Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Stabilita menstruace určuje zdraví žen, takže hnědý výtok do menstruace je alarmující a dokonce děsí pacienta. Příznak je nepříznivý, je nutné včas se poradit se specializovaným specialistou. Důvody jsou rozdílné: fyziologické a patogenní, vyšetření je nezbytné.

Hnědý výtok týdně před menstruací

Příchod menstruace pro většinu slabšího pohlaví v reprodukčním věku je známkou absence těhotenství, chronických onemocnění, jako je žena. Kromě toho, plánovaný vzhled krve z pochvy charakterizuje normální fungování dělohy, absence závažných patologií. Je-li před menstruací hnědý výtok (například týden), je to alarmující znamení, že v ženském těle není vše v pořádku. Důvody jsou následující:

 • exacerbace zánětlivých procesů;
 • hormonální nerovnováha;
 • riziko potratu v nově narozeném těhotenství;
 • cervikální eroze;
 • hyperplazie endometria;
 • polypy děložního čípku;
 • předchozí chirurgický zákrok (trauma sliznice, potrat).

Pokud před měsíční přidělení růžové

V předvečer plánované menstruace si pacient často stěžuje na bolest zad, těžkost mléčných žláz a nepohodlí v podbřišku. Vzhled růžových skvrn před menstruací je přirozeným jevem, zejména proto, že se jejich objem brzy zvýší. Pokud takové změny začnou pár dní před menstruací, neměli byste podezření na nemoc ve vlastním těle, to jsou klasičtí předchůdci menstruace. Abnormální vzhled krve 5-7 dní před „červeným dnem kalendáře“ naznačuje myšlenky o patologii. Mezi nimi jsou:

 • zánět dělohy;
 • infekce genitálního systému;
 • následkem dlouhodobého užívání COC.

Spotting týden před menstruací

Nezáleží na tom, jaký výtok: hnědý nebo nažloutlý, týden před plánovaným příchodem menstruace je nepříznivým příznakem. Je-li mladá dáma ve fázi plánování těhotenství, je možné, že existuje hrozba potratu nebo již došlo k odmítnutí vajíčka. Je naléhavé, abyste včas poradili s gynekologem, abyste určili nemoc a příčinu.

Pokud těhotenství nebylo plánováno a nevyskytlo se, žena by měla přijmout odpovědný přístup k vlastnímu zdraví, protože se jedná o patologii. Nejčastěji se jedná o zánět nebo infekci reprodukčního systému, ale neměli byste také vyloučit hormonální nerovnováhu, následek potratu nebo jiného chirurgického zákroku. Ektopická spirála je další příčinou výboje před menstruací, proto faktor, který vyvolává nerovnováhu, by také neměl být vyloučen.

Jsou průhledné výboje normální před menstruací?

Vodový výtok před příchodem plánované menstruace je ukazatelem normy, protože indikují normální funkčnost žláz s vnitřní sekrecí. Mohou se dokonce objevit z mléčných žláz. Vyskytují se několik dní před nástupem menstruace, aniž by tlačili na znepokojující myšlenky o zdravotních problémech. Hlavní faktory vzniku těchto prekurzorů menstruace jsou následující:

 1. Pokud má jasný výtok tažnou strukturu, pak je to výmluvné znamení druhé fáze menstruačního cyklu, který by neměl pacienta gynekologa upozorňovat. To je zcela normální, zbývá čekat na začátek krvácení.
 2. Bohatá leucorrhoea před menstruací je také normou, protože oni jsou výsledek plánované restrukturalizace hormonálního pozadí v tomto těžkém období pro ženu. Takovýmto prekurzorům navíc předchází prodloužený příjem perorálních kontraceptiv.
 3. Vodní výtok může znamenat výskyt těhotenství, ale v tomto případě nemusí žena v nadcházejícím roce ani očekávat příchod menstruace. Kromě toho mohou získat narůžovělý odstín, který také hovoří o "zajímavé pozici".

Co znamená hojné vypuštění před menstruací ve žluté nebo bílé?

Cheesy vybití bílé nebo žluté barvy s nepříjemným zápachem je příznakem drozdu. Shodou okolností se mohou objevit několik dní před příchodem menstruace. Tyto dva jevy není nutné kombinovat, je nutné se poradit s gynekologem a po provedení stěr na flóře pokračovat v účinné léčbě vaginální kandidózy.

Dalším důvodem pro tyto sekrece jsou infekce genitálního traktu, což je příznak patologie. Takový abnormální proces nemusí ovlivnit příchod menstruace, pouze žena pociťuje akutní premenstruační syndrom, který není pro její tělo zvláštní. Světelný výboj - to je také špatné, zejména pokud se vyznačují hojností.

Co je bezbarvé a špinění považováno za normální

Krevní nečistoty z pochvy - to je první příznak příchodu menstruace. Pokud se objeví trochu bezbarvý výtok mírné intenzity, což je známkou toho, že v ženském těle dochází k pravidelným hormonálním změnám. Nepropadejte panice o takový příznak, musíte zásobit na denní hygienické vložky. Postupem času se žena na takové rysy svého těla zvykne.

Když se leucorrhoea z pochvy ztmavne, získá hnědý odstín a je doprovázena silnými útoky bolesti a celkového nepohodlí po celém těle, takový stav ženy nemůže být nazýván normální. Je důležité okamžitě konzultovat odborníka včas, aby bylo možné určit etiologii patologického procesu. Poté, co potřebujete okamžitě pokračovat v intenzivní terapii, je možné použití hormonálních léků.

Video: Co znamená hlen před menstruací?

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: