Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V gynekologii, lékaři používají Mikonazol k odstranění drozd a doprovodné svědění, a návod k použití léku číst o této indikaci. Není to jediná - některé formy uvolnění léku lze aplikovat uvnitř nebo ošetřit kůži. Přečtěte si pokyny pro správné použití každého formátu léků.

Léčivý mikonazol

Farmakologická klasifikace se týká skupiny antifungálních léčiv pro externí a lokální použití. Antibakteriální účinek léčiva byl prokázán ve vztahu k dermatofytům, kvasinkovým houbám, včetně rodu Candida, grampozitivních bakterií (staphylococcus, streptococcus). V důsledku toho může být léčivo použito pro léčbu plísňových infekcí kůže, nehtů, vaginální kandidózy, smíšených plísňových bakteriálních infekcí kůže.

Složení a uvolňovací forma

Aktivní složkou léčiva je mikonazol nitrát. Lék se vyrábí ve formě tablet, krému, gelu, vaginálních čípků, roztoku pro ošetření kůže a nehtů a injekcí pro intravenózní podání. Podrobné složení každého léku:

Koncentrace nitrátu mikonazolu

Pomocné komponenty

Popis

Balení

Mikonazol tablety

250

Škrob, fumarát sodný, koloidní oxid křemičitý, karbomer

Bílá, plochá, se zkoseným okrajem

Po 10 kusech

Gel

20

Roztok sorbitolu, glycerin, benzoát sodný, monohydrát kyseliny citrónové, oranžový olej, polysorbát 80, karboxymethylcelulóza sodná, voda

Bílá, viskózní, sladká

Zkumavky 40 g

Mikonazol

20

Makrogol, voda

Jasné řešení

Aerosol 30 g

Roztok alkoholu

20

Voda, alkohol

Jasné řešení

Lahve na 30 ml se štětcem

Ampule

1%

Voda

Čistá kapalina

Ampule 20 ml, v balení 5 ks.

Krém pro vnější použití

2%

Propylenglykol, makrogol, poloxamer, cetostearylalkohol

Jednotná bílá barva

Zkumavka 15 ml

Vaginální svíčky

0, 1 g

Tuková báze

8 a 15 ks.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Dusičnan miconazolu je aktivní složkou léčiva, které působí na dermatomyii (parazitické houby), kvasinky a patogenní houby, bakterie. Složka je derivátem imidazolu, ničí kauzální agens plísňových kožních onemocnění v důsledku potlačení syntézy ergosterolu buněčné membrány. Další účinek látky je hyperosmolární, což snižuje vylučování z infikovaných ložisek.

Snížením vylučování tekutých infekcí nezmočte, lépe se hojte. Když zadáte lék Miconazole do pochvy, houby jsou zničeny bez změny kyselosti a účinků na normální mikroflóru. Při aplikaci na kůži nejsou léky absorbovány systémovým oběhem a neovlivňují vnitřní orgány. Minimální část absorbované látky se vylučuje střevem stolicí.

Při požití se účinná látka zcela vstřebává v gastrointestinálním traktu, proniká infikovanými klouby, ale neprochází bariérám tkáně a nevstupuje do mozkomíšního moku. V játrech se metabolizuje mikonazol, 10-20% se vylučuje močí, zbytek se vylučuje. S hemodialýzou se lék odstraní špatně.

Indikace pro použití

Mikonazol - návod k použití léku indikuje přítomnost následujících indikací pro použití, které závisí na formě použitého léku:

 • povrchové, systémové, kožní mykózy;
 • dermatomykóza, onychomykóza, včetně těch, které jsou způsobeny blastomycetami;
 • mykóza pokožky hlavy;
 • vaginální mykóza, kandidóza;
 • blastomitsetoz ústní dutina a trávicí trakt, močové orgány;
 • hubová balanitis;
 • kožní kandidóza;
 • prevence mykózy.

Dávkování a podávání

V závislosti na formě uvolňování, závažnosti infekcí, způsobu použití a dávkování léku se liší. Čípky se používají intravaginálně, smetanové a alkoholové roztoky - topicky, externě, tablety a gel - orální, roztok pro intravenózní podání - parenterálně. Každý lék je doprovázen instrukcemi, které jasně popisují dávkování a způsob použití.

Miconazole Svíčky

Pro léčbu vaginálních lézí a odstranění dysbakteriózy používejte svíčky s Mikonazolem. Měly by být podávány jeden čípek hluboko do pochvy, denně po dobu sedmi dnů. Svíčky jsou zavedeny večer před spaním, když je žena již v posteli a nebude vstávat. Před vstupem si umyjte ruce a řádně proveďte hygienu genitálií. Ráno po probuzení budou zbytky vaginálních čípků vytékat močí, pak byste se měli osprchovat.

Miconazole krém

Pro místní použití je Miconazole krém, který léčí plísňové infekce kůže a nehtů. Podle instrukcí se aplikuje v kruhových pohybech na postiženou kůži ráno a večer, třením až do úplného vstřebání. Doporučuje se uchopit centimetr zdravé kůže od okrajů léze. Před použitím omyjte a osušte. Zejména dbejte na to, aby kůže zůstala suchá v mezizubních prostorech, třísložkových záhybech, pod prsními žlázami.

Trvání aplikace krému závisí na typu houbového mikroorganismu, který tuto chorobu vyvolal:

 • Kandidomykóza - 1-3 týdny;
 • dermatofytóza, atletická choroba, trichophytosa, kožní onemocnění nebo lupénka, kandidóza - 3-4 týdny;
 • jiné plísňové infekce, včetně těch, které jsou komplikovány zánětem bakterií, 5-6 týdnů;
 • plus dva týdny po odstranění příznaků.

Když nehet houbový krém je aplikován na nehtové lůžko (po odstranění nehtové desky) dvakrát denně. Před zákrokem vyjměte nehty speciálními keratolytickými náplastmi nebo roztoky s kyselinou stearovou. Při nanášení krému na neodstraněnou desku se účinnost výrazně snižuje. Po aplikaci naneste na nehtové lůžko pevnou, pevnou bandáž. Trvání léčby bude asi tři měsíce.

Gel

Pro léčebné a profylaktické účely se pro orální podání používá mykóza ústní dutiny a gastrointestinálního traktu. Dospělí a děti užívají podle návodu polovinu dávkovací lžičky (jedna lžička obsahuje 5 ml nebo 124 mg nitonátu mikonazolu) čtyřikrát denně. Mladší děti by měly dostávat čtvrtinu lžičky tolikrát. Doporučuje se, aby léky zůstaly v ústech co nejdéle, než aby byly okamžitě polknuty. Léčba trvá nejméně týden od doby, kdy příznaky zmizí.

Mikonazol tablety

U lézí plísní lékaři předepisují Mikonazol - návod k použití tablet ukazuje, že jsou podávány perorálně samostatně nebo v kombinaci s intravenózním podáním roztoku. Léčí mykózy gastrointestinálního traktu, stejně jako použití k prevenci onemocnění. Dávka pro dospělé je 250 mg (jedna tableta) 4krát denně, pro děti 20 mg / kg tělesné hmotnosti denně.

Řešení pro vnitřní i vnější použití

Při použití systémových mykóz pro intravenózní podání použijte roztok Mikonazol. Denní dávka je 10 mg / kg, někdy se zvyšuje na 30 mg / kg tělesné hmotnosti. Injekce se podávají současně, bez překročení dávky 600 mg najednou, pomalu během 30-60 minut. Někdy lékaři podávají roztok v několika dávkách. Před použitím se léčivo zředí isotonickým roztokem chloridu sodného. Rychlé podání je nepřijatelné - vede ke zvracení, narušení srdečního rytmu.

Sprej (roztok) pro ošetření pokožky a nehtů je účinný při léčbě zbavení hladké kůže - kožního onemocnění, různobarevných (šupinatých), chrastí. Nástroj lze použít k odstranění trichophytie, mikroporie, dermatofytózy. Stříkejte 1-2 krát denně. Léčba trvá, dokud nezmizí ohniska infekce, a další dva týdny na prevenci relapsu.

Roztok alkoholu

Pro léčbu onychomykózy nebo prevenci rozvoje onemocnění na okolních nehtech s porážkou jedné destičky použijte roztok alkoholu. Aplikuje se přiloženým kartáčem na postižené nehty dvakrát denně. Délka léčby závisí na rychlosti růstu nehtů, přibližně přibližně tři měsíce. Alkoholový roztok můžete kombinovat se smetanou.

Zvláštní pokyny

Zvláštní instrukce v návodu k použití by měla být zvláště pečlivě sledována, protože obsahuje důležitá pravidla pro užívání léčiva:

 • Čípky mikonazolu během těhotenství by neměly být používány v prvním trimestru, ve druhém a třetím případě jsou používány s opatrností;
 • při kojení nepoužívejte perorální léčiva s nitonátem mikonazolu;
 • Nepoužívejte lék na otevřené rány, oči;
 • při léčbě nemocí nehtů je co nejvíce rozřeže;
 • při léčbě vaginální kandidózy u žen je stejná léčba podávána sexuálnímu partnerovi.

Interakce s léky

V anotaci k použití obsahuje informace o lékové interakci přípravku Mikonazol s jinými léky:

 • není kombinován s asthetmisolem, terfenadinem, tsisapridem;
 • čípky snižují spermicidní účinek kondomů a membrán;
 • Používá se s opatrností v kombinaci s antikoagulancii (warfarin), fenytoinem, deriváty močoviny;
 • zvyšuje účinnost perorálních hypoglykemických léků, Difenina.

Nežádoucí účinky a předávkování

Instrukce říká, že nevolnost, průjem, alergické projevy, hepatitida a vnější použití - zimnice, závratě, průjem, podráždění kůže, kontaktní dermatitida mohou být pozorovány při interním užívání přípravku Miconazole. V místě vpichu se může vyvinout tromboflebitida. Při lokální aplikaci předávkování není možné vzhledem k nízké absorpci účinné látky do systémového oběhu.

Pokud omylem použijete krém nebo roztok uvnitř nebo pokud překročíte doporučenou dávku, můžete pocítit zvracení, bolest žaludku, halucinace a alergické reakce na kůži. Když se tyto příznaky objeví, pacient se umyje v žaludku, dostane sorbent (aktivní uhlí, Polysorb). Poté je pacient požádán o udržovací léčbu.

Kontraindikace

Mikonazol je podle pokynů kontraindikován k perorálnímu a parenterálnímu podání během těhotenství, vrozené abnormální jaterní funkce, dětí mladších 12 let. V případě přecitlivělosti na složky přípravku, horečku herpes, selhání jater a ledvin v kombinaci s topickými formami léků je zakázáno používat jakoukoli formu medikace.

Podmínky prodeje a skladování

Všechny formy uvolňování léků, s výjimkou intravenózního roztoku, jsou dostupné bez lékařského předpisu. Skladují se při teplotě ne vyšší než 25 stupňů. Datum expirace: dva roky - pro krém, čtyři - pro gel, tři roky - pro jiné formáty.

Analogy miconazole

Na policích domácích lékáren můžete najít přímé (odpovídající v aktivní složce a kompozici) a nepřímé (identické v terapeutických účincích) analogy Miconazolu. Populární jsou následující, vyráběné léčivými závody v Rusku i v zahraničí:

 • Ginesol, Gyno-Daktarin, Gyno-Dactanol;
 • Mikozon;
 • Aflorix;
 • Albistat;
 • Analergin;
 • Neomicol;
 • Surolan

Cena Mikonazol

Koupit léky line může být v lékárnách nebo na internetu. Jejich náklady budou záviset na zvoleném formátu a úrovni obchodní marže. Orientační ceny v Moskvě a Petrohradu:

Jméno

Internetová cena, v rublech

Lékárna, v rublech

Krém 2% 15 g

152

160

Tablety 10 ks.

105

120

Vaginální svíčky 5 ks.

200

230

30 ml roztoku

500

550

Ampule 5 ks. na 20 ml

780

900

Video

Recenze

Sergej, 33 let

Zřejmě jsem zjistil, že můj hubový balanitis je nakažený partner. Musel jsem podstoupit dlouhou léčbu. Koupil jsem si krém na bázi Mikonazol, který jsem použil podle návodu. Po měsíci symptomy zmizely, ale musela jsem být léčena další dva týdny, aby se zabránilo opakování infekce. Budu pozorný na své zdraví.

Olga, 29 let

Děs mě začal trápit - bylo to kýčovité propuštění, nepříjemné svědění a pocit pálení. Lékař předepsal vaginální čípky Miconazolu a řekl jim, že mají být léčeni pět dní. Použil jsem jeden čípek denně na noc, po jednom týdnu všechno zmizelo. Doufám, že tento nástroj byl účinný a byl schopen zabránit opětovné infekci.

Ludmila, 38 let

Nacházeli drozd v ústech dítěte a bylo mu řečeno, aby ho ošetřili speciálním gelem pro mikonazol. Šel jsem do lékárny, ale nenašel jsem je v žádném případě. Musel jsem požádat lékárníka o analog, doufám, že se s infekcí vyrovná. Pro mě je důležité, aby zdraví dítěte nebylo vystaveno vnějším hrozbám.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: