Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Některé druhy hmyzu mohou výrazně poškodit život lidí. Kousnutí štěnice domácí, včetně štěnice domácí, může vypadat docela neškodně, a po chvíli provokovat nejnepříjemnější příznaky. Kromě toho, oni sami jsou velmi neestetický. Bude užitečné je rozpoznat a jednat rychle, aby se zmírnily symptomy a zabránilo se opakování podobného onemocnění. Lékárny jsou naštěstí plné různých prostředků a v praxi se osvědčily tradiční metody.

Jak kousat chyby

Tam jsou chyby piercing-sání varhany - proboscis. Je to dutá trubka s hrotem. Prorážejí kůži osoby v tenkých místech, například v oblasti podpaží. Hluboká kůže, řekněme, psi, chyby nemohou proniknout. To je důvod, proč štěnice nekouše každého. Paraziti preferují malé děti. Poté, co si vybrali oběť, bugy se pohybují jejím tělem při hledání plavidla. Potom proveďte propíchnutí kůže. Prostřednictvím kanálu pro odběr krve začne parazit krmit a prostřednictvím jiného kanálu zavádí své slinné anestetikum. Štěnice je noční, takže se po spaní objeví na těle.

Jak vypadají kousnutí

Rány způsobené těmito parazity, kteří sají krev, jsou často zaměňovány s jinými kousnutí hmyzem, puchýři nebo vyrážkami. Hlavním rozdílem je vzhled skvrn ve velkém počtu a skutečnost, že jsou umístěny blízko sebe. Po pohybu oběti při hledání nových míst k propíchnutí zanechávají domácí štěňata charakteristické cesty zarudnutí s těsněním uprostřed.

Příznaky

Reakce osoby na sousto je individuální. Štěnice domácí dávají přednost kousnutí hlavně žen a malých dětí. Hmyzové sliny mají speciální anestetikum. Díky němu jsou kousnutí v procesu krmení bezbolestné. Těžké svědění se objeví po 20-30 minutách. Důležité: kousnutí roztočů zraněno od samého počátku a svědění, nepříjemný zápach, mohou se objevit skvrny od krve. To je jejich rozdíl.

Jak odlišit od alergií

Pokud spíte ve své posteli a používáte stejné lůžko po dlouhou dobu, a příznaky se objevily včera, není to alergie, ale víno štěnice domácí. Rozdíly lze nalézt podrobným pohledem na symptomy. Stopy štěnice domácí nejsou spojité. Alergická vyrážka, naopak, nevykazuje výrazný edém, a kůže zcela reddenzuje. Pokud z nějakého důvodu přetrvávají pochybnosti - poraďte se s dermatologem. Důležité: jejich kousnutí, zejména ve velkém množství, samo o sobě může způsobit alergie.

Důsledky

Tento hmyz neinfikuje lidi život ohrožujícími chorobami, i když mohou ve svém těle nést viry a infekce. Nezanedbávat však problém není. Tito paraziti mohou přinést člověka do stavu anafylaktického šoku a zbavit spánku. Myšlenka, že hmyz protéká tělem a pije krev, rozhodně není příjemná. Kromě psychologického faktoru mohou být i fyzické problémy. 80% lidí má po napadení hmyzem mírné příznaky alergie. U malého dítěte může být způsobena anémie z nedostatku železa.

Jak dlouho

Neexistuje jednoznačná odpověď na tuto otázku vzhledem k tomu, že individuální reakce u lidí je odlišná: některé jsou náchylné k alergiím v důsledku útoků hmyzem, zatímco jiné nejsou. U většiny lidí zmizí všechny symptomy po dvou, maximálně třech dnech. V případě alergií nemusí svědění a zarudnutí do týdne zmizet. U některých lidí se alergická reakce nevyskytuje vůbec a zarudnutí zmizí během několika hodin.

Co dělat

Důrazně se nedoporučuje škrábnutí rány. Existuje riziko propíchnutí kůže a způsobení mnoha nebezpečných infekcí. Riziko infekce je malé, ale je lepší dezinfikovat postižené místo. Můžete manipulovat s kousnutím alkoholickým roztokem nebo roztokem sody. V případě potřeby lze alkohol nahradit mýdlem nebo roztokem sody. Můžete připojit led. Dalším krokem po dezinfekci je ošetření. K tomu můžete použít léky i lidové léky. V případě silné alergické reakce je lepší zastavit samoléčbu a poradit se s lékařem.

Jak se léčit

Aby bylo možné vyrovnat se se symptomy co nejúčinněji, jakmile se objeví jejich první příznaky, léčba kousnutí štěnice by měla zahrnovat použití jak vnějších, tak vnitřních prostředků nápravy. Mezi externí produkty patří speciální masti, gely a krémy. Používají se k potírání kousnutí, zmírňují těžké svědění a dezinfikují ránu, aby urychlili proces hojení. Vezměte si antihistaminika. Možná léčba antibiotiky. Pomohou tělu překonat alergie a zmírnit celkový stav.

Léky

Masti a krémy ke zmírnění příznaků:

  • Mast Afloderm - kortikosteroid pro lokální použití. Měla by být použita s lékem Tavegil, který ušetří od alergické reakce. Eliminuje svědění. Výhody, které stojí za zmínku o vazokonstrikčním působení. Lze použít pro děti od šesti měsíců. Kontraindikace - akné. Nedoporučuje se také pro použití v oblasti očí.
  • Vietnamská hvězdička. Dezinfikuje kousky domácích chyb. Plus - plná přirozenost léku a nízké náklady. Použijte v případě nesnášenlivosti s jinými léky. Nedoporučuje se pro děti do tří let.
  • Menovazin - pokud jste alergičtí na kousnutí štěnice nebo pokud je na těle mnoho. Výhodou je, že se dobře uvolní. 3krát denně vteřte do postižené oblasti. Kontraindikován u lidí s přecitlivělostí na Novocain.

Antihistaminika:

  • Phenistil Gel je známý lék, který se prodává ve všech lékárnách. Má léčivou látku - dimetinden maleát, který blokuje receptory způsobující zarudnutí a puchýře. Indikace pro použití je podráždění kůže, silné svědění, pálení. Důležité: Nepoužívat u dětí mladších než 1 rok. Během léčby se vyvarujte přímého slunečního světla.
  • Tavegil - antialergický lék, ploché bílé tablety. Jeden z nejúčinnějších léků doporučených pro použití s jakýmkoliv kousnutím hmyzem. Léčivou látkou je hydrofumarát klemastinu. Přijměte před jídlem sklenici vody. Pro zvýšení účinku lze použít ve spojení s glukonátem vápenatým. Vedlejší účinky - možná ospalost a bolest hlavy.
  • Suprastin. Kromě antialergické, má sedativní účinek, co je jeho výhodou. Maximální denní dávka je 100 mg. Zakázáno pro použití při infarktu myokardu, anémii, žaludečním vředu.

Lidové léky

Štěnice, klíšťata, blechy a další paraziti jsou v minulosti vážným problémem. Lidé pokusem a omylem na velké množství času ještě vyvinuli účinné prostředky k boji proti nim. Na kousnutí lze aplikovat led nebo syrové maso, aby se zmírnily symptomy. Pomůže vám obklad z čaje, zelené nebo trávy. Nepoužívejte celou noc, dost na pár hodin. Může zmírnit podráždění žárovky. Po celou noc ji naneste na dělicí část.

Pokud výše uvedené nepomůže, můžete zkusit pleťové vody z léčivých bylin. Například Hypericum. Recept na takový krém je naprosto jednoduchý. Je nutné brousit, sušit trávu a vařit jednu lžičku ve sklenici vroucí vody. Vlhký hadr navlhčete tinkturou a aplikujte na skus přes noc. Dalším jednoduchým a cenově dostupným způsobem je navlhčit vatu v česnekové šťávě a ošetřit ránu. To pomůže odstranit otok.

Fotky kousnutí štěnice

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: