Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nejdůležitější hodnotou v našem životě, bez které nejsou jiné úspěchy možné, je zdraví. Pro udržení v optimální kondici nelze spoléhat na lékárny – mnohem efektivnější bude každý den zařadit do jídelníčku směsi zdravých produktů, které celkově posilují organismus. Zjistěte recepty na takové lidové prostředky.

Příprava směsi pro zvýšení imunity

Je velmi smutné, když si většina lidí pamatuje, že nachlazení může dostat až v době, kdy se nemoc již začala rozvíjet: v tomto případě se bez farmaceutických syntetických léků prakticky nelze obejít.Mnohem efektivnější a z dlouhodobého hlediska i prospěšnější je obrátit pozornost předem na přirozenou obranyschopnost těla. Pro zvýšení imunity nebudete potřebovat velké výdaje - stačí doplnit jídelníček o výživné, chutné směsi obsahující vitamíny a stopové prvky užitečné pro posílení imunity.

Příprava takových lahodných preventivních koktejlů z ovocné dřeně, ořechů, medu a dalších přísad. Skutečnost, že složky kompozic jsou cenově dostupné a lze je snadno zakoupit v nejbližším obchodě nebo na trhu, je dalším argumentem ve prospěch směsí pro posílení imunity. Takové léčivé prostředky si oblíbí i malé dítě – děti často vnímají tento doplněk výživy nikoli jako lék, ale jako dezert! Podívejte se na různé recepty na tyto vitamínové doplňky a začněte jeden užívat, abyste zlepšili své zdraví!

Sušená ovocná směs na posílení imunity

Bez ohledu na to, z jakého konkrétního ovoce je tento sušený produkt vyroben, vždy obsahuje velmi užitečný koncentrát těch cenných vitamínů a mikroprvků, které se nacházejí v čerstvém ovoci. Ingredience jako sušené meruňky, sušené švestky, rozinky, fíky, datle a dokonce i sušená jablka a hrušky jsou často součástí směsi na posílení imunity. Pro posílení obranyschopnosti těla použijte následující recept:

 1. Opláchněte teplou vodou a osušte papírovou utěrkou sušené meruňky, rozinky, fíky, datle - každý druh sušeného ovoce by měl mít 200 gramů. Pokud potřebujete odstranit pecky ze sušených švestek, nejprve je zalijte vařící vodou po dobu 5-10 minut.
 2. Nakrájejte ingredience důkladně mixérem nebo je nechte projít mlýnkem na maso.
 3. Do sušeného ovoce přidejte med - 200 gramů, vše pečlivě promíchejte. Vzniklou hmotu přendejte do sklenice, uzavřete pevným víčkem a dejte do lednice.
 4. Doporučuje se sníst 1 lžičku. této směsi ráno nalačno, stejně jako před obědem a večeří.

Směs imunitních ořechů

Jaké výhody tento produkt tělu přinese? Musíte vědět, že ořechy jsou bohaté na bílkoviny, cenné nenasycené mastné kyseliny a antioxidanty, které nejen posilují imunitní systém, ale přebírají i funkci neutralizace volných radikálů. Lékaři doporučují jíst některé druhy tohoto produktu každý den trochu, například vlašské ořechy, které se často nazývají „mozkový sendvič“, jsou tak cenné pro obnovu fyzických a duševních sil člověka. Zkuste posílit svůj imunitní systém tímto snadno vyrobitelným odvarem:

 1. Celá sušená (ne smažená!) jádra vlašských ořechů nasypte do 0,5litrové sklenice a zalijte tekutým medem.
 2. Nádobu zakryjte papírem, zavažte. Dejte do lednice louhovat na 2 týdny.
 3. Použijte směs 1 lžičky. měsíc na lačný žaludek. Po přestávce 10-14 dnů můžete kurz opakovat. Důležité: musíte přestat užívat, pokud se objeví známky alergické reakce!

Směs ořechů a sušeného ovoce

Tato kombinace má velmi dobré posilující vlastnosti, protože se zde kombinují různé druhy vitaminových složek. Další cennou výhodou ořechovo-ovocných hmot je rozmanitost chutí, které jsou v nich cítit. Připravte si například tuto směs na posílení imunitního systému:

 1. Sklenicí odměřte stejné množství těchto přísad: směs ořechů (vlašský ořech, mandle, cedr), sušené švestky, sušené meruňky, rozinky. Vezmi střední citron.
 2. Sušené ovoce a citrusové plody opláchněte horkou vodou a osušte ubrouskem a poté tyto komponenty jemně rozdrťte mixérem.
 3. Rozdrťte ořechy rukama nebo dřevěným válečkem (nepoužívejte kovové předměty).
 4. Všechny výše uvedené ingredience smíchejte v míse, přidejte sklenici medu. Důkladně promíchejte.
 5. Uchovávejte v uzavřené skleněné nádobě na chladném místě. Vezměte 1 lžičku. tohoto léku nalačno 20 minut před jídlem po dobu 3 měsíců.

Směs citronu, česneku a medu

Tento prostředek má charakteristickou ostrou chuť, která je však více než kompenzována jeho schopností účinně posilovat obranyschopnost organismu během epidemie infekcí. Tuto směs připravte následovně:

 1. Oloupejte 6 velkých stroužků česneku. Dobře omyjte 2 střední citrony. Rozemlejte tyto ingredience pomocí mixéru.
 2. Vzniklou hmotu spojte se 6 lžícemi medu.
 3. Směs uchovávejte v lednici v těsně uzavřené skleněné nádobě. Vezměte lék na 1 lžičku. ráno nalačno a večer.

Imunitní směs citronu a zázvoru

Toto složení má nejen vynikající preventivní vlastnosti, ale pomáhá také rychle překonat nachlazení a chřipku, pokud se již nemoc začala rozvíjet. Tuto směs připravte následovně:

 1. Vezměte 220 g kořene zázvoru, důkladně ho omyjte, protáhněte mlýnkem na maso spolu se slupkou.
 2. 2 středně velké citrony dobře omyjte, zalijte vroucí vodou a poté je také rozemelte.
 3. Tyto ingredience smíchejte přidáním 250 ml medu (nejlépe lipového). Uchovávejte hmotu v lednici, spotřebujte 1 lžičku. ráno a večer.

Video: Imunitní vitaminová směs

Pozornost! Informace uvedené v článku mají pouze informativní charakter. Materiály článku nevyžadují samoléčbu. Pouze kvalifikovaný lékař může provést diagnózu a poskytnout doporučení pro léčbu na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: