Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Jahodový strom (Arbutus) je rozsáhlý rod stálezelených stromů a keřů rodiny Heather. Tato exotická rostlina byla známá starověkým Řekům, ale v Evropě se objevila až v 17. století. Nyní mezi flórou Krymu najdete divoké jahodové klíčky. Tato exotika je ceněna výhradně pro jejich dekorativní vlastnosti.

Jahodový strom - fotografie, popis

Všechny druhy jahod mají korálově červené, někdy hnědé kmeny a zkroucené větve. Zajímavostí arbutusu je to, že každý rok mění kůru: ten starý postupně odpadá, pod ním je vidět hladké světelné kmeny, což je důvod, proč lidé tento strom nazývali „nestydatým“. Listy jsou kožovité, sytě zelené barvy. Květy s bílými květy, lucerny, shromážděné v latě. Plody jahodníku jsou kulaté, po dozrávání - jasně červené, podobné jahodám (můžete to ověřit jednoduchým pohledem na fotografii rostliny).

Mezi všemi druhy arbutus, dva být široce distribuovaný: velký-plodil jahody (arbutus unedo) a malý-plodil jahody nebo červený (arbutus andrachne). Rostlina je široce používána lékárníky, protože obsahuje různé užitečné chemikálie. Jahodové bobule jsou také populární ve vaření kvůli jejich zajímavé sladkokyselé chuti.

Jahody velké plodiny

Stejně jako ostatní členové tohoto druhu preferuje arbutus unedo úrodné půdy bohaté na živiny. Kořeny a rostou lépe v otevřených slunných oblastech. Zalévání vyžaduje mírné, ale pravidelné. Jahody velké-plodil více než jiné druhy jsou pěstovány pro domácí dekor, to je, jako pokojová rostlina. Rostlina je nemrznoucí, takže mladé sazenice na zimu jsou převezeny do uzavřených prostor.

Malé jahody

Divokí zástupci malých jahodových jahod se nacházejí na jižním pobřeží Krymu. Mezi místními obyvateli je rostlina také známa pod názvem "Lázně". Jeho plody nemají tak výraznou chuť jako bobule arbutus unedo, ale jsou také používány kuchaři. Poté, co jste byli na dovolené na Krymu, můžete se pokusit sbírat a sušit plody jahod nezávisle, pak získat kvalitní semena pro setí a rozmnožování doma.

Jahodový strom doma

V otevřeném terénu, jahoda strom v Moskevské oblasti je nepravděpodobné, že poroste - rostlina je velmi thermophilic, místní chladné zimy s náhlou mráz může jednoduše zničit strom. Je však možné zasévat a sázet jahody doma. Je mnohem snazší okamžitě koupit stromek připravený k výsadbě, vytvořit příznivé podmínky pro růst a zajistit řádnou péči:

  • včasné zalévání;
  • periodické hnojení organickým hnojivem;
  • prořezávání malých, slabých výhonků tvoří nádhernou bujnou korunu.

Koupit semena jahodníku

Pokud stále chcete pěstovat jakýkoliv druh arbutusu ze semenného domu, musíte vědět, kde je koupit. Můžete vyhledávat obchody ve městě, které se specializují na prodej semen exotických rostlin, ale v dnešní době je mnohem snazší koupit nezbytná semena v internetovém obchodě. Nejprve si prohlédněte požadovanou rostlinu na fotografii, objednejte si ji a získejte ji pohodlným způsobem. Zde je několik internetových obchodů, kde si můžete koupit semena arbutus:

  • Becker je známý internetový obchod s elitními semeny, sazenicemi, cibulkami od nejlepších chovných společností na světě. Mají velmi velký výběr sadby, prostředky na ochranu a hnojení rostlin. Adresář stránek má více než 2000 položek. Dodávka se provádí poštou napříč celým Ruskem. Často existují lukrativní akce.
  • Adenium Siberia je rozsáhlý internetový obchod exotických druhů rostlin a semen, který nabízí bezplatné poradenství v oblasti pěstování. Kancelář se nachází v Novosibirsku. Poskytuje několik možností doručení: poštou, kyvadlovým autobusem nebo vlakem přes dirigent. Je možné platit jakýmkoliv vhodným způsobem: v hotovosti při převzetí zboží, bankovním převodem z karty nebo z e-peněženky QIWI.
  • Dutch Seeds je významným online obchodem s osivem, který působí z Nizozemska. Slibují vysoce kvalitní výsadbový materiál od světoznámých chovatelských společností. Zasílat objednávky poštou po celém světě. Ceny na místě pouze v eurech. Cena jejich zboží je podstatně dražší než jejich ruské protějšky. Za dodávku bude muset zaplatit 15, 90 eur.

Cena jahodového stromu

Jahodová semena nabízejí několik ruských míst, ale najít je poměrně reálné. Cena jahodníku se mírně liší, ale pokud budete hledat, můžete si objednat sadbu materiálu je poměrně levný. Zde je malý stůl pro porovnání nákladů na semena arbutus v několika internetových obchodech.

Internetový obchod

Cena

Počet semen

Přepravní náklady

Becker

199 rublů

1 balení (100 g)

Záleží na váze pozemku a vzdálenosti

Sibiř Adenium

45 rublů

2 ks

Doporučeným dopisem

od 70 do 120 rublů

Holandská semena

2, 99 €

10 semen

15, 90 €

Super zahrada

500 rublů

Není uvedeno

Podle tarifů ruské pošty

Vaše zahrada

200 rublů

Není uvedeno

Záleží na výši objednávky

Video

Strawberry Tree - recenze

Galina, 56 let

Velmi zajímavý je exotický arbutus jako kolovrátek. Svítil nápad pěstovat bonsaje z toho. Objednal jsem několik semen, zasel, čekal téměř 2 měsíce - nic. Byl jsem zoufalý, dokonce jsem ho chtěl odhodit, ale začaly se objevovat sazenice. Modlím se a chválím je. Opravdu doufám, že budu mít alespoň jeden strom pro sebe.

Vyacheslav, 35 let

Sotva jsem našel semena, koupil, zasel, čekal na první výhonky, ale nečekal jsem. Manželka se směje, že mě takový zahradník. Slzy urazily! Dříve všechny exotiky bez problémů vyklíčily. Co jsem udělal špatně? Koneckonců, přísně dodržovat doporučení speciálního časopisu …

Tamara, 43 let

Okamžitě si koupil malý stromek. Celé léto rostla rostlina na mé ulici, zapomněla na to - v listopadu byla mírně zmrzlá. Byla vyděšená, převezena do lodžie - trvalo pár týdnů. Pokračuje v potěšení očí smaragdovými listy. Opravdu chci čekat na květiny a bobule.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: