Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Mnoho řidičů čelilo evakuaci vozidel z důvodu porušení různých dopravních předpisů. V takových případech neztrácejte čas, protože parkoviště, které vzalo auto, je zaplaceno. Postup pro nákup automobilu je plný řady problémů, zejména pokud byl evakuován spolu s dokumenty.

Jak najít auto v autě libra

Velmi nepříjemnou situací pro majitele je zadržení vozu a jeho evakuace na placené parkoviště. Obdobná opatření platí pro milovníky automobilů z různých důvodů. Je to však obzvláště nepříjemné, když je vozidlo odebráno v nepřítomnosti majitele. Zpravidla se to děje, když řidič opustil auto, kde není možné ho zabalit, protože ho na místě nenalezl, když se vrátil.

Pokud jste si vzali auto na parkoviště ve vaší nepřítomnosti, pak musíte zavolat evakuační službu ve vašem městě, abyste zjistili, jaký druh parkování je na autě. Další akce závisí na tom, kde jsou dokumenty na vozidle. Pokud má řidič papír s sebou, měli byste jít na oddělení dopravní policie, které evakuovalo auto. Po zaplacení pokuty musíte obdržet potvrzení od inspektora a povolení vyzvednout auto.

Mnohem častěji však dokumenty zůstávají v autě, což značně komplikuje proces hledání a navrácení vozidla. V tomto případě je první věc, kterou musíte udělat, jít do garáže. V přítomnosti majitele vozidla musí zaměstnanec vyplnit pitevní zprávu, po které bude možné získat potřebné doklady. S papíry budete muset jít na oddělení dopravní policie, kde je zaplacena pokuta a povolení vyzvednout auto je vydán.

Povolení vydávat auto z parkoviště

Před vyzvednutím vozu musí řidič shromáždit všechny potřebné dokumenty. Než zvednete auto z auta, musíte objasnit otázku, jaký druh certifikátů je vyžadován a zaplatit pokutu. Ruce řidiče by měly mít následující:

 • povolení vydávat auta od dopravní policie;
 • OSAGO pojištění, ve kterém jsou zapsány údaje řidiče a vlastníka;
 • plná moc notářsky ověřená majitelem (pokud je stroj někdo jiný);
 • obdržení platby pokuty.

Kdo může auto vyzvednout z auta?

Pokud jste evakuovali auto, jehož majitelem nejste, pak se nebojte. Majitel nemusí nutně kupovat auto, protože každý občan, kterému je povoleno provozovat toto vozidlo, má právo jej vzít. Pokud jsou vaše údaje obsaženy v zásadách CTP, pak po zaplacení pokuty, máte-li doklady, můžete auto vrátit ve stejný den se svolením dopravní policie.

Jak vyzvednout auto z libry auta

Občané, kteří prošli evakuací vozidla, jsou obeznámeni s postupem, jak vyzvednout auto z auta. Pokud se vám to poprvé přihodilo, stojí za povšimnutí, že první den je vozidlo hlídáno zdarma, po kterém se platí každá hodina. Je v zájmu řidiče, aby ho co nejdříve vykoupil a nenechal ho na špatných místech.

Postup při koupi automobilu je následující:

 1. Odstranění důvodu zadržení. Pokud máte například vypršelou politiku CTP, musíte ji rozšířit. Když bylo vozidlo vzato kvůli nedostatku práv řidiče, určitě je pro ně musíte jít domů.
 2. Získání protokolu o zadržení. Chcete-li vzít tento dokument spolu s povolením koupit vozidlo z parkoviště, musíte najít inspektora, který protokol napsal. Pokud k evakuaci došlo bez řidiče, musíte zavolat na policejní číslo nebo se obraťte na pracovníka nejbližšího policejního úřadu.
 3. Získání písemného souhlasu s nákupem vozidla z parkoviště. Inspektor dopravní policie vydá papír po zaplacení pokuty za nedovolené parkování nebo jiné dopravní přestupky.
 4. Vykoupení vozů z parkoviště. Po obdržení písemného svolení inspektora můžete jít do auta za vozidlem.

Náklady na parkování a evakuaci vozu

Před vyzvednutím auta z parkoviště musí majitel zaplatit nejen pokutu za porušení pravidel silničního provozu, ale i služby odtahového vozu s parkováním. Kolik stojí náklady na nalezení vozidla pod ochranou, závisí na regionu a jeho technických vlastnostech. Například moskevští motoristé budou muset zaplatit v roce 2022-2023 za následující ceny:

 • 3.000 rublů s motorem nejvýše 80 litrů;
 • 5 000 rublů pro motor 80-250 litrů;
 • 7 000 rublů pro vozidlo s objemem motoru vyšším než 250 litrů;
 • 27 000 rublů pro kamion.

Je důležité si uvědomit, že je lepší zvednout vozidlo ihned po evakuaci, nebo budete muset zaplatit 500 až 3000 rublů za každý den nečinnosti. Metropolitní legislativa zároveň obsahuje článek, který platí pouze celé dny. Mělo by být opatrné, kontrolovat zákonnost zadržení a narůstání pokut. Kromě toho nezapomeňte vzít příjmy, které mohou být užitečné pro vyjasnění okolností evakuace.

Video: jak dostat auto zpět

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: