Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Osoba zneužívající alkoholické nápoje riskuje vydělávání řady závažných onemocnění životně důležitých orgánů, ponižujících jako člověk. Alkohol přispívá k rozvoji řady psychických nemocí s prudkou změnou nálady. Léčba této závislosti je obtížná a dlouhá, často bolestivá a je extrémně obtížné vyléčit alkoholickou psychózu v důsledku emocionálního stavu pacienta.

Co je to alkoholická psychóza

Jedná se o psychologickou poruchu způsobenou intoxikací organismu zneužíváním alkoholu. V minulých stoletích se závislost nepovažovala za nebezpečnou pro ostatní, ale pokud byl člověk násilný, trpěl halucinacemi, byl izolován od společnosti. V současné době je chronická závislost na alkoholu závažným onemocněním. Je nutné ji léčit, jinak v těle spouští mechanismus patologických změn v centrálním nervovém systému. Obnovení poškozené psychiky je uskutečnitelným úkolem, kdy na výsledku pracují jak pacient, tak příbuzní.

Alkoholická (metaloalkoholická) psychóza je exogenní, exogenní organický nebo endoformní klinický obraz s protrahovaným nebo chronickým vývojem, který se objevuje ve 2 nebo 3 etapách alkoholismu, doprovází řadu poruch a změn osobnosti: agrese, hmatového vlivu, psychopatie, mánie pronásledování atd. . V mnoha případech odborníci zvažují symptomy a předepírají systém boje, aby zastavili nemoc, protože je obtížné zcela vyléčit nemoc moderními metodami.

Alkoholická psychóza - symptomy

Není to vždy, že se nemoc projevuje násilným chováním nebo halucinacemi v pozadí pití. To se děje proto, že nemoc může být diagnostikována jako hluboká a dlouhotrvající deprese. Nyní se však onemocnění odlišuje podle typů klinických projevů. Existuje několik forem onemocnění:

  1. Delirium tremens nebo delirium tremens se projevuje velkým množstvím symptomatických projevů. V tomto stavu je lidské chování nepředvídatelné, stejně jako známky nemoci.
  2. Halucinóza způsobuje u pacienta sluchové, zrakové nebo čichové halucinace. Jsou-li přítomny sluchové vize, člověk slyší realistické hlasy, které touto formou nemoci ohrožují pacienta smrtí.
  3. Alkoholická deprese, doprovázející apatie ke všemu, zejména k životu. Tato forma je nejnebezpečnější, člověk s ní je náchylný k sebevraždě.
  4. Alkohol pseudo-paralýza. Tato forma se vyznačuje vytvořením stavu, ve kterém se pacient domnívá, že se nemůže pohybovat. Tento typ nemoci se vztahuje výhradně na duševní stav, protože neexistuje skutečná paralýza.
  5. Korsakovského alkoholická psychóza je charakterizována ztrátou krátkodobé paměti, ale pacient se stále snaží naplnit obraz dne svými fantaziemi. Tato forma poškozuje mozek, který chce vracet vzpomínky jakýmkoliv způsobem.
  6. Delusional psychóza je zjištěna, pokud člověk myslí nevhodně na realitu, vykazuje násilnou žárlivost, úzkost, strach a špatně orientované prostředí.

Obecné příznaky jsou následující: ostré výkyvy nálady, výrazné výrazy obličeje, časté neustálé pohyby, při kterých se pacient schovává od někoho nebo zachycuje neviditelná stvoření. Tam jsou různé obrazy, hlasy, řídit osobu k hysterice a křičet. Žárlivost začíná ve vztahu k příbuzným, které proudí do chronické formy a trvají dlouho.

Akutní alkoholická psychóza

Kovová psychóza akutní formy má určitou frekvenci klinických projevů. V této formě se psychotické poruchy často mění. Akutní manifestace onemocnění zahrnuje několik forem onemocnění, které vznikají spontánně nebo ve stadiu intoxikace. To je:

  • delirium nebo bludná psychóza;
  • deprese a epilepsie;
  • halucinóza.

V zásadě u člověka s subakutní meta-psychózou člověk pociťuje bludy perzekuce, spontánního útoku. Pokud však dojde ke zhoršení nemoci, lze od pacienta očekávat hlasité výkřiky, nadměrné mrzutosti, sebevražedné tendence a projevy, nepřiměřenou žárlivost vůči blízkým, která se rozvíjí do mánie s projevy nespokojenosti a nadávky.

Akutní alkoholická halucinóza

Pokud člověk trpí alkoholismem déle než 7 let, pak je pravděpodobnost halucinózy. Toto je druhá forma onemocnění. Lékaři rozlišují: akutní, protrahovanou, chronickou verzi onemocnění. Akutní halucinace alkoholu začínají na konci tvrdého pití a trvají od týdne do měsíce. Příznaky tohoto stadia u mužů a žen jsou však odlišné, vzácně podobné.

Symptomy psychózy jsou společné všem. Pacient začíná sluchové halucinace, úzkostné poruchy, zmizí jasný pohled na věci kolem sebe a orientace v prostoru. Vědomí se ztmaví a chování se podobá ochraně před neviditelnou hrozbou: člověk slzy hlas od křičet, spí špatně v noci, může se hádat s někým, slyší podivné zvuky, když nikdo není kolem, a zdržení se alkoholu je těžké.

Léčba alkoholické psychózy

Léčba alkoholické psychózy se neprovádí samostatně, měla by probíhat na speciálních klinikách. Po celou dobu řešení onemocnění bude pacient muset podstoupit dlouhou léčebnou kúru a zcela eliminovat alkohol. Lékař si může zvolit léčebný režim pouze po důkladné diagnóze a vyšetření stavu těla, proto je léčba individuální. Plně vyléčit a obnovit tělo nebude fungovat, protože alkohol silně poškozuje vnitřní orgány, ale prognóza je obecně uklidňující.

Důsledky

Nejnepříznivější účinky na asimilaci informací v období po alkoholu, člověk dokonce špatně volal na své jméno. Pacient se stává hloupým, téměř nic si nepamatuje ze všeho, co věděl, špatně provádí testy, které mu byly nabídnuty. Alkoholická psychóza ovlivňuje nervový systém pacienta, vnitřní orgány: mozek a játra, srdce nefunguje dobře. Často onemocnění začíná: cirhóza, hypertenze a akutní pankreatitida.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: