Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nemoc nemytých rukou se často vyvíjí v dětství, vyžaduje včasnou léčbu. U malého pacienta je silný rozruch stolice a naprostý nedostatek chuti k jídlu. Rodiče by měli na takové nepříjemné symptomy okamžitě reagovat, kontaktovat pediatra, provádět symptomatickou léčbu podle indikací.

Co je to enterobiosis

Pinworms u dítěte může nastat v dětství. Enterobiasis je parazitární onemocnění vyvolané zvýšenou aktivitou parazitických červů. Zdrojem infekce je miminko pinworm, jehož délka dosahuje 1 cm, usazuje se ve střevě a živí se jeho obsahem, zatímco produktivně se reprodukuje v záhybech řiti.

Pokud včas nevymažete patogenní patogeny, zvýší se jejich koncentrace, což naruší obvyklou činnost trávicích orgánů, což je hlavní příčina progresivní dysbiózy. Enterobius vermicularis (enterobius vermicularis) je úspěšně léčen konzervativními metodami, ale předběžně ošetřující lékař provádí diagnózu.

Způsoby Enterobiasis

Onemocnění může být přenášeno špinavými rukama nebo infikovanými potravinami. Hlavní cesty přenosu enterobiasis jsou kontakt a domácí, vzdušný. Pokud nebudou dodržována pravidla osobní hygieny, začnou vážné zdravotní problémy v životě malého pacienta a jedním z nich jsou vajíčka pinworm u dětí, ascariasis. Pokud pacient nemá to štěstí, že se nakazí charakteristickou nemocí, není inkubační doba dlouhá. Všechno to začíná svěděním řiti, ale postupně se zvyšuje intenzita symptomů.

Příznaky enterobiosy u dětí

Průběh patologického procesu závisí na chování napadení červem. Příznaky pinworms u dětí mohou být obecné a specifické v závislosti na konkrétním klinickém obrazu. Někteří pacienti si nemusí být vědomi současného onemocnění, zatímco jiní naopak trpí značnou bolestí břicha a mají zvýšenou podrážděnost. Pokud vezmeme v úvahu věkové charakteristiky klinického pacienta, jsou charakteristické znaky enterobiosy u dětí následující:

 • rozvoj alergií na kůži ve formě svědění, otoků, kopřivky;
 • ekzém a pláčová dermatitida;
 • střídání zácpy a volné stolice;
 • poruchy spánku;
 • močová inkontinence;
 • známky dysbiózy;
 • nevolnost, nechutenství;
 • bruxismus;
 • zpožděný psychologický vývoj.

Jak provést analýzu enterobiosis u dětí

Vyšetření se provádí v laboratoři, nejlépe ráno. Vyšetření se provádí lepicí páskou nebo bavlněným tampónem a výsledek lze získat po několika minutách na rukou. Šmouha na enterobióze u dětí je velmi informativní metodou, ale nejedná se o vyšetřované stolice, ale o prostor v záhybech řiti (tlusté střevo).

Můžete si vzít škrábání doma nebo kontaktovat profesionály na klinice. Pokud je diagnóza potvrzena, je v mateřské škole předepsána karanténa pro životní cyklus pinworms. Malý pacient by měl užívat léky doma a po uzdravení bude muset znovu vzít analýzu. Než projdete analýzou enterobiosis u dítěte, je nutné vzít lékařskou žádost od okresního pediatra.

Léčba enterobiasis u dětí

Chcete-li se zbavit červů, je nutné léčit, dodržovat opatření účinné prevence. Přípravky z pinworms pro děti, schéma intenzivní terapie je vybráno zvlášť pro každé dítě, ale hlavním úkolem ošetřujícího lékaře je vyhubit pinworms z kojence a doprovodné nepříjemné symptomy. Jednat podle přísně lékařských doporučení, s použitím tablet, suspenzí, rektálních čípků v terapii. Účinná léčba enterobiasis zahrnuje použití následujících léků: \ t

 • tetrahydropyrimidinové deriváty: Pirantel, Vermox;
 • Deriváty karbamát benzimidazolu: Carbendacim, Mebendazole,
 • čistící klystýry s přidáním roztoku sody;
 • anthelmintika: Nemozol, Prazel;
 • léky s sorbující akcí: Lactofiltrum, Linex.

Prevence enterobiasis u dětí

Aby se zabránilo zvýšené aktivitě škrkavek, je důležité okamžitě odstranit příčinu jejich výskytu v těle. K tomu je důležité zajistit včasnou prevenci enterobiosy, která spočívá především v dodržování pravidel osobní hygieny u dětí a kvalitního zpracování potravin. Pro prevenci komplikací jsou preventivní opatření následující:

 1. Denní výměna spodního prádla.
 2. Zobrazit fotografie červů, červů.
 3. Proveďte profylaktické očkování.
 4. Vedení rozhovorů s dítětem na enterobióze.

Pokud se infekce ještě vyskytla, před léčbou pinworms u dětí, je důležité podstoupit diagnózu, a pak určit optimální léky spolu se svým lékařem. Výběr účinného léku je důležitý, jinak se onemocnění může stát chronickým, pravidelně se opakuje v těle dítěte.

Video: jak léčit enterobiasis u dětí

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: