Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Počítače jsou používány lidmi po celé planetě, takže textové editory jsou vytvořeny tak, aby je mohli používat lidé z kterékoli země. Operační systém Windows podporuje obrovské množství jazyků, které lze aktivovat pomocí systémového nástroje. V pravém dolním rohu svítí indikátor, který označuje aktuálně používané rozvržení. V případě potřeby můžete přidat další jazyky a přepínat mezi nimi během několika kliknutí.

Změnit jazyk klávesnice

Při psaní musí osoba pravidelně zadávat slova v angličtině, což vyžaduje přepnutí rozvržení. V některých případech je jazyk komunikace a oficiální dokumentace odlišný, takže je obtížné psát. Rozložení můžete změnit několika způsoby:

 • přepínání jazyka klávesnice pomocí klávesových zkratek;
 • použití systémové lišty v systému Windows;
 • speciální software může změnit rozvržení.

Jak přepnout jazyk pomocí klávesových zkratek

Operační systém je navržen tak, aby člověk mohl rychle změnit rozvržení stisknutím určité posloupnosti tlačítek na klávesnici. Zpočátku uživatel nastaví několik jazyků, které by chtěl používat při psaní textu. Pak pomocí klávesových zkratek střídavě mění rozvržení ze seznamu. To se provádí takto:

 1. Musíte otevřít dokument nebo okno prohlížeče, kde je třeba zadat text.
 2. Přepínání klávesnice z ruštiny do angličtiny se zpravidla provádí kombinací kláves Ctrl + Shift, ale někdy může také použít Alt + Shift. Pokud současně stisknete tyto klávesy, změníte rozvržení na další ze seznamu.

Změna kombinace klávesových zkratek

Uživatel může volitelně přiřadit jinou klávesovou zkratku pro změnu rozvržení, které je pro něj vhodné. Chcete-li to provést, musíte nainstalovat tlačítka v části Nastavení systému Windows Postupujte podle následujících pokynů:

 1. Otevřete „Start“ a přejděte do sekce „Ovládací panely“. Můžete se dostat do požadované sekce, pokud kliknete na jazykovou lištu v pravém dolním rohu a kliknete na "Nastavení jazyka".
 2. V seznamu najděte část „Hodiny, jazyk a oblast“ a klikněte na tlačítko „Změnit rozložení klávesnice nebo jiné metody zadávání“.
 3. Klikněte na tlačítko „Změnit klávesnici“.
 4. Otevře se nové okno, dole klikněte na štítek „změnit klávesovou zkratku“.
 5. Zobrazí se výběr možných kombinací a tlačítek. Vyberte možnost, která je pro vás výhodnější.

Přepnutí jazyka vstupu myši

Pokud používáte klávesové zkratky nebo nefungují, můžete změnit rozvržení pomocí myši. Změňte vstupní jazyk bez použití klávesnice následujícím způsobem:

 1. Posunutím kurzoru myši dolů na obrazovce se zobrazí hlavní panel.
 2. Přejděte na pravý okraj a vyhledejte ikonu, která zobrazuje aktuální vstupní jazyk.
 3. Klikněte na sekci Nastavení jazyka. Zde můžete přidat rozvržení, které potřebujete.
 4. Když kliknete na panel levým tlačítkem myši a ze seznamu, vyberte požadované rozvržení.

Automatické přepínání klávesnice pomocí Punto Switcher

Pokud při psaní často potřebujete přepínat mezi ruštinou a angličtinou, pak vám může pomoci speciální program. Punto Switcher je inteligentní nástroj, který dokáže určit, v jakém jazyce chcete psát slovo, i když jste rozvržení nepřepnuli. Například, píšete poznámku o provozu operačního systému, psaní v ruštině "Tsshtvshtsy" a program může přeložit tuto znakovou sadu jako "Windows". Chcete-li použít, potřebujete:

 1. Stáhněte si a nainstalujte přepínač Punto na notebooku nebo stolním počítači.
 2. Spusťte aplikaci. Pokud to nepovolíte, program nebude moci změnit rozvržení.
 3. Nastavte potřebné položky v nastavení a uložte.
 4. Minimalizujte (nezavírejte) aplikaci.

Jak změnit jazyk klávesnice na obrazovce

Pro osoby se zdravotním postižením nebo v nepřítomnosti konvenční klávesnice, tam je elektronický nástroj v nástrojích Windows. Opakuje všechna tlačítka ze standardní klávesnice, můžete stisknout písmena myší nebo jiným polohovacím zařízením. Pokud potřebujete změnit rozvržení, můžete použít lištu myši a jazyk v systémové liště (výše popsaná metoda) nebo následující pokyny:

 1. Klikněte levým tlačítkem myši na tlačítko Alt.
 2. Poté dvakrát klikněte na Shift.
 3. Můžete změnit pořadí: jednou na Shift a dvakrát na Alt.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: