Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Tam je delikátní problém, o kterém není otevřeně hovoří, ale mnoho z nich je po celou dobu - to je nepříjemný zápach z úst. Někdy je velmi obtížné kontrolovat čerstvost dechu a pro některé lidi je tento problém neustále přítomen. Jak se zbavit špatného dechu? Zvažte tuto otázku podrobně.

Jak zkontrolovat čerstvost dechu

První způsob, jak zkontrolovat, je vdechnout ruku a okamžitě cítit. Pokud váš dech dělá odporné pachy, určitě to cítíte. Pokud však vůně není silná, nebo existují jiné faktory, které brání procesu ověřování - takový experiment může selhat.

Chcete-li zkontrolovat čerstvost vlastního dýchání druhým způsobem, olizujte si ruku a trochu si zasušte. Voní tohle místo. Takhle voní váš přední konec. Chcete-li se vyrovnat se zbytkem vonícího povrchu, použijte lžíci. Škrábněte kořen jazyka, a pokud je na lžíci patina, cítit to. S největší pravděpodobností má nepříjemný zápach.

Třetí způsob vám pomůže nejen zkontrolovat, ale také vyčistit prostor mezi zuby. Vezměte si nit a vyčistěte si zuby. Pokud nemáte plak nebo zbytky jídla - vše je v pořádku. V opačném případě může být stále přítomen mírný zápach.

Jak se zbavit špatného dechu

Pokud v sobě zjistíte nepříjemný zápach z ústní dutiny, jejíž vědecký název je halitóza, pokračujte v léčbě.

První a hlavní metodou, která se doporučuje všem lidem, je ústní hygiena. To zahrnuje čištění zubů, opláchnutí úst, odstranění plaku a zbytků potravin pomocí nitě, budete potřebovat ultrazvukový kartáček na zuby, zubní pastu, škrabku na jazyk, nit a ústní vodu. To vše si vyberete na vlastní žádost nebo na doporučení zubního lékaře.

Je dovoleno vyměnit škrabku na pero běžným kartáčkem (nebo kartáčem s rýhovanou zadní stranou) nebo lžičkou. Je přípustné nahradit oplach infuzí bylin nebo vařené vody s přídavkem éterických olejů (čajovníku, citronu, máty peprné, atd.)

S pomocí ústní hygieny budete ušetřeni od nepříjemného zápachu, například od ranní halitózy. Pokud se však vůně vrátí, musí být problém vyřešen úzce. Na základě této změny svého životního stylu zjistěte její důvod nebo kontaktujte příslušného odborníka.

Pro zubní problémy

Zubní kaz, poškození kostí, onemocnění dásní, neúplně ošetřené hnijící zuby, nesprávná péče o restaurátorské struktury - to vše může způsobit nepříjemný zápach. Odstranění tohoto problému je snadné, ale budete muset navštívit ordinaci zubního lékaře.

Pokud jde o restaurátorské struktury (protézy, implantáty atd.), Je nutné pravidelně každých šest měsíců navštívit kancelář, aby se vyčistila speciálními přístroji. O tom vás bude informovat váš zubař.

V infekčních lézích nosohltanu a hrtanu

Tonzilitida, faryngitida nebo jiné infekční léze sliznice hrdla, zejména v chronickém stadiu, mohou způsobit špatný dech. K tomu dochází v důsledku výskytu a hromadění hnisu hrudek na žlázách. Je možné, že se ve sinusech objeví zápach.

V těchto případech je nutné ošetřit sliznice u otolaryngologa nebo terapeuta. Jakmile odstraníte hnis, váš dech bude stejný.

Při kouření

Kuřáci si často stěžují na špatný dech a nepříjemnou chuť v ústech.

Množství kuřáckých slin klesá a snižuje baktericidní vlastnosti. To vede ke skutečnosti, že hnilobné bakterie se v ústní dutině intenzivně množí, což způsobuje nepříjemný zápach a chuť.

Navíc kuřáci zvyšují pravděpodobnost onemocnění dásní, periodontálního onemocnění - jen jednoho z nich. Kromě toho, po samotném aktu kouření z plic je odporný dým způsobený tabákovým kouřem.

Aby se zabránilo všem těmto problémům, musíte přestat kouřit. V opačném případě se znovu a znovu vrátí zápach z úst a žádné pastilky z máty ho nemohou navždy odstranit.

Jak odstranit zápach způsobený sucho v ústech

Je nutná stálá vlhkost v ústech. Pomocí slin se bakterie vymývají, přičemž se aktivně vyvíjí nepříjemný zápach. Ale když vlhkost nestačí, tento proces se nevyskytuje na správné úrovni, ze které se objevuje dech. Tento druh pachu z úst nás každé ráno po probuzení sleduje. Jak uniknout z něj, už jsme zjistili.

A co lidé trpící xerostomií (sucho v ústech) způsobené medikací? Léky na krevní tlak, léky na alergii, diuretika atd. tento vedlejší účinek. K léčbě problému se obraťte na praktického lékaře nebo lékaře.

Co dělat, když vaše ústa voní jako aceton

Vůně acetonu z úst se může objevit u dítěte v důsledku rychlého metabolismu. To je běžný jev, tekutina z těla v tomto věku je velmi aktivně vylučována. S mírnou indispozicí je možná dehydratace a eliminace živin z těla. Tato nerovnováha je příčinou acetonového zápachu.

Pokud je takový pach pozorován u dospělého, je to vážný důvod, proč se zaměřit na své zdraví. Kompletní vyšetření, vůně acetonu může být příznakem diabetu. Být přesnější, vysoký cukr, který je daleko od nejlepšího ukazatele během takové nemoci.

Jak jinak se můžete zbavit špatného dechu

 • Po každém jídle proveďte proceduru ústní hygieny. Pokud budete jíst pevné potraviny, zejména zeleniny nebo ovoce, stačí jednoduché opláchnutí vodou. V ostatních případech se doporučuje čistit si zuby kartáčkem nebo dentální nití.

 • Pokud nejsou na ruce žádné takové materiály, použijte žvýkačku bez cukru. Ale není to příliš dlouho, nejlépe 10-15 minut. To vám ušetří od nadměrného jídla a normalizuje acidobazickou rovnováhu.
 • Pro špatný dech způsobený problémy s gastrointestinálním traktem, řešit problémy správné výživy. Jíst zdravé potraviny vám umožní nejen zotavit se z tohoto delikátního problému, ale také zlepšit celkový stav těla, zbavit se chronické únavy.
 • Odmítat jídlo s štiplavým zápachem: cibule, česnek, boršč, knedlíky atd. Pokud jste stále měli jíst podobné jídlo, pečlivě si vyčistěte zuby a vypláchněte si ústa opláchnutím. V budoucnu použijte mátové pastilky bez cukru.

Léčba špatného dechu lidovými metodami

K léčbě špatného dechu je třeba opláchnout. Nejoblíbenější jsou bylinné výplachy. Nejenže odstraňují zápach, ale také léčí ústní sliznici. Bylinné oplachy se obvykle provádějí v kurzech po dobu 2 týdnů.

Zde jsou některé recepty:

 • Vezměte ve stejných částech drcené listy paliny, květy heřmánku a jahody, naplňte je vařící vodou a nechte je vyluhovat. Po 30 minutách infuze protřepejte a začněte oplachovat.
 • Chcete-li se zbavit nepříjemného zápachu, pijte čaj s mátou. Tato příjemná infuze vám pomůže vyléčit se z různých problémů, jako je nespavost. Působí jako mírné sedativum, má malý diuretický účinek a je výborným preventivním opatřením proti nachlazení.
 • Pokud má mincovní čaj více než jeden den, neponáhlejte ho vyhodit. Tento vynikající oplach vám pomůže odstranit nežádoucí bakterie a udržet váš dech svěží déle.
 • Výborné zvládá vůni z ústní odvar z dubové kůry. K tomu vezměte rozdrcenou dubovou kůru ve výši 1 lžíce a naplňte ji vroucí vodou. Výsledná směs by měla být vařena na mírném ohni 30 minut. Poté se ochladí a opláchne ústa.

 • Olejové výplachy pomohou zbavit se zápachu z úst. Tato metoda pochází z Tibetu, již dlouho se používá olej pro extrakci škodlivých bakterií z ústní sliznice. Aby byl účinek účinný, měl by být rostlinný olej uchováván v ústech po dobu 15 minut, po čemž musí být vylit a opláchnut vodou. Při léčbě zápachu by měl být postup prováděn 2x denně.
 • Pro odstranění špatného dechu během dne je přípustné používat petrželku, jablko, zázvorový kořen, kávové boby, 1 g muškátového oříšku nebo silný vařený čaj. Sutra na prázdném žaludku žvýkala anýzová semena. Rychle neutralizujte vůni česneku a cibule pražených ořechů.

Léky

Pokuste se opláchnout pomocí tinktury oddenků kalamového nebo alkoholového tinktury Hypericum.

 • K přípravě roztoku, který si opláchnete ústa, vezměte půl šálku studené vařené vody a spočítejte 20 kapek tinktury.

Při léčbě onemocnění parodontu nebo jiných problémů s dásní pomůže peroxid vodíku zbavit se nepříjemného zápachu.

 • Smíchejte ve stejném poměru 3% peroxidu a vařené vody, opláchněte ústa touto směsí po dobu 2 minut.

Příčiny špatného dechu

Chcete-li takový problém vyřešit, musíte nejprve zjistit povahu jeho vzhledu.

Zde jsou hlavní důvody:

 • jídlo se štiplavým zápachem
 • nedostatek komplexní ústní hygieny
 • xerostomie (sucho v ústech)
 • problémy jiné povahy s dásní nebo zuby
 • onemocnění gastrointestinálního traktu
 • infekčních lézí nosohltanu a hrtanu
 • onemocnění plic
 • kouření tabáku
 • užívání alkoholu
 • užívání některých léků (trankvilizéry, antidepresiva, diuretika atd.)
 • endokrinní onemocnění
 • diabetes

Zápach z úst je signálem k akci - buď je nutné zlepšit hygienu ústní dutiny, nebo je vyšetřit a vyléčit ohnisko onemocnění. Požehnej vám!

Ve videu níže zubař podrobně vypráví o nepříjemném zápachu z úst a způsobech, jak se s ním vypořádat.

Máte vlastní způsoby, jak se zbavit zápachu z úst? Podělte se o ně v komentářích.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: