Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pokud se rozhodnete ozdobit nejprominentnější část obličeje krásnou zlatou nebo stříbrnou náušnicí, pak před provedením propíchnutí nosu se dozvíte o nezbytném přípravku, o vlastnostech péče o rány, o její léčbě a dalších otázkách souvisejících s propíchnutím. Tento postup je třeba brát vážně, aby nedocházelo k neúspěšným pokusům a neubližovat tělu s takovým zásahem.

Jak propíchnout nos

Tradice zdobení nosu náušnicemi v naší zemi se nezdála příliš dlouho. První, kdo rozhodl o takovém experimentu s jejich vzhledem, byl vzpurný mládí. Dnes je tento typ piercingu aktivně využíván dívkami a chlapci. Pokud se rozhodnete ozdobit nejprominentnější část tváře náušnicí, pak zbývá určit její vzhled a místo, kde bude nos propíchnut. Existuje několik způsobů, jak propíchnout nos: v křídle, přepážce, na můstku nosu.

Piercing do nosních křídel

Jeden z nejběžnějších způsobů, jak ozdobit obličej, je pronikání křídla nosu. To je považováno za bezpečné, může být provedeno na levé, pravé nebo obě nozdry. Léčení řádnou léčbou trvá 4 až 6 týdnů. Někdy je díra vyrobena ze strany v nejvyšším bodě křídla. Tato možnost je bolestivá a špatně se hojící. Pro dekoraci s takovým defektem můžete použít pouze malou náušnici, například karafiát.

Septum piercing

Když se propíchnutí provádí v nosní přepážce, piercing se nazývá septum. To je často neseno přes tkáně pod chrupavkou nebo přes chrupavku sám. Bolestivé pocity mohou trvat jen okamžik, takže propíchnutí septa nevyžaduje použití anestetika. Při správné péči o rány se hojí za 6-8 týdnů. Výzdoba přepážky jsou prsteny, pruty a polokroužky.

Septril

Když přepážka je propíchnuta svisle dolů, punkce je volána septril. Tento postup vyžaduje velké množství kouzelnických zkušeností a péče, protože při defektu může být zaháknutá chrupavková stěna. Taková chyba výrazně zpomalí proces hojení rány a zvýší riziko komplikací. Septril piercing je charakterizován bolestivostí. Činka je často používána k ozdobě propíchnutí.

Piercing most

Překlad z anglického mostu znamená "most". Prorážkový most se provádí na můstku nosu v jeho horní části. V úrovni očí se provádí měkká tkáň, zatímco chrupavka není zraněna. Most může být proveden vodorovně i svisle. Tento typ punkce je označován jako extrémní piercing. Od šperků na tomto místě je vhodné použít činku.

Nosní dělo

Aby se snížila pravděpodobnost zánětu, negativních důsledků a komplikací, může být postup proveden tak bezbolestně, jak je to možné, pokud propíchnete nos pistolí. Podle recenzí, propíchnout nos muže nebo ženy s pomocí těchto zařízení, bude mistr potřebovat jen pár sekund. V tomto případě se nemusíte obávat, že se do rány dostane prach nebo znečištění, protože použití nástroje zaručuje sterilitu. Někdy použití zbraně není vhodné kvůli velké tloušťce místa vpichu.

Jak propíchnout nos doma

V kosmetických salonech nebo kancelářích proběhne piercing v nose bez vážných následků, bez rizika následné infekce. Pokud se vám profesionální služby zdají být příliš drahé, nebojíte se bakterií, krvácení a zánětu, můžete se pokusit propíchnout nos doma. Zvláštní pozornost je třeba věnovat hygienickým pravidlům a postupovat podle následujících pokynů:

 1. Nejprve je třeba koupit nos piercing. Šperky prodávají šperky a obchody se suvenýry v Moskvě a dalších městech, tetovacích salonech nebo internetových obchodech. Je lepší zvolit malé výrobky z titanu, polykarbonátu nebo nerezové oceli. Pokud se po propíchnutí objevila alergická vyrážka, pak odstraňte dekoraci a poraďte se s dermatologem.
 2. Na kůži v blízkosti piercing stránky by neměly být černé tečky, vředy nebo akné. Pro všechny záněty, zrušit svůj cíl. Zánětlivé procesy v dutinách paranazálů, špatné srážení krve jsou také kontraindikací postupu.
 3. Je lepší propíchnout piercing speciální novou jehlou, odpovídající velikosti ornamentu. Je naprosto přijatelné používat běžnou šicí jehlu, náušnici, katétr nebo bezpečnostní kolík, pokud je pečlivě dezinfikován a podroben důkladnému zpracování improvizovaného nástroje.
 4. Sterilizujte všechny nástroje a dekorace. K tomu, ponořte je do alkoholu, a pak vařit. Připravené nástroje položte na čistý ručník. Důkladně si umyjte ruce mýdlem a vodou, používejte sterilní rukavice.
 5. Nakreslete bod značky na místo, kde chcete provést defekt.
 6. Ošetřete oblast kůže alkoholem. K úlevě od bolesti můžete použít ledový obal. Když se ochladí, kůže bude méně citlivá, ale hustší, bude těžší proniknout.
 7. Jehlu umístěte kolmo k povrchu kůže na vyznačeném místě. Pracujte jedním pohybem, pokud máte svorku, použijte ji.
 8. Náušnici vložte co nejdříve, dokud se rána nezatáhne.
 9. Než se rána hojí, přestaňte kouřit, alkohol, hormony a aspirin. Pečlivě pečujte o ránu: propláchněte propíchnutí tekutinami chlorhexidinu nebo miramistinem na obou stranách, aplikujte lék levomekol. Nepoužívejte kosmetické vazelíny.
 10. Pokud po 10 dnech zánět neprošel, zarudnutí nezmizí, kůry se objevují, výtok je žlutý nebo zelený, pak musí být propíchnutí odstraněno. Na výdechu lépe vytáhněte náušnici, aby nedošlo k pádu do plic se vzduchem.

Kde proniknout nosem

Můžete vyjádřit svou individualitu a zdůraznit jas exteriéru pomocí různých vpichů nosu. Kde proniknout nosem - zejména individuálním rozhodnutím. Šperky mohou být rovnoběžné s rty nebo kolmé k jejich linii. Moderní techniky umožňují vytvořit díry pro šperky následujícími způsoby:

 • pronikání pouze kůže;
 • děrování kůže a chrupavky;
 • propíchnutí celé stěny nosu nebo obou nosních dírek.

Nosní náušnice

Při výběru šperků by se mělo řídit umístění kanálu. Je-li piercing nosní dírky vysoký, pak ušní kroužek nemůže být ve tvaru prstence, zde je vhodný pouze karafiát. Pro propíchnutí ve středu nosu zasuňte kroužek a příčník. Nosní dírky, labrety nebo tunely se používají pro křídla nosu, semirings, prsteny, banány a pruty pro přepážku.

Abyste zabránili propíchnutí nosu, měli byste pečlivě vybrat materiál, ze kterého bude výrobek vyroben. Piercing mistři doporučují použití chirurgické slitiny, titanu nebo bioplastu. Po zahojení kanálu lze náušnici změnit na stříbro, zlato, platinu a dokonce i dřevo. Výrobky se prodávají s různými spojovacími prvky, prstenec v nose může být ozdoben diamanty a obyčejným sklem.

Nose Piercing Cena

Pokud se rozhodnete udělat piercing nos, pak kontaktujte specializovaný salon. Přečtěte si recenze o něm, přihlaste se na konzultaci, abyste zkontrolovali dodržování čistoty a podmínek postupu. Náklady na piercing často závisí na balíčku poskytovaných služeb (lékařství, šperky, průvodce, školení). Kolik stojí piercing nosu v Moskvě závisí na salonu, profesionalitě mistra, složitosti práce a dalších nuancích:

Svět krásy

od 1150 rublů

Lumiere

od 1500 rublů

První kadeřník

od 1000 rublů

Atlante

od 1500 rublů

Video: propíchnutí nosu

Foto nos piercing

Recenze

Alina, 23 let

Sám jsem se probodl nosem, předtím, než byly již nějaké experimenty s ušními laloky, takže jsem se nebál. Studovala jsem obrázky na internetu a vybrala jsem katétr, který propíchne křídlo. Nebyla téměř žádná bolest, vložil jsem do díry hřebík lékařské oceli, nemám rád zlato. Rána se rychle zahojila, po pouhých pěti dnech spánek usnul.

Natalia, 31 let

Pronikla jsem si do nosu ve vědomí, změnila se v hezký salon s kosmetologem-doktorem. Levé křídlo propíchlo jehlou. Bolest byla, ale velmi rychle uplynula. Týden se zahojila rána, striktně jsem se řídila pokyny lékaře k léčbě. Není mi líto toho piercingu, ale je pro mě těžké změnit šperky, takže posledních šest měsíců jsem nosil karafiát bez jeho odstranění.

Marina, 19 let

Vždy jsem měl rád nosní piercing a rozhodl jsem se, že to udělám sám. Udělal jsem to v salonu, postup šel bez komplikací, ale nemohl jsem si zvyknout na náušnici. Došlo k neustálému pocitu nepohodlí a já jsem vytáhl výzdobu. Díra zarostlá za pár týdnů, ale doposud zůstala malá jizva. Nebudu experimentovat s piercingem více.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: