Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Je to infekční onemocnění, které lze přenášet z osoby na osobu prostřednictvím dotyku nebo domácnosti. Patogeny jsou roztoči, které spadají pod kůži. Je důležité začít léčit onemocnění při prvních příznacích nemoci, včas je zastavit a zabránit šíření parazitů. To pomůže masti proti svrab.

Jak si vybrat masť pro svrab u lidí

Hlavním úkolem terapie je zničit původce onemocnění. Kůže je nejprve postižena na jednom místě, pak se šíří po celém těle. Je nutné tomuto procesu zabránit. Lékař vyhodnocuje stav onemocnění a předepisuje jeden z možných léků. Když je oblast léze velká, účinná léčba bude použitím mastí. Aplikují se na jakoukoliv část těla kromě obličeje a pokožky hlavy. Léky obsahují ve svém složení různé aktivní složky, proto optimální může určit pouze odborník.

Síra Masti

Dlouhou dobu v léčbě svrab pomocí léků na bázi síry. Jejich použití je nyní velmi omezené: jejich pozitivní účinek je sporný. Přípravy této skupiny mají řadu negativních vlastností:

 • zanechávají skvrny na oděvu, prádle;
 • mají nepříjemný zápach;
 • mají negativní vliv na kůži.

Sulfurová mast 33% častěji používaná pro léčbu dospělých pacientů. V případě dětí je lepší 10% složení. Léčebný režim předpokládá použití léku během týdne, je distribuován rovnoměrně ve všech postižených oblastech. Na konci léčby by měl pacient vyměnit ložní prádlo, důkladně umýt, vyčistit veškeré oblečení, ručníky.

Wilkinson mast

Tento lék má také síru v jeho složení, to je předepsán v počátečních fázích svrab. Neměly by být žádné projevy ekzematizace, dermatitidy nebo pyodermie. Kurz je 3 dny, mast se aplikuje na celé tělo (kromě obličeje, vlasů) před spaním. Zvláštní pozornost je třeba věnovat:

 1. podpaží;
 2. kolenní klouby;
 3. pupek;
 4. záhyby zápěstí;
 5. mezery mezi prsty;
 6. hýždě;
 7. genitálií.

Pokud se jedná o počáteční fázi svrab, pak je možné léčit pouze postiženou kůži. V případech šíření parazitů by mělo být aplikováno po celém těle. Je možné podráždění kůže, proto je lék předepsán zpravidla pouze pro dospělé. Nepoužívejte tento lék pro osoby se seboroickými procesy, dermatitidou. Wilkinsonova mast má následující nevýhody:

 • nepříjemný zápach;
 • zanechává skvrny na oblečení;
 • existuje malá šance na intoxikaci;
 • možné podráždění ledvin.

Léčba svrab s benzylbenzoátem

Použití léku není omezeno na svrab, je účinné proti demodikóze, růžence, pedikulóze, pityriasis. Masti pronikají hluboko do kůže, ničí roztoče, larvy a vajíčka. Benzylbenzoát se před použitím důkladně protřepe, pak se musí otřít do postižených oblastí těla. Existují dva způsoby, jak léčit svrab pomocí tohoto léku:

 1. Po dobu 10 minut se pacient třel benzylesterem kyseliny benzoové, pak se nechal stejný čas, aby přípravek uschl, a postup se opakoval. Totéž se děje na druhý den, pak se pacientova ložní prádlo, oblečení a hygienické potřeby zcela změní a osoba by se měla dobře umýt. Pokud se svědění nezastaví, může být kurz prodloužen na 3 dny.
 2. Ve druhé variantě je nutné uplatnit agenta na první a čtvrtý den kurzu. Na 2-3 dny léčby by neměla být. Před otřením masti z svrab by měl být pacient dobře vykoupen. Mezi tření lze použít spreje a balzámy.

Pokud má dítě problém s klíšťaty, pak se nechá lehce vniknout benzylbenzoát do vlasů. Ujistěte se, že se vám mast nedostane do očí. Mezi výhody těchto prostředků patří nízká cena, snadné použití, okamžité zlepšení. Látka se jednoduše promyje vodou. Mezi nedostatky by mělo být zdůrazněno:

 • pálení při aplikaci;
 • nepříjemný zápach;
 • pro děti je postup zdlouhavý;
 • Hodně času tráví trením.

Přípravek proti zápachu na bázi zinku

Na rozdíl od sirné masti nemá zinek nepříjemný zápach. Nástroj má nízkou cenu, můžete si jej koupit v lékárně bez lékařského předpisu. Lék má dobrý antiseptický účinek, látka schne pokožku. Hlavní nevýhodou tohoto nástroje je absence negativního dopadu striktně na roztoč svrab. Lék pomáhá odstranit pouze reakci těla na parazity - svědění. Zinková mast je předepsána jako další nástroj při léčbě svrabů.

Cena masti pro svrab

Jedna z hlavních výhod anti-scab - jsou levné. Cena bude nižší, pokud je lék objednán v online lékárně. Odhadované náklady na populární mast pro svrab jsou následující:

 • benzyl benzoát, mast 25 g - cena od 18 rublů;
 • zinková mast, 25 g - cena od 27 r;
 • sířová mast, 25 g - cena od 23 r;
 • chatterbox - cena od 100 r.

Jak masti na svrab roztočů

Hlavním farmakologickým účinkem jakéhokoliv léku na svrab je odstranění parazitů (klíšťat). Všechny mají scabicidní (zabíjecí patogen), protizánětlivé vlastnosti. Prostředky s přítomností síry v prostředku mají také keratolytický (změkčovací) účinek, který zvyšuje stupeň pronikání látek hlouběji do kůže. To poskytuje dobrý antiparazitický účinek.

Masti s přítomností toxického jedu esdepaletrin pomáhají účinně zbavit klíšťat, zabíjet je. Nástroj přímo ovlivňuje neurony centrálního nervového systému parazita. Pokud je v kompozici také obsažen piperonylbutoxid, zvyšuje se farmakodynamika esdepaletrinu. To urychluje proces ničení roztočů svrabů u lidí. Použití těchto léků se doporučuje pouze pro dospělé. Nedoporučuje se léčit děti tímto lékem.

Jak používat svrab během léčby

Volba léků v této skupině je rozsáhlá, existuje návod pro každou drogu, ale existují obecná doporučení, která jsou vhodná pro všechny léky v léčbě svrab. Pro dosažení maximálního účinku terapie dodržujte tato pravidla:

 1. Před použitím masti zkontrolujte, zda pokožka nemá alergickou reakci na složky léčiva. Použijte trochu na ruku a chvíli počkejte. Pokud se nic nestalo, pak lze léky bezpečně aplikovat.
 2. Před zákrokem musíte vzít teplou sprchu. To pomůže vymýt některé parazity (samci), kteří žijí na povrchu kůže.
 3. Na postižené oblasti pokožky naneste nějakou mast.
 4. Tento postup algoritmu opakujte podle schématu, které je napsáno v návodu nebo určeno lékařem.
 5. Pravidelně vyměňujte oděvy, hygienické výrobky, ložní prádlo. Nemusí se jen umývat, ale musí se dezinfikovat: vařit věci, železo při vysokých teplotách.
 6. Všechny akce lze provádět pouze čistými rukama, tampony nebo fleece pro aplikaci masti se nepoužívají.
 7. Ujistěte se, že nástroj nespadá do očí, sliznice nosu, úst. Pokud k tomu dojde, okamžitě opláchněte oblast čistou vodou ve velkém množství.
 8. Onemocnění je nakažlivé, takže členové rodiny by měli podstoupit preventivní léčbu.

Kdo je kontraindikován pro masť svrab

Názor, že externí agenti nemají žádné kontraindikace, je chybný. Každá droga má určitá omezení použití. Mast z svrabů má také doporučení, pokud by měla být zlikvidována:

 • s obstrukční bronchitidou;
 • se zvýšenou citlivostí na složky léčiva;
 • pokud je v anamnéze bronchiální astma;
 • děti do 3 let;
 • těhotné ženy, kojící matky (mohou existovat výjimky, ale pouze po dohodě s lékařem);
 • s tendencí k alergickým reakcím.

Video: svrab přípravy

Recenze

Sergej, 23 let

Po práci v průkopnickém táboře zvedl roztoč. Zpočátku vzal záněty na kousnutí komárů (v létě to bylo), ale pak se začali šířit. Šel jsem k doktorovi a dostal jsem „vtipnou“ diagnózu - strup. Používá se benzylbenzoát s rozprašovačem Spregal. Po 4 dnech byl "stejně dobrý jako nový".

Elena, 29 let

Nevím, kde jsem chytil klíště, všiml jsem si problému, když téměř celá pravá noha svrběla. Přátelé doporučili benzylbenzoát, ale nevarovali, že spaluje kůži tolik. Léčila jsem dvoudenní program. Poprvé je to jen sevřené, ale ve druhém to opravdu shořelo. Ale poté, co tento chrastot prošel okamžitě.

Victor, 37 let

Zvedl klíšťata v tělocvičně (díky někomu) a začal používat sírovou mast z svrab, ale nemohl tolerovat tento zápach. Cítila příliš mnoho a musím jít do práce. Oni doporučili používat Spregal (produkoval ve formě aerosolu). Žádný zápach, snadno se aplikuje, po 5 dnech jsem úplně zapomněl na svrab.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: