Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Potřeba autonomního zdroje energie vzniká v soukromém domě nebo v příměstské oblasti, kdy není možné připojení k centrálnímu vodovodu. Řešením problému je uspořádání vrtu s následným zakoupením vhodného čerpadla. Díky kvalitnímu vybavení tohoto typu můžete kdykoliv během dne poskytnout vašemu domu potřebné množství vody. Je velmi důležité, aby nedošlo k omylu s jeho parametry, jinak výkon zařízení nemusí být dostatečné k čerpání vody na několik bodů.

Co je čerpadlo na studnu?

Domácí čerpací zařízení pro studny je zařízení určené k dopravě vody ze studny přímo k objektu. Externě se jedná o válec vyrobený z nárazuvzdorného plastu nebo nerezové oceli. Zařízení nabízená výrobci se od sebe liší nejen materiálem jejich výroby, ale také typem, principem provozu, možnou výškou zdvihu a některými dalšími charakteristikami. V závislosti na místě instalace:

 • Povrchová jednotka. Je instalován v blízkosti zdroje vody nebo přímo na jeho povrchu se speciálním plovákem. V tomto případě se do vody spouští pouze hadice. Při provozu takového zařízení platí princip odsávání. Ve většině případů se používá povrchové čerpadlo za předpokladu, že hloubka vodního zrcadla není větší než 8 metrů. Takové vybavení bude ideální volbou pro habešskou studnu a nepostradatelným řešením pro zavlažování dvorního území. Tento typ zařízení však není určen pro čerpání tekutiny, a to ani při minimálním stupni znečištění.
 • Ponorná jednotka. Principem činnosti takového čerpadla je tlačit kapalinu směrem vzhůru, nikoli ji vtáhnout. Je vhodný pro zvedání vody z libovolné nádrže. Ponor je umístěn přímo ve vodě, takže je velmi důležité, aby byl vyroben z vysoce kvalitních materiálů, které odolávají korozi. Ve srovnání s povrchovými protějšky jsou čerpadla hlubokých vrtů prakticky tichá.

Existuje také klasifikace podle zásady jednání. V tomto případě se rozlišují následující agregáty:

 • Vibrační. Nejekonomičtější varianta, která se vyznačuje nenáročným servisem a jednoduchostí designu. Tento typ čerpacího zařízení nemá žádné rotační prvky a ložiska. Nepřítomnost rotujících prvků snižuje zahřívání zařízení a zabraňuje předčasnému opotřebení. Ideálním řešením pro čerpání tekutin z různých nádob, zalévání zahrad a zeleninových zahrad a čerpání vody ze zatopených sklepů bude ponorná vibrační jednotka. Princip působení: když elektrický proud ovlivní vinutí cívky, vytvoří se magnetická oblast, která vtahuje jádro. Voda začíná vlévat do komory, po které prameny vstupují do práce. Díky návratu membrány do původní polohy se vytvoří přetlak, který ventil uzavře.
 • Odstředivé. Tento typ zařízení je nejběžnější. Princip činnosti je založen na přenosu energie z rotujícího kola na kapalinu mezi lopatkami. Odstředivá síla podporuje absorpci tekutiny do pouzdra a vytvoření tlakového rozdílu. Jednotka pracuje nepřetržitě a dodává kapalinu výstupní trubkou. Ponorné odstředivé čerpadlo pro studnu může být normálně nasávané a samonasávací - každá z nich je rozdělena na jedno a vícestupňová zařízení:
  • Před zapnutím musí být normální sací jednotka naplněna vodou.
  • V případě samonasávání, vzhledem k horizontální poloze skříně, musí být odbočná trubka (sací) naplněna vzduchem.

Stále existují modely s ručním ovládáním a automatickým systémem startu a vypnutí. Ty často spotřebovávají málo elektřiny, čerpají kapalinu mnohem lépe a jsou chráněny před přehřátím. Ruční jednotky se používají k přepravě a dodávce kapaliny bez abrazivních složek. Ruční čerpadlo pro studnu má často výšku sání nejvýše 9 metrů, je-li na konci přívodu vody zpětný ventil. Je schopen čerpat kapalinu s různou hustotou a stupněm znečištění.

Jak si vybrat čerpadlo pro studnu

Dnes je možné vyzvednout a objednat vhodné domácí ponorná čerpadla pro studny ve specializovaném internetovém obchodě. Je důležité vzít v úvahu výkon motoru, hloubku sání, hladinu hluku, průchodnost a další technické vlastnosti. Na prodej v Moskvě, Petrohradu a dalších městech jsou stovky modelů od tuzemských i zahraničních firem.

Chcete-li koupit skutečně spolehlivou a účinnou jednotku, musíte nejen rozhodnout o typu zařízení, ale také zvážit následující kritéria:

 • Materiál těla. Může to být kovový nebo nárazuvzdorný plast. První varianta je dražší a silnější, ale ocel musí mít vysokou kvalitu - často se jedná o potraviny AISI304. I když je plastové pouzdro vyrobeno z materiálu odolného proti nárazu, mělo by se s ním stále zacházet opatrně.
 • Výkon. Tento parametr se měří v litrech a mililitrech za jednotku času. Vrtné agregáty jsou schopny zvednout v průměru 20 až 200 l / min. Čím účinnější je čerpadlo, tím vyšší je spotřeba energie a tím vyšší náklady. Zvolte tuto možnost s rozumnou rezervou. K tomu vezměte v úvahu počet lidí žijících a celkovou spotřebu. Pokud se rodina skládá ze 4 členů, pak průměrná spotřeba dodá 800 litrů. Celková částka by měla být provedena na 12, ne na 24, protože v noci je dodávka vody používána velmi zřídka a minimálně. Výslednou hodnotu rozdělte na 60 a získáte požadovaný výkon zařízení (objem za minutu).
 • Výška zdvihu (hlava). Z tohoto parametru závisí hloubka, při které jednotka pro studnu čerpá vodu, a výška, do které ji zvedá v domě. Tato vypočtená hodnota také bere v úvahu délku horizontálního průřezu a odpor trubek.
 • Hloubka ponoření Další důležitý parametr, který odkazuje na hloubku studny, se kterou je jednotka pro studnu schopna čerpat vodu. V závislosti na modelu se pohybuje v rozmezí 8–10 m až 100 ma více. Můžete zjistit, jak hluboko potřebujete čerpadlo ve speciálním pasu do studny. Obecně platí následující doporučení: jednotka by měla být umístěna pod zrcadlem nejméně o 15–20 m, ale lépe - dokonce nižší.
 • Průměr vrtání Většina studní má průměr v rozmezí 70–102 mm. Obecně se tento parametr obvykle měří v palcích. Je snazší najít čerpadla pro 3-4palcové studny, zbytek jsou často dodávány na vyžádání.

Dobře ponorné čerpadlo

Agregát tohoto typu je schopen čerpat vodu do objektu z velké hloubky. Výrobci nabízejí výběr zařízení s horizontálním i vertikálním designem. Při nákupu čerpadla věnujte pozornost tomu, zda má ochranu proti přehřátí. Díky ní bude provozní životnost zařízení řádově delší než u analogů bez této ochrany. Náklady na ponorné jednotky pro studnu je v průměru od 2-3 do 10-15 tisíc rublů. Některé modely jsou vybaveny:

 • hydraulická nádrž (hydroakumulátor) používaná k udržení stabilního tlaku v systému přívodu vody;
 • ejektor pro zvýšení hloubky plotu a rychlosti zvedání kapaliny.

Vodnář

Odstředivé ponorné čerpadlo Aquarius BTsPE 0.5-40U je vlajkovou lodí výrobků značky. Tato vysokotlaká a vícestupňová jednotka má asynchronní jednofázový elektromotor. Je vhodný pro čerpání vody ze studní, otevřených rybníků a podzemních studní pro technické i domácí účely, včetně zavlažování zeleninových zahrad a zahradních pozemků. Součástí balení je elektrický kabel a elektrická zástrčka s kondenzátorovou skříní. БЦПЭ 0, 5-40У se stane spolehlivým asistentem v systému vodovodu soukromého domu:

 • název modelu: Aquarius BTsPE 0, 5-40U;
 • cena: 11600 str.;
 • vlastnosti: vnější průměr - 10, 5 cm, napětí - 220 +/- 22 V, příkon (nominální) - 720 W, rychlost otáčení - 2800 ot / min, maximální výška hlavy - 60 m, objemový průtok - až 3, 6 m3 / h, stupně - 6, hmotnost - 12, 5 kg;
 • Plusy: nezničí studnu, vysokou výšku hlavy;
 • nevýhody: předražené.

Jilex

Pokud hledáte elektrické vibrační čerpadlo pro domácnost, věnujte pozornost ponornému modelu Dzhileks Kid 1511, který je určen pro přívod vody ze studny. Zařízení má rozpočet a relativně lehké tělo z hliníkové slitiny. Tento model je ideální pro malý venkovský dům nebo letní chatu:

 • název modelu: Gileks Kid 1511;
 • cena: 2430 str.;
 • vlastnosti: maximální hloubka - 3 m, průměr - 9, 8 cm, třída ochrany - IPX8, výkon - až 1500 l / h, výška (maximum) - 60 m, výkon - 240 W, kabel - 25 m, hmotnost (brutto) - 4, 62 kg;
 • Výhody: levné, pohodlné použití;
 • Nevýhody: nízká síla, nízká síla těla.

Belamos

Ponorný model vrtu čerpadla TM10-100 od domácího výrobce a značky Belamos je ideální, pokud není možné připojení k centrálnímu přívodu vody. Instalace ve studni u zařízení je vertikální. Čerpadlo může být použito jak pro zásobování vodou, tak pro zavlažování zeleninové zahrady nebo zahrady. Trvanlivost jednotky poskytuje nerezovou ocel a další materiály chráněné proti korozi. Vzdálenost od spodní části zdroje k zařízení by neměla být menší než 0, 8 m. Další podrobnosti:

 • název modelu: Belamos TM10-100;
 • cena: 10855 str.;
 • vlastnosti: průměr čerpadla - 9, 8 cm, hloubka ponoru - 30 m, výška zdvihu - 100 m, výkon - 2100 W, napětí - 220 W, přípustná teplota kapaliny - od + 1 ° C do + 35 ° C, minimální hladina kapaliny - 100 cm, objem - 40 l / min., Kabel - 20 m, rozměry - 9, 6 x 55 cm, hmotnost (brutto) - 15, 81 kg;
 • Plusy: trvanlivý, silný, trvanlivý, vysoká výška zdvihu;
 • nevýhody: vysoká cena, ochrana proti chodu na sucho.

Povrchové čerpadlo pro dobře

Povrchní jednotka pro studnu se stane dobrým nákupem pro domácí použití - je velmi oblíbená mezi majiteli domů. V tomto případě nezapomeňte, že povrchová jednotka není tichá. Ve srovnání s protilehlým nástavcem je snadnější instalace a snadnější údržba. Nezapomeňte, že motor čerpadla není chráněn před vlhkostí, takže jeho instalace musí být provedena buď na povrchu vody nebo na plovoucí plošině. Jeden konec hadice je připojen k samotnému zařízení a druhý je opatřen zpětným ventilem a spuštěn do studny.

Vítr

Pokud hledáte možnost pro zahradu, pak může být výbornou volbou povrchové čerpadlo PN-900CHE z Whirlwindu. Tato jednotka je ideální pro čerpání tekutiny ze studny, studny, otevřené nádrže a dokonce i vodovodu. Tento model se doporučuje používat pouze pro dodávku čisté vody:

 • název modelu: Whirlwind PN-900CE;
 • cena: 6790 str.;
 • vlastnosti: mechanismus - odstředivý, výkon (spotřebovaný) - 900 W, kapacita - 55 l / min., kapacita - 3, 3 m3 / h., stoupání vody - 35 m, karoserie - litina, teplota kapaliny (přípustná) - 35 ° C, hmotnost - 7, 2 kg;
 • Plusy: robustní pouzdro, snadné použití;
 • Nevýhody: předražené, nedostatek automatického řízení hladiny vody.

Patriot

Samonasávací čerpadlo Patriot QB-60 bylo navrženo speciálně pro domácí použití. Přístroj je schopen čerpání čisté vody a slouží k organizaci zavlažování. Těleso čerpací části je vyrobeno z tak spolehlivého materiálu jako litina a oběžné kolo s radiálními lopatkami je vyrobeno z bronzu. Spolehlivost instalace čerpadla v provozní době je zajištěna na úkor stálých nohou. Dodávání kapalin s QB-60 je možné z hloubky 8 metrů:

 • Název modelu: Patriot QB-60;
 • cena: 2190 str.;
 • vlastnosti: typ - samonasávací, tlak (maximální) - 32 m, příkon - 370 W, výkon - 2, 1 m3 / h, sací hloubka - 8 m, teplota kapaliny - 0–35 ° C, rozměry - 26, 5x13, 5x16 cm, hmotnost - 5, 4 kg;
 • Výhody: nízká cena, spolehlivost, snadná instalace;
 • nevýhody: nízká spotřeba.

Elitech

Pokud hledáte opravdu výkonné a vysoce výkonné povrchové čerpadlo, seznamte se s vlastnostmi přístroje Elitech NS 1100PPP. Charakteristickým znakem tohoto modelu je výška posuvu až 48 m. Pouzdro přístroje je vyrobeno z nerezové oceli - spolehlivě chrání asynchronní motor. Tato jednotka je vhodná pro zásobování vodou ve velkém venkovském domě a pro zavlažování. Ocelový rám zajišťuje stabilitu na jakémkoliv povrchu. Pro nošení je kovová rukojeť. Kvalita a technické specifikace jsou plně v souladu s cenou:

 • název modelu: Elitech NS 1100PP;
 • cena: 6900 str.;
 • vlastnosti: výška dodávky (maximální) - 48 m, hloubka ponoru - do 7 m, kapacita - 100 l / min, příkon - 1100 W, hmotnost (brutto) - 14, 98 kg;
 • Pros: přepínač s ochranou proti kapičkám vody a prachu, trvanlivé a odolné pouzdro, vysoká účinnost;
 • nevýhody: ne

Video

Recenze

Eugene, 43 let

Rozhodl jsem se koupit čerpadlo pro studnu na venkově, abych zajistil zásobování vodou v malém domku a zalévání zeleninové zahrady. Volba po hledání padla na SP 70/6 od Belamos. Jednotka byla výkonná (1300 W) a vysoce výkonná (30 l / min.). Hloubka ponoru může dosahovat až 15 m a výška vzestupu - až 150 m. Citlivost na písek ve studně.

Anton, 38 let

Prohlédl jsem si několik hodnocení a recenzí, nakonec jsem se začal zajímat o čerpací jednotku pro čerpání vody z Neoclima DWN-100 / 1.2. Tento ponorný model v hodnotě 5300 rublů má výšku zdvihu 100 m. Kapacita dosahuje 20 l / min. Navíc si všimnu odolného pouzdra z nerezové oceli. Nevýhoda je předražená.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: