esenciálního oleje rozmarýnu.
 2. Jahoda. Na dvě polévkové lžíce pyré přidejte 2 kapky vitamínu E a 1 lžíci olivových a kokosových olejů.

Maska

Péče o plnou mastnou pleť by měla zahrnovat masky. Tyto postupy se doporučují provádět 2-3 krát týdně. Úkoly masky jsou několik: očistit póry, suché, urychlit hojení zánětu a zlepšit strukturu epidermis. Můžete použít hotové kosmetické výrobky nebo domácí. Například:

 1. Bramborová maska. Zeleninové pyré se vaří bez soli, na obličej se zahřívá 20 minut.
 2. Protein. Zahřejte lžičku medu. Zkombinujte s proteinem jednoho vejce, metla. Med může být nahrazen smetanou. Naneste krém na obličej, pak na vrchol - maska. Po 15-20 minutách opláchněte studenou vodou.
 3. Clay Bílý jílový prášek se rozpustí s mlékem, aby se získala konzistence hustého krému. Naneste na obličej, nechte zaschnout. Opláchněte obvyklým způsobem.

Salon pro mastnou pleť

Profesionální péče o mastnou pleť zahrnuje návštěvu kosmetičky. Průvodce vybere postupy, které potřebujete, ale abyste se seznámili se základními manipulacemi, nebolí:

 • Biocybernetická terapie. Pohodlný postup, utažení kůže. Spočívá v generování mikroproudových pulzů působících na buňky. V tomto případě nejsou pozorovány svalové kontrakce. Korekční model je volen individuálně: kosmetička analyzuje stav kůže a energetický deficit tak, aby bylo zotavení co nejúčinnější.
 • Darsonvalizace. Kůže je ošetřena elektrickým střídavým proudem, zlepšuje krevní oběh, odtok lymfy a metabolismus.
 • Mezoterapie. Způsob injekce kosmetologie. Eliminuje pigmentaci, snižuje akné. Mezoterapie koktejly jsou vybírány individuálně. Mohou být antibakteriální, savé nebo zvlhčující.
 • Dermabraze. Metoda mechanického loupání se používá pro hluboké čištění mazových žláz. Odstraňuje nejen akné, ale i jizvy, pigmentace a další vady. Provádí se speciálním přístrojem, jehož tryska je volena v závislosti na stavu kůže. Doba zotavení po zákroku je od jednoho týdne do jednoho měsíce.

Video

Kategorie: