Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Hormonální lék pro substituční terapii testosteronu Sustanon se používá ve sportovní praxi jako steroid, stejně jako pro léčbu onemocnění a stavů, které vyžadují zvýšení hladiny mužského pohlavního hormonu v krvi. Terapie se provádí pouze předepsaným způsobem a pod přísným dohledem specialisty. Vývoj vedlejších účinků může vést k vážným negativním důsledkům pro zdraví pacienta.

Co je Sustanon

Androgenní lék (to je, produkoval na základě mužského pohlavního hormonu) Sustanon je injekční roztok založený na čtyřech esterech testosteronu, který, když propuštěn do krevního oběhu, jsou přeměněny na přirozený hormon. Testosteron je hlavní chemická látka, která reguluje mužskou sexuální funkci. V dospívání poskytuje normální pubertu a za celý život člověka je zodpovědný za:

 • normální práce prostaty;
 • produkce a kvalita semenné tekutiny;
 • udržování sexuální touhy;
 • udržování erekční kapacity.

Složení a uvolňovací forma

Přípravek Sustanon se vyrábí ve formě roztoku pro intramuskulární injekce, což je olejovitá kapalina žluté barvy. 1 ml obsahuje 250 mg hlavní účinné látky, pomocných složek - arašídového oleje, benzylalkoholu, dusíku. Obsah esterů testosteronu je uveden níže:

Látka

Obsah v 1 ml roztoku, mg

Testosteron propionát

30

Isocapronate testosteron

60

Fenylpropionát testosteron

60

Testosteron dekanoát

100

Farmakodynamika a farmakokinetika

Během léčby přípravkem Sustanon u mužů se sníženou produkcí testosteronu dochází ke zvýšení koncentrace na klinicky významné ukazatele. Hladina estradiolu, androstendionu a dihydrotestosteronu se zvyšuje v plazmě. Globulin, který je zodpovědný za vazbu pohlavních hormonů, klesá a ukazatele folikuly stimulujících a luteinizačních hormonů se vracejí do normálu. Účinek snížení symptomů deficitu testosteronu je dosažen komplexně - sexuální funkce je normalizována (libido, obnovuje se erektilní funkce).

V průběhu léčby je zaznamenán nárůst svalové hmoty a minerální hustoty kostí (což způsobuje, že sportovci ji používají jako anabolický steroid k urychlení budování svalů). Sérová koncentrace hemoglobinu, hematokritu (objem červených krvinek) se zvyšuje, klesají ukazatele triglyceridů, nízkohustotních a vysoce hustých lipoproteinů. Hladina jaterních enzymů a specifického antigenu prostaty se nemění.

Možné je zvýšení velikosti prostaty, které není doprovázeno změnou funkce a snížením tělesné hmotnosti s obezitou. Muži s hypogonadismem (dysfunkce pohlavních žláz, doprovázený poklesem syntézy pohlavních hormonů) a diabetes mellitus v průběhu léčby by měli vzít v úvahu, že Sustanon-250 zvyšuje citlivost na inzulín, může snižovat hladiny glukózy. Vyžaduje se korekce dávek inzulínových preparátů nebo změna režimu, schválená ošetřujícím lékařem.

Estery testosteronu, které jsou součástí Sustanonu, mají různou míru účinku - poločas propionátu testosteronu je od 24 do 48, fenylpropionát - od 48 do 96 hodin, isokapronát - 120-192 hodin, dekanoát - až 10 dní. Maximální koncentrace přírodního testosteronu v plazmě, vyplývající z hydrolytické reakce, je pozorována 1-2 dny po intramuskulární injekci roztoku. Nespecifická vazba na krevní proteiny je od 97% a vyšší. Metabolizuje se na estriol a dihydrotestosteron, vylučuje se močí.

Indikace pro použití

Lék Sustanon může být používán sportovci zapojenými do kulturistiky nebo vzpírání pro urychlení budování svalů jako anabolický steroid. Užívání léku musí být pod dohledem školitele a odpovědného lékaře. V lékařské praxi je lék předepisován pro nedostatek mužských pohlavních hormonů během:

 • vrozený nebo získaný hypogonadismus (dysfunkce pohlavních žláz);
 • mužská menopauza a jiné hormonální poruchy;
 • oligospermie (snížení množství spermatu vylučovaného během ejakulace);
 • mužská neplodnost;
 • opožděná puberta.

V některých případech může být přípravek podáván ženám s režimy úpravy dávkování a léčby. Přípravky testosteronu se užívají při komplexní terapii hormonálních poruch způsobených menopauzou nebo s těžkým premenstruačním syndromem, při léčbě zhoubných nádorů v děloze nebo vaječnících, s myomem nebo zánětem a růstem endometria dělohy. Výběr léku ošetřujícím lékařem na základě historie a individuálních charakteristik pacienta.

Jak píchnout sustanon

Roztok Sustanon se podává intramuskulárně, jak je to jen možné. Průměrná doporučená dávka je 1 ml týdně, délka léčby se volí individuálně v závislosti na indikacích pro použití, individuálních vlastnostech organismu. Ošetření se provádí podle doporučení a pod dohledem specialisty. Ve sportovní praxi je Sustanon předepisován buď v monoterapii nebo v kombinaci s jinými léky (v závislosti na cílech terapie) - Gonadotropin, Metandrostenolone, Nandrolon, Winstrol, Primobolan, Deca-Durabolin.

Zvláštní pokyny

Léčba s použitím léku Sustanon by měla být prováděna pod dohledem specialistů s pravidelným měřením hemoglobinu a červených krvinek v krvi, studiích s vyloučením hyperplazie nebo rakoviny prostaty (zejména u starších osob). Lék neovlivňuje koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Během těhotenství

Během těhotenství nebo kojení je průběh Sustanon sólo nebo v kombinaci s jinými léky přísně kontraindikován, protože změny v hormonálních hladinách mohou mít závažné nevratné důsledky pro tvorbu těla dítěte. Androgenní léčivo je nutné nahradit jinou farmakologickou skupinou.

V dětství

Sustanon je kontraindikován u dětí mladších tří let. Použití v adolescenci při oddálení puberty je možné pouze na předpis specialistů, pod jejich dohledem a přísnou kontrolou reakce pacienta. Dávkovací a léčebný režim sólového solária Sustanon je vybrán individuálně na základě historie a individuálních charakteristik.

Sustanon v kulturistice

Lékaři nedoporučují užívání hormonálních léků, aby zvýšili vytrvalost sportovce, rychlé hromadění svalové hmoty v důsledku vysokého rizika poškození zdraví. Nicméně, nástroj je populární sportovní anabolický steroid, a to jak sólo, a ve spojení s jinými drogami. Tato terapie by měla být prováděna pouze se souhlasem kouče a v souladu s doporučeními ošetřujícího lékaře.

Interakce s léky

Jakákoliv farmakologická činidla, která inhibují nebo indukují enzymy, mohou měnit koncentraci testosteronu. Během inzulínové terapie u diabetes mellitus je nutná úprava (snížení) dávek inzulínu, protože Sustanon zvyšuje stravitelnost glukózy. Při současném příjmu antikoagulancií je nutné snížit jejich dávkování.

Nežádoucí účinky Sustanon

Během léčby přípravkem Sustanon se mohou vyvinout vedlejší účinky spojené se změnami hormonálních hladin nebo překračující přípustné dávky. Riziko rozvoje se zvyšuje:

 • maligní nebo benigní neoplazmy;
 • rakovinu prostaty;
 • hypertrofie, hyperplazie prostaty;
 • oligospermie;
 • priapismus;
 • gynekomastie;
 • hyperkalcémie;
 • poruchy jater;
 • snížené nebo zvýšené libido;
 • výkyvy nálady, zvýšená nervová vzrušivost, depresivní stavy;
 • retence tekutin, doprovázená edémem;
 • kožní vyrážky, svědění, zarudnutí kůže a další alergické reakce;
 • myalgie;
 • zvýšení krevního tlaku;
 • polycytémie.

Předávkování

S intramuskulární injekcí není stupeň toxických účinků léku na tělo vysoký. Kvůli pravidelnému překročení doporučené dávky byl zaznamenán rozvoj priapismu (bolestivá erekce, nesouvisející se sexuálním vzrušením a nepřestávající po ejakulaci). Pro případy předávkování neexistuje univerzální antidotum. Průběh je přerušen, aby prošel všemi nežádoucími účinky, a pak pokračujte v užívání ve snížených dávkách.

Kontraindikace

Užívání přípravku Sustanon je kontraindikováno v těhotenství a kojení, děti do tří let v přítomnosti individuální intolerance na některou ze složek. Silně kontraindikován u diagnóz rakoviny prostaty nebo prsu. U dospívajících pacientů a při diagnózách je třeba postupovat opatrně:

 • selhání jater;
 • selhání ledvin;
 • srdeční abnormality;
 • diabetes mellitus;
 • hypertrofie prostaty, doprovázená retencí moči;
 • porušení plicní aktivity, apnoe;
 • chronické plicní onemocnění;
 • obezita.

Podmínky prodeje a skladování

Sustanon si můžete koupit pouze na lékařský předpis. Neotevřená ampulka může být skladována po dobu pěti let od data vydání. Je možné skladovat prostředky při pokojové teplotě, v místě nepřístupném pro děti a chráněné před přímým slunečním zářením.

Analogy

Sustanon není jediným lékem určeným pro léčbu substitucí testosteronu. Analogy léčiva na účinnou látku a mechanismus účinku jsou:

 • Sustaver je strukturní analog Sustanon, vyráběný na základě stejných esterů testosteronu, s podobným mechanismem účinku a režimů.
 • Omandren 250 - kompletní strukturní analog Sustanon, navržený k nápravě hladiny testosteronu v případě jeho nedostatku
 • Enanthát je roztok pro intramuskulární injekce na bázi testosteron enanthate. Používá se v podobných klinických případech, včetně sportovní praxe.

Sustanon Cena

Sustanon si můžete koupit v lékárnách, budete potřebovat schůzku lékaře. Průměrné cenové rozpětí pro injekční roztok v lékárnách v Moskvě je uvedeno v následující tabulce:

Název lékárny

Cena, rublů

Lékárny Stolichki

790

Neopharm

720

Avicenna Pharma

795

GorPharma

780

Nova Vita

840

Video

Recenze

Alexander, 42 let

Aplikovaný Sustanon přibírá na váze na doporučení trenéra. Kurz je dlouhý, sólo, jednou za 5 dní, 1 ml, 8 injekcí. Výsledek - plus 16 kg za šest týdnů, každý týden dostal deset tréninků. Poté, co skončil, vypil speciální aktivní přísadu pro uložení výsledků. Vedlejší účinky nejsou pozorovány.

Maxim, 36 let

Viděl průběh drogy Sustanon před operací IVF mé ženy. Injekce podával šest týdnů, jednou za 7 dní, 2 měsíce před operací. Nejprve se objevil pravidelně nevolný, zhoršený spánek, nervozita. Po třetí injekci se vše vrátilo do normálu. Během této doby bylo získáno 6 kg. Operace byla úspěšná poprvé, takže si myslím, že jsme dosáhli cíle stanoveného pro léčbu.

Sergej, 26 let

Sustanon si vzal svalovou hmotu, místo toho získal větší váhu a získal problémy se srdcem. Byl jsem doporučován známým kulturistou, chválen, četl jsem recenze a koupil. Po třetí injekci, 16 dní po zahájení kurzu, jsem se cítil špatně. Ukázalo se, že se vyvinulo srdeční selhání.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: