Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Jehly mají vždy co dělat, a to zejména proto, že nyní můžete koupit spoustu různých materiálů. Jeden z moderních koníčků se stal scrapbooking, který je čím dál více získává popularitu mezi lidmi, kteří rádi tvoří s jejich vlastními rukama. A toto povolání není vůbec zbytečné: kdo nebude rád, když dostane jako dárek krásné fotoalbum vytvořený s duší?

Historie scrapbookingu

První sbírky výstřižků a dalších memorabilií se zmiňují na konci 16. století. Pak lidé v knize napsali oblíbené básně, aforismy, důležité události, zdobení stránky. Notebooky nebo diáře, ve kterých byly později nahrány písně, citace atd., Se v Anglii staly populárními. V roce 1706 tak vyšla kniha filozofa Johna Lockeho, nazvaná Nová metoda tvorby běžných knih, která popsala techniky tvorby takových nezapomenutelných knih.

Album alba vzalo jeho moderní formu později a stal se populární mezi dívkami, které vytvořily opravdová umělecká díla, vkládat obrazy do alb, podepisovat je. To vše se značně lišilo od moderního scrapbookingu tím, že nebyly věnovány určitým lidem nebo událostem, jak to dělají nyní, sbírají fotografické koláže z fotografií stejného předmětu.

Moderní vývoj scrapbooking technologie v Rusku iv zahraničí

Jedním z hlavních momentů dějin scrapbookingu byl vzhled fotografií v 19. století. Světově proslulý anglický spisovatel Mark Twain dokonce patentoval album s lepícími pásy, na které se dalo snadno přilepit nezapomenutelné fotografie a sestavit knihu memoárů, přičemž vyjádřila svůj vlastní výraz v designu. Tato alba postupně získávala popularitu a jejich tvorba se stala skutečným koníčkem pro kreativní lidi.

Dnes je scrapbooking pro děti i dospělé jedním z kreativních nápadů na dárek a počítačových aplikací pro jeho tvorbu: Scrapbook MAX !, Wondershare Scrapbook Studio, PhotoMix a další. V Rusku mohou být materiály pro tvorbu scrapbookingu zakoupeny ve specializovaných prodejnách pro vyšívání a vše je v nich - od papíru jakékoliv hustoty a barvy až po všechny druhy stuh, kamínků a dalších dekorativních prvků.

Kromě samostudijních technik pro vytvoření takové nezapomenutelné knihy existují také mistrovské kurzy, videonávody nebo recenze materiálů. S jejich pomocí můžete dát libovolný zápisník exkluzivní vzhled, a to i bez zvláštních dovedností v tomto oboru. Pokud si s materiálem nechcete pohrávat sami, můžete si objednat krásnou knihu od mistrů, kteří vytvoří jedinečný designový dárek pro všechny vaše požadavky.

Scrapbooking pro začátečníky

Pokud se právě začínáte seznámit s technologií vytváření zápisníku, pak stojí za to zvážit jeden důležitý faktor: všechny materiály musí mít nejvyšší kvalitu, protože ideologií tohoto řemesla je udržet kreativní album tak dlouho, jak je to jen možné a přenést ho z generace na generaci. Papír, fotografie, ručně psané myšlenky nebo citace, dekorativní prvky by proto neměly být vystaveny vnějším faktorům. Skladujte všechny nástroje nejlépe v krabici.

Materiály a nástroje

Než začnete vytvářet vlastní album, musíte připravit potřebné materiály a nástroje, které nejsou potřeba tak málo. Je důležité si uvědomit, že všechny z nich nejsou levné, takže se musíte připravit na výdaje, aby se vaše kvalita zápisníku. Co potřebujete:

 • Papír Hlavní materiál, ze kterého se vaše album skládá. Měla by být hustá, možná se vzorem nebo monofonní, rýhovaná nebo hladká - vše podle vašeho vkusu. Pro vytvoření vícevrstvého efektu se používá i balicí papír.
 • Nůžky Mělo by to být ostrý nástroj, který neuzdraví papír v nejnepříznivějším okamžiku a nezkazí vzhled celého zápisníku. Dnes můžete najít nůžky se vzorovanými břity, které poskytují fotografie nebo listy krásné tvary.
 • Děrovač Používá se k vytváření otvorů na papíře. Současně, jako nůžky, mohou být dekorativní, různých tvarů a velikostí. Namísto toho použijte obyčejné zařízení, a dokonce i upevnit stránku, můžete dokonce sešívačka.
 • Tužky, fixky, pera, fixky. Tyto nástroje zdobí stránky, psát své myšlenky, data nebo citace, obecně se snaží uspořádat co nejdříve. Všechny z nich musí mít nejvyšší kvalitu, jasnou barvu.
 • Lepidlo Velmi důležitý multifunkční prvek, díky kterému budou všechny vaše fotografie či fotografie na albu po dlouhou dobu nalepeny. Včetně použití třpytky-lepidlo, které se skládá z třpytky a může být použit jako samostatný prvek dekoru.
 • Železo. Bude to trvat, pokud potřebujete vyhladit starý papír, tkaninu, krajky.

Prvky výzdoby a dekorace

Jedná se o nejkrásnější a nejvýznamnější položku výdajů na scrapbooking. Kolik věcí lze najít v obchodech pro vyšívání, ale stojí za to rozhodnout a koupit šperky ve stejném stylu, aby kniha vypadala kompletně a ne příliš nasycená zbytečnými prvky. Co může být požadováno:

 • Razítka, výtisky. S jejich pomocí můžete albu dát jedno téma a na každé stránce umístit známky.
 • Očka, nýty, přezky. Může být potřeba pro dekorativní upevňovací listy.
 • Lignin Jedná se o hotový graf obrázků, který lze použít pro konkrétní album pro vložení každého bloku. Pomohou vytvořit krásu během několika minut, bez použití složitějších prvků dekoru. Lepí se kartáčem a lepidlem.
 • Šňůry, stuhy, struny, prýmky, motouzy nebo provazy. Používá se pro vázání listů nebo dekorace stránek.
 • Dřevotřískové desky Krásný prostorový prvek, který lze zakoupit v obchodě nebo si to udělat sami. Dělejte s tím pomocí různých slov, hranic, postav nebo vzorů ze dřeva, akrylu nebo jiných materiálů.
 • Brads pro scrapbooking. Toto zařízení je odlišně nazýváno ikonami, které se používají pro scrapbooking k dekoraci každého bloku nebo k upevnění určitých prvků.
 • Korálky, kamínky, květiny, knoflíky, samet, korálky. Všechny dekorační předměty najdete doma.
 • Vstupenky, karty, svatební pozvánky, dopisy, výpisy z porodnice a další. Každý z těchto memorabilia může být skvělou výzdobou pro stránky vašeho alba.
 • Různé detaily: kousky kůže, prsteny, kadeře vlasů, kousky, listy nebo sušené květiny, písek, mušle.

Typy technik

Kromě této škály materiálů existují techniky, které se od sebe liší. Každý z nich si zaslouží pozornost, protože dává celému výrobku určitý styl. Zde je několik základních technik, které jsou populární u needlewomen po celém světě:

 • Zoufalý - stárnutí stránek. Chcete-li to udělat, roztrhané hrany, vytvořit odírá, dělat škrábance, pomocí tísňového inkoustu, tónovaný. Použijte techniku, jako když vytváříte oboustrannou knihu a jednostrannou.
 • Razba (doslovným významem je vytlačení konvexního vzoru). Tato technologie má dvě odrůdy: embosovací metodu (vytvořenou vytlačením vzoru přes šablonu na papír, fólii nebo tenký plech kovu) a mokré ražení (získané ohřevem a tavením speciálního prášku).
 • Lisování umožňuje používat inkousty a razítka, různé aplikátory k vytvoření efektů omezených pouze fantazií zápisníku.
 • Decoupage Používá se technika, ve které jsou stránky zdobeny krásnými ubrousky, novinové výstřižky s vodou a speciálním lepidlem. Častěji se používá k výrobě dřevěných výrobků: rakve, kufry, stoly, židle.
 • Výšivka je další technika, která zahrnuje použití psacího stroje nebo ruční techniku k pevnému šití listů s vlákny, nebo ručně šít kousky látky a fotografie do každého bloku knihy.

Nápady Scrapbooking

Nejjednodušší a zároveň obtížné je vybrat si nápad na scrapbooking a pak pokračovat v jeho implementaci podle určitého stylu. Pokud chcete udělat produkt pro sebe, pak se odpuzujte výhradně z vlastního vkusu a zájmů. Může to být malá kniha plná vzpomínek na výlet, cestu, prázdninovou oslavu nebo nezapomenutelné setkání se spolužáky (spolužáky). Budeme muset hledat různé prvky výzdoby spojené s těmito událostmi, včetně vstupenek, šeků, obalů, sušených květin a mnoho dalšího.

Pokud nechcete trávit čas na kreslení náčrtu, nebo prostě žádnou inspiraci, pak se můžete obrátit na počítačové programy, ve kterých je obrovský výběr šablon pro různá témata. Po výběru toho, který se vám líbí, vytvořte seznam potřebných materiálů odpovídající stylu budoucího alba. Jen pak jděte do obchodu a kupte to, co potřebujete. Snažte se vybrat vše podle seznamu, abyste nenarušili styl výrobku a nezjistili, že jste shromáždili spoustu zbytečných prvků.

Kde začít

Pokud se rozhodnete udělat scrapbooking poprvé a jako začátečník, nevíte, jak začít vůbec, následující doporučení vám pomohou:

 1. Rozhodněte se pro nápad na album.
 2. Vyberte si styl.
 3. Proveďte schéma v poznámkovém bloku, na kterém budete pracovat.
 4. Sbírejte všechny druhy dekorativních prvků, které máte a vztahují se k vybrané myšlence (pokud existují).
 5. Vytvořte seznam potřebných nástrojů a materiálů.
 6. Koupit vše, co potřebujete v obchodě a dostat se do práce.

Vyberte nápad, který chcete vytvořit

Existuje mnoho nápadů na scrapbooking, že je prostě nemožné je všechny vyslovit. To může být kniha na počest narozenin, výročí, vznik nového člena rodiny, nezapomenutelné album o životě rodičů nebo jiných příbuzných. Scrapbook může být vytvořen jako romantický dárek pro vašeho soulmate 14. února nebo na počest výročí. Pokud fotografujete hodně, můžete vytvořit alba věnovaná fotografiím na konkrétní témata: roční období, příroda, portréty. Po cestě si můžete vytvořit knihu o zkušených chvílích v místě, kde jste byli.

Základní styly

Dále přejděte na výběr stylu scrapbooking. Protože je jich i mnoho, úkol není jednoduchý, protože každý z nich má svou vlastní chuť a vyžaduje určitý přístup. Jaké populární a populární styly se používají k vytváření alb:

 • Vintage. Jeden z nejpopulárnějších. Aby bylo možné nahlédnout na stránky knihy, snaží se o věk různými způsoby, přidávají vintage prvky dekoru, sametové záplaty, fotografie se používají v černobílém nebo sépiovém efektu. Vintage styl vyžaduje vaši dovednost, koneckonců bude s každou stránkou alba pečlivě pracovat. Dokonce i fotografie jsou zpracovány, aby skryly lesk.
 • Dědictví. Tento styl je také zaměřen na kompilaci knihy ze starých fotografií. Používají se prvky dekoru odpovídající té době. Je to přísnější než ročník, bez jakýchkoli luky, stuh a krajek.
 • Zchátralý šik. To je také nazýváno "falešně staré". Pokud je pro první dva vhodnější použít opravdu starožitné prvky dekoru, pak shebbi-chic umožňuje uměle vyrobit starý papír, vytvořit oděrky, odtrhávací pásky. Pozadí stránky jsou často jemné pastelové barvy.
 • Evropský styl. Vyjadřuje přísnost a jasnost ve všem. Žádné krajky, luky, kamínky, kudrnaté řezy a tak dále. Pouze hladké linie, jasné snímky. Takový zápisník jako člověk.
 • Americký styl. Je to téměř klasická scrapbooking. To zahrnuje použití různých dekorativních prvků: květiny, puntíky, různé vzory, vyřezávané dopisy, složené do slov. Hlavní podmínkou je, že všechny tyto dekorace by neměly dominovat fotografii.
 • Kombinovaná média. Jedná se o smíšený styl, který umožňuje použití různých technik a dekorativních prvků v jednom produktu. Mělo by být opatrné, aby to nepřehánělo, protože hlavní myšlenkou je vytvořit stylové album.

Řemesla v technice scrapbooking

Kromě samotných knih, scrapbooking technika pomáhá vytvářet další produkty. Můžete například vytvořit krásný rámeček nebo pohlednici. S pomocí workshopů a instrukcí krok za krokem můžete snadno vytvořit jednoduchá řemesla, která potěší vaše blízké nebo se stanou součástí vašeho interiéru.

DIY mistrovská třída

Během několika hodin můžete vytvořit jednoduché album věnované jednomu tématu. Co musíte udělat:

 1. Vyberte si 15–20 fotografií formátu 10x15, které jsou určeny pro jednu událost, osobu.
 2. V obchodě, koupit A4 tlustý papír různých barev - 11 ks., Rohy pro fotografie neutrální barvy (černá, bílá, šedá), stuha, a dekorativní prvky odpovídající stylu.
 3. Ošetřete všechny listy s děrováním, které mají vyvrtané otvory na jednom místě, aby bylo možné držet budoucí album.
 4. Ozdobte kryt podle svého vkusu. Můžete použít fotografii, která označuje téma celého alba. Znamení, data jsou vítána.
 5. Distribuujte fotografie na listy tak, aby se vešly. Můžete je položit pod úhlem, řezat tak, aby bylo méně. Umístěte tečky do rohů, aby bylo jasnější, kde je držet.
 6. Zakryjte rohy pro fotografie.
 7. Položte fotografie na místa.
 8. Dále pokračujte do dekorace každé stránky: přidejte podpisy, korálky, kamínky, vše, co jste získali pro vyšívání.
 9. Sbírejte album a nahoře nasaďte kryt. Stuhu navlékněte do otvorů a kravatu. Můžete na něj nalepit lepidlo, aby nedošlo k jeho uvolnění.
 10. Pečlivě projděte albem a ohněte se o centimetr od otvorů. To zabrání přerušení stránek.

Foto rámečky

Krásný rám lze vyrobit pomocí scrapbookingu ze stejného papíru nebo lepenky a dalších dekorativních prvků. Pokyny krok za krokem:

 1. Připravte si 7 tlustých listů duhových barev formátu A4: červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, modrá, fialová. Stále potřebujete malé ptáky, bílý vlnitý papír.
 2. Složte listy v pořádku, jako v duze. Všechny listy kromě dna, musíte snížit ze všech stran o 5 ml, a 3 - 10 mm, 4 - 15 mm, 5 - 20 mm, 6 - 25 mm, 7 - 30 mm.
 3. Jemně přilepte všechny listy v pořadí, čímž vytvoříte duhový efekt.
 4. Z bílého zmačkaného papíru je třeba snížit oblak otvorem pro fotografii. Chcete-li to provést, připojte fotografii a kružnici a poté na každé straně zmenšete o 2 mm. Je pohodlnější řezat papírovým nožem pomocí podložky na podložce.
 5. Připojte mrak pouze v rozích, takže fotografie snadno projde tímto oknem.
 6. U vložených rohů umístěte ptáky podle svého uvážení.
 7. Okraje fotorámečku lze zpracovat pomocí vzorovaných nůžek.
 8. Na zadní stranu připevněte vlasce, na který můžete výrobek zavěsit.

Jak udělat mini album vlastníma rukama

Nádherné mini album pro vertikální fotografie lze vytvořit bez sešívání listů, ale pomocí větrání. Jak na to:

 1. Prodám velký list není nejsilnější papír požadované barvy.
 2. Vystřihněte z ní proužek vysoký 18 cm.
 3. Změřte délku, kolik stránek získáte. K tomu, každých 12 cm dal serif, na které pak budete skládat své album.
 4. Přeřízněte přebytečný papír.
 5. Patrový list opatrně přeložte tak, aby ventilátor vypadl.
 6. Dále je třeba vytvořit kapsy, ve kterých budou fotografie odstraněny. Za tímto účelem vezměte zbývající papír nebo jiné řezané proužky široké 12 cm a výšku ne více než 3 mm.
 7. Jemně je přilepte na každou stranu a můžete vytvořit spodní i horní kapsy.
 8. Poté, co lepidlo schne, můžete vložit fotografie do mini alba a ozdobit jej podle vašich představ.

Pohlednice pro začátečníky

Budete potřebovat papír pro akvarel, list papíru sešitů z pastelových odstínů, saténové stuhy a krajky (bílá), vhodné šperky pro váš vkus. Kromě toho potřebujete PVA lepidlo a lepidlo, nůž, pravítko s tužkou, inkoustem a houbou pro jejich použití. Co dělat:

 1. Z vodního papíru odřízněte základnu 25x15 cm, udělejte 2 záhyby o rozměrech 3 cm pod a 8 výše.
 2. Vyřízněte zápisník na malé obdélníky různých velikostí. Můžete také tisknout štítky nebo je sami zapisovat.
 3. Nouzový inkoust zabarví okraje obdélníků. Pomocí oboustranné pásky nalepte obdélníky na papír, odstraňte 2-3 cm a odstřihněte je.
 4. Na zadní straně je nalepena stuha asi 50 cm dlouhá.
 5. Uvnitř i vně (na horní straně pásky) nalepte zápisník. Nalepte list s linkami pro blahopřání dovnitř (vhodný list poznámkového bloku).
 6. Proveďte přední stranu pohlednice. Pod stuhou ve středu hůl na krajky. Přilepte zbývající papírové obdélníky na horní část pásky.
 7. Ozdobte kartu květinami, listy nebo kamínky. Květinu lze připnout kolíky zdobenými korálky. Spálit konce stuh a svázat je k luku.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: