Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Někteří lidé se cítí nespokojeni s tím, že jsou krátcí, zejména muži. Tento problém je však vyřešen, a to bez jakýchkoli zvláštních finančních nákladů, ale pouze s řádným použitím úsilí. Tím, že si nastavíte svůj úkol, jak zvýšit růst doma, můžete snadno nastavit podmínky, za kterých se to stane skutečným. Důvodem nízkého růstu je často nesprávná výživa, nedostatek pohybu, tvrdá nebo sedavá práce. Jak se stát vyšší?

Způsoby, jak zvýšit výšku osoby

Lidský růst je dán mnoha faktory. Pokud od narození nemá člověk žádné charakteristické patologické stavy, pak je jeho pleť přirozeným projevem organismu, tj. Optimální parametry potřebné pro normální fungování v existujících podmínkách prostředí. Mezi hlavní způsoby zvýšení růstu patří:

 1. Správná výživa.
 2. Cvičení.
 3. Odmítnutí špatných návyků.

Léky podporující rychlý růst

Téměř všechny vitamíny jsou zodpovědné za lidský růst. Také ovlivněn minerály, aminokyseliny, mnoho dalších látek. Pokud tělo obdrží všechny potřebné látky v komplexu, bude se vyvíjet správně, harmonicky a problémy spojené s růstem nevzniknou. Pro zvýšení růstu musí člověk užívat léky, které obsahují následující vitamíny:

 1. Vitamin A. Předložená složka přispívá k regeneraci kostní tkáně a obecně všech buněk, proto se používá v případech, kdy je nutné urychlit proces hojení tkání, ať už jde o zlomeninu nebo rozsáhlé popáleniny.
 2. Vitamíny skupiny B jsou účinnými složkami pro zvýšení růstu osoby. Pro ovlivnění růstu je nutný celý komplex: В1, В2, В3, В5, В6, В9, В12. Každý z nich má rozhodující roli v procesu metabolismu, přispívá k harmonickému rozvoji těla.
 3. Vitamin C. Tato látka přispívá k lepšímu vstřebávání zbývajících vitamínů, proto je nutné ji užívat v kombinaci s nimi.
 4. Vitamin D. Tato složka se aktivně používá, pokud člověk neví, jak zvýšit výšku. Je to nezbytné pro adolescenty, dospělé, děti, protože nasycuje kosti a chrupavky v těle vápníkem.

Jaké potraviny pomáhají růst

Na lidský růst má vedle dědičného faktoru významný vliv správná výživa. Pokud je různorodá, systematická, pak tělo obdrží vitamíny a prvky, které mají pozitivní vliv na růst růstu. Pouze prostřednictvím integrovaného přístupu (výživa + cvičení) můžete dosáhnout požadovaných výsledků. Mezi hlavní produkty používané ke zvýšení růstu patří:

 1. Ořechy Obsahují bílkoviny, vápník, aminokyseliny, draslík, různé vitamíny. Malé množství vlašských ořechů brání rozkladu sacharidů, dodává tělu sílu. Chcete-li zvýšit růst ořechů mohou být přidány do obilovin, salátů, av noci to bude dobré použít mléko spolu s nakrájenými ořechy.
 2. Kuřecí vejce jsou čistý protein. Pomohou udržet potřebnou úroveň energie ve vašem těle po celý den. Vejce v jejich složení obsahují velké množství vitamínů nezbytných pro růst. Vařená vejce se vstřebávají do těla bez zbytků. Je třeba jíst dvě vejce ráno, stejně jako 2 večer.
 3. Maso Hovězí maso obsahuje železo, zinek, které ovlivňují růst.
 4. Ovesné vločky. Potřebné množství sacharidů, vlákniny, můžete získat, pokud jej použijete. Ovesné vločky ovlivňují vývoj kostí a svalové tkáně. Pokud nevíte, jak růst, takový produkt bude nejlepším asistentem při řešení problému. Obsahuje takové užitečné prvky, jako je železo, chrom, mangan, zinek, jód, draslík, vitamíny skupin "E", "K", "A" a "B". Není zakázáno přidávat do ovesné kaše jablka, sušené ovoce, banány, med nebo ořechy.

Boty a vložky, které z vás činí vyšší

Vložky, které přidávají výšku, jsou speciální rohože v botách, díky kterým budete opticky růst o 2, 5-5 cm vyšší, což je populární způsob, jak zvýšit výšku. Vložky mají značné výhody: nemusíte sedět a čekat, až se vaše výška zvýší, a také není třeba nic dělat, aby rostly. Nosíte-li boty s vysokými podešvemi a speciálními vložkami, okamžitě se zvýšíte.

Jak zvýšit růst doma

Jak zvýšit svou výšku doma? To se opravdu děje i doma. Je však třeba okamžitě poznamenat, že člověk roste až na 18 let. Každý organismus je individuální, takže někteří mohou růst déle. Pokud po této době jste nepěstovali, nebuďte okamžitě naštvaní. Dodržování správné výživy a provádění jednoduché sady cvičení, budete moci splnit svůj sen - zvýšit růst.

Dítě nebo teenager

V adolescenci dochází ke skutečnému zlepšení tempa růstu, které je obtížnější dosáhnout po dosažení věku 21 let. Do tohoto věku je u chlapců aktivní růst. Dívky jsou již 14-16 let nad svými vrstevníky opačného pohlaví. V případě odchylky od normy je třeba vzít v úvahu ne několik věcí, které ovlivní přidávání centimetrů nahoru:

 1. Napájení. Dospívající potřebují jíst více, nejlépe živočišných produktů. Obiloviny zde nezasahují, ale potřebné množství bílkovin by mělo být požito. Jinak, bez ní, dojde k buněčnému dělení mnohem pomaleji a růst se zastaví. Jíst zeleninu a ovoce, a pokud není taková příležitost, pak se minerály a vitamíny. Po konzultaci s odborníkem si můžete užívat léky, ve kterých je aktivní složka vápníku.
 2. Nezapomeňte hrát sport. Školy mají celou řadu sekcí, které můžete zdarma navštívit. Přihlaste se do bazénu nebo posilovny. Pro zvýšení růstu je třeba vyvinout nejen kostní tkáň, ale i svaly. Pokud se vyskytnou problémy s klouby nebo jinými chorobami pojivových tkání, je nutné udržovat svalový tonus při pravidelných ranních hodinách. Snažte se chodit každý den, sluneční paprsky a čerstvý vzduch - aktivní růstové stimulanty.
 3. V adolescenci mají děti často nervové poruchy, špatný spánek a deprese. To je způsobeno únavou ze školy nebo hormonálními změnami. Snažte se udržet noční spánek alespoň 6 hodin denně. Když spíte, je aktivní buněčné dělení, tělo je obnoveno.
 4. Škodlivé návyky (kouření, alkohol) přispívají k inhibici růstu vysazeného přírodou. Nebudete-li se omezovat na pití a kouření, nejenže nebudete schopni růst na geneticky stanovenou značku, ale i vaše úsilí bude zbytečné.

Muž nebo přítel

Nyní existuje mnoho návrhů ze strany medicíny, s jejichž pomocí můžete snadno zvýšit výšku o 10 nebo 20 cm Hormonální léčbu, chirurgický zákrok, chemický účinek na tělo jsou všechny ortopedie 21. století. Tyto operace jsou nejen drahé, ale také velmi bolestivé, složité. Můžete však zvýšit svou výšku jednoduššími způsoby. Se systematickým cvičením, správnou výživou dosáhnete svého cíle. Muži proto musí provést následující cvičení, aby zvýšili svou výšku:

 1. Budete potřebovat vysokou vodorovnou tyč nebo příčku. Zavěsit na vodorovnou tyč a držet ruce na šířku ramen, můžete krok zpět trochu, aby bylo pohodlné. Zůstaňte na této pozici několik minut. Odpočiňte po dobu 30 vteřin, vraťte se k příčníku nebo vodorovné liště a pak zavěste a pokračujte rychlými tahy nohou (dopředu - dozadu, do strany).
 2. Zavěste na vodorovnou tyč, ohněte kolena dozadu. Pak je narovnejte a ohněte kočku na vodorovné liště. Proveďte kruhové rohy s tělem a nohy by měly být spolu. Počet opakování - 10. Nezapomeňte na přestávky na odpočinek.
 3. Zavěste na tyč a odklopte obě nohy nejprve doprava, pak doleva. Prezentované cvičení připomíná kyvadlové nebo podlahové hodiny. Pak udělejte kruhy s nohama v jedné, na druhé straně a zvedněte nohy nahoru do žaludku. Počet úspěchů tohoto cvičení je 10.

Dívka

Pokud vás příroda neodměnila dlouhými nohami a vysokými, okamžitě nezoufejte. Systematické provádění speciálních cvičení vám pomůže tyto možnosti rozvinout. Ale musíš být trpělivý a vytrvalý. Pro zvýšení růstu je třeba komplex složit každý den nejméně 2 hodiny. Následující cvičení jsou účinná:

 1. Je nutné zavěsit na vodorovnou tyč a před tím uvázat náklad na nohy. Pro první den ve třídě bude stačit zavěsit na 15 sekund, pak postupně zvyšovat dobu trvání: pověsit tolik času, kolik můžete.
 2. Nastavte si vysoký cíl a pokuste se na něj skočit. Skok by měl být až do dosažení cíle. Když uspějete, nastavte bar ještě výš a pokračujte v tomtéž. Provádění tohoto cvičení je žádoucí pro ty, kteří nemají problémy s držením těla. Pokud jsou taková porušení, musíte jít na zeď a stát se zády k němu. Chcete-li být v této pozici po dobu 20 minut, ale každý den je třeba zvýšit časový rámec, dosáhnout 30 minut.
 3. Postavte se na všechny čtyři: kolena a paže - šířka ramen od sebe a hlava snížená. Odtrhněte trup a kyčle od podlahy, klesejte jako kočka, a pak přetrvávejte 5-10 sekund. Posaďte se na paty a nohy, ohněte se dopředu. Opakujte 5 krát.

Všechna cvičení, která musíte provést každý den, dávají všechno nejlepší. Existují i jiná cvičení, pomocí kterých můžete zvýšit svou výšku. Například, protahovací cvičení mají vynikající účinek: musíte sedět na podložce, ohnout dopředu na úkor 1, 2 a pokusit se dostat na nohy. Vezměte výchozí pozici a udělejte dalších 10-15 krát. Při provádění tohoto cvičení po dobu několika měsíců, můžete nejen zvýšit svou výšku, ale také získat další flexibilitu.

Je možné růst o 5-10 cm po 25 letech

Doposud se věřilo, že se člověk zvyšuje pouze na 20 let. V uplynulých deseti letech však evropští vědci zjistili, že průměrný evropský občan vzrostl na 24 let a vyskytly se případy, kdy člověk vyrostl do 30 let. To může nastat z různých důvodů: dědičný faktor, individuální vlastnosti těla a mnoho dalšího.

Na základě těchto údajů bylo konstatováno, že zdraví lidé rostou ve věku 25-26 let. Pak buňky stárnou, páteř začne vysychat a tvoří se mikrotrhliny. Pokud osoba přestane růst dříve než 25 let, je to buď výjimka, nebo zde zaujaly místo dědičné faktory a nemoci spojené s páteří. Proto je docela možné, že po 25 letech může člověk růst o 5 nebo 10 cm.

Jak vizuálně být vyšší

Vizuální prodloužení obrázku je možností pro líné. Tuto metodu, jejímž cílem je zvýšení růstu, mohou využít ženy i muži. Za prvé, zvýšit svůj účes. Žena, která nemá žádné problémy, si ji může nechat povzbuzovat, a člověk si může nastavit například okraj, jako je například Robert Patisson. S takovým střihem a stylingem budete moci zvýšit svou výšku o 5 cm, dívka v tomto ohledu je mnohem snazší, může nosit boty na vysokém podpatku, ale mužští stylisté nabízejí boty s vysokými podešvemi.

Video

Provedením speciálně navržených cviků budete moci zvýšit svou výšku a dostat se do dobré fyzické kondice. Podívejte se na tento komplex ve videu níže.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: