Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Každá osoba, která je za určitých okolností nucena užívat léky na ředění krve, je povinna kontrolovat její schopnosti srážet. To pomáhá nejen hodnotit účinnost léčby, ale také správně nastavit požadovanou dávku. Za tímto účelem se odhaduje ukazatel INR v krvi z pravidelných testů.

INR krev

Pacient nemusí vědět, co je INR v krevním testu, ošetřující lékař je rozluštěný, ale měli byste mít všeobecnou představu o tomto indikátoru. Tato zkratka má následující význam - mezinárodní normalizovaný postoj. INR krve není skutečná hodnota, která se získá během studie, sestává z několika fází. Vypočítat ukazatel může být pouze matematicky. Pro počítání se používají následující data:

 1. Množství protrombinovaného času. Indikátor se dostane během koagulogramu (kompletní analýza srážení krve). Za tímto účelem strávíte odběr krve.
 2. Průměrná normální hodnota protrombinového času je zpravidla 11-16 sekund.
 3. MICH nebo thromboplastinový mezinárodní citlivostní index. Jedná se o činidlo používané laboratoří, vyráběné různými společnostmi. V pasu složky je vždy uvedena čistota, citlivost MICH.
 4. Dále, hodnota mezinárodního normalizovaného vzdělání je získána tím, že zvětší poměr studovaného protrombinového času k průměrnému normálnímu majestátu do míry, která je rovná množství MICH užitého na analýzu.

Krevní test pro INR

Výše uvedené výpočty se mohou zdát komplikované a nadbytečné vzhledem k tomu, že existuje skutečný ukazatel srážení krve. Krevní test INR má však důležité funkce:

 1. Tato hodnota je velmi důležitá pro hodnocení účinnosti, správnosti léčby nepřímým typem antikoagulancií, například Sinkumar, Warfarin, Varferex. Zvláštností jejich dopadu je, že ovlivňují pouze určité koagulační faktory. Jakákoli jiná metoda neposkytne takovou přesnou odpověď na stav této vazby v systému srážení krve.
 2. Analýza INR bude záviset na citlivosti tromboplastinu používaného laboratoří.
 3. Ukazuje se, že je třeba analyzovat práci standardizovaných dávek nepřímých koagulantů s přihlédnutím ke specifickému typu trombotických onemocnění.

To vše pomáhá profesionálům získat skutečnou hodnotu srážení krve. Tato metoda výpočtu eliminuje chyby, vazby hemostázy, vnější vlivy, které ovlivňují konečný výsledek. Ten, kdo provedl tuto analýzu kdekoli a kdekoli, bude stejně správně vyhodnocen v každé nemocnici světa a bude mít přesnost. To pomůže správně určit požadovanou dávku antikoagulancií, sledovat léčbu.

Takový test proveďte pouze u lidí, kteří nepřetržitě užívají nepřímé antikoagulancia. Obvykle se provádí jednou za 2-3 týdny, ale v případě potřeby může být výzkum prováděn častěji. To je ovlivněno délkou léčby, specifickým typem patologie a stavem pacienta. Pokud normalizovaný poměr vykazuje stabilní výsledky, lze studii provést jednou za měsíc. K provedení testu je nutné získat krev odběrem z periferní žíly, nutně pouze nalačno.

INR krevní test - normální

Při provádění této studie se hodnocení řídí jedním obecným pravidlem: čím vyšší je ukazatel, tím více se plazma stane. Norma INR v krvi je vždy v mezích hodnoty 1. Odchylka indikuje určité patologie, chybné dávkování léků. Nedostatek normy INR může hovořit o:

 1. Zvýšený, s ohledem na specifickou patologii. To naznačuje předávkování léky (nepřímými antikoagulancii), které mohou vést ke komplikacím (krvácení). Lékař by měl dávku snížit.
 2. Pokud je nízká, léčba nemá požadovaný účinek, nedochází k ředění krve, což může vést k rozvoji vaskulární trombózy. V tomto případě by měla být dávka zvýšena.

INR - norma u žen

U dospělého a zdravého člověka bude test vždy mezi 0, 7 a 1, 3. Norma MNO u žen se neliší od mužů a bude také kolísat kolem jednotky. Jediný rozdíl mezi různými pohlavími je, že během těhotenství by měla být velmi pečlivě prováděna kontrola srážlivosti. Během tohoto období se dívčí tělo podrobuje obrovským změnám. Plazma by měla být darována třikrát (1 v každém trimestru).

U těhotných žen je tento ukazatel mírně zvýšen, což není považováno za odchylku od běžné hodnoty. Při nadměrném zvýšení hodnoty INR hrozí riziko předčasného porodu, potratu v raných fázích. Pro potvrzení a odstranění chyby, dívka projde dalším testem, po kterém je léčba předepsána, neustálým sledováním srážlivosti před porodem a po porodu.

INR krevní test - transkript

S různými patologiemi, užíváním drog, jsou údaje této studie odlišné. Správně dešifrovat krevní test pro INR může ošetřující lékař, který bere v úvahu všechny proměnné. Existuje mnoho indikací pro provádění výzkumu. Zpravidla je předepsán test z následujících důvodů, které jsou uvedeny v dekódování:

 1. Terapie chronické fibrilace síní. Při léčbě warfarinem bude rychlost v rozmezí 2-3.
 2. Léčba plicní embolie. Hodnota bude v rozmezí 2-3 jednotek.
 3. Studie před operací. Normální hodnota bude v rozsahu 0, 8-1, 2.
 4. Valvulární srdeční onemocnění. S touto patologií bude hodnota 2-3.
 5. Cévní onemocnění. Výsledek se bude pohybovat od 3 do 4, 5.
 6. Léčba žilní trombózy, indikátor 2-3 bude považován za normální.

INR je vylepšena - co to znamená

Odchylka od limitů výše uvedených ukazatelů je podle lékařů nebezpečná a vysoce nežádoucí. Nadměrné ředění v důsledku použití warfarinu a jeho analogů povede ke snížení srážlivosti, vnitřního a vnějšího krvácení. Hladina INR v krvi by měla být v oblasti 1, která indikuje správnost léčby. Pokud dojde k odchylce, lékař obvykle snižuje dávkování léků. Když je INR zvýšena u lidí, kteří nepřijímají nepřímé antikoagulancia, naznačuje to možný vývoj následujících patologií:

 • onemocnění jater;
 • infarkt myokardu;
 • maligní nádory;
 • polycytémie;
 • hemoragické onemocnění u kojenců;
 • stav předinfarktem;
 • problémy průniku žluči z jater do dvanáctníku.

Pokud má člověk mezinárodní normalizovaný poměr více než 6 jednotek, potřebuje naléhavou hospitalizaci, protože existuje velké riziko krvácení s různou lokalizací. Jedná se o extrémně nebezpečný stav, zejména pokud jsou komorbidity, například: onemocnění ledvin, arteriální hypertenze, zánětlivé / ulcerózní onemocnění žaludku / střev.

Cena za krevní test INR

Pokud chcete zkontrolovat PTI (protrombinovaný index), PTV (protrombinovaný čas), budete muset kontaktovat laboratoř. Výše byla popsána INR krevním testem - co to je, ale výsledky se zřídka poskytují jako samostatný test. Typicky je hodnota dešifrována spolu s dalšími testy. V některých případech zdravotnická zařízení získávají speciální lék, který provádí rychlé stanovení několika indikátorů najednou: APTTV, INR, PTV. Objednat si ji může kdokoli z online katalogu zboží.

Pokud přijdete do soukromé laboratoře, cena INR krevního testu je obvykle v oblasti 200-300 rublů. Tento výzkum se neuskutečňuje bezplatně, ale v některých městech Ruska existují akce, kde můžete tyto údaje kontrolovat bez placení. Nastávajícím matkám se často nabízí celá řada výzkumů za 800 rublů, což zahrnuje:

 • glukóza;
 • PTI;
 • PTV;
 • INR;
 • Fibrinogen;
 • TV (trombinový čas);
 • Hepatitida C;
 • HIV;
 • Hepatitida B;
 • aktivovaný parciální tromboplastinový čas
 • aktivovaný parciální tromboplastinový čas;
 • Syfilis;
 • Analýza moči;
 • Buckova studie.

Výše popsaná verze podrobné studie, která ne všechny. Obyčejný pacient bude potřebovat pouze koagulogram, cena je kolem 230 rublů. Test zahrnuje následující ukazatele:

 • Fibrinogen;
 • PTV;
 • PTI;
 • INR;
 • TV;
 • APTTV;
 • thrombinový čas pro Quick.

Video: krevní test pro INR - co to je

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: