Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Vaše tělo může být pro vás skvělým trenérem. Co jiného člověk potřebuje, když jsou nohy, paže, vlastní váha? Naučte se používat tento dar přírody a můžete zapomenout na drahé členství v tělocvičně. Skákání pro hubnutí je dobrý způsob, jak ztratit nadměrnou tělesnou hmotnost, stát se silnější a zlepšit koordinaci. Tento sport, přeskakování, nevyžaduje mnoho přípravy a je vhodný pro začátečníky. Postupně a přiměřeně by měl být naložen pouze tělo, aby nedošlo k jeho poškození.

Co je přeskakování a jak zhubnout s ním

Přeskakování nebo skákání přes švihadlo je populární sport mezi všemi věkovými kategoriemi. Děti i dospělí jsou rádi, že zvládnou nejen jednoduché techniky, ale i složité techniky, které umožňují použití různých svalových skupin. Třídy nevyžadují hotovostní investice a velké množství prostoru. Skočit švihadlo je levné potěšení, které rychle přinese postavu v pořádku s náležitou vytrvalostí.

Výhody skákání přes švihadlo:

 • Speciální programy určené na 10 minut mohou být alternativou k tříkilometrové jízdě na kole, dvěma tenisovým setům a 12 minutám plavání.
 • Velmi účinné přeskočení na hubnutí, protože urychluje krevní oběh, pomáhá urychlit metabolismus.
 • Skákání na laně nebo bez něj vás dýchá hluboko a pomáhá trénovat plíce.
 • Takové pohyby dělají stehna, lýtka, hýždě, krásné ruce. Žaludek se utáhne, vytvoří se správné držení těla.
 • Cvičení s lanem jsou prevencí křečových žil.

Jak si vybrat délku lana

Skok by měl odpovídat výšce osoby. Pokud dostanete krátkou inventuru, bude trénink vyžadovat velké úsilí, protože budete muset ohnout nohy pokaždé. Švihadlo s dlouhou šňůrou bude zmatené a bude rušit pohyby. Chcete-li zhubnout správně a neohrožovat se zraněním, musíte si zakoupit vybavení s odpovídající délkou. Vezměte lano pro obě rukojeti a natáhněte ruce před sebe kolmo k tělu. Kabel by se měl dotýkat země, ale nesmí ležet na ní a nesmí být o několik centimetrů vyšší.

Pokud se rozhodnete objednat švihadlo v internetovém obchodě, postupujte podle následujících číselných hodnot:

 • pro osobu 150 cm je optimální zásoba 1, 8 m;
 • lidé 151-167 cm vysoký si mohou koupit švihadlo 2, 5 m;
 • s hodnotami 168-175 cm, délka šňůry se zvětší na 2, 8 m;
 • rozsah 176-183 cm vyžaduje délku produktu 3 m;
 • lidé vyšší než 183 cm by měli dostat švihadlo 3, 5-3, 8 m.

Jak dlouho trvá, než skočit na hubnutí

Skákání pomůže muži a ženě spalovat tuk a broušit tvar svých snů. Pro cvičení tohoto typu fitness si vyberte tvrdé pogumované vybavení. Vyvíjí vysokou rychlost. Je důležité skočit na laně správně: pouze na prstech, mírně ohnutá kolena. Neklaďte na paty, skákejte, narovnejte ramena a zatáhněte za břicho. Lokty by měly být přitlačeny k tělu a provádět rotační pohyby výhradně kartáči.

Chcete-li zhubnout, musíte pracovat dlouho a tvrdě - 30-35 minut na cvičení třikrát týdně. Je důležité kombinovat skákání s jinými typy pohybové aktivity, dodržovat pravidla zdravého stravování a používat 1, 5-2 litry tekutiny. Pro začátečníky bude obtížné provádět skoky pro efektivní hubnutí v průběhu času. Pro začátek stačí 1-2 minuty nebo 100-150 otáček šňůry. Postupně zvyšte délku lekce a brzy si všimnete prvních změn na obrázku.

Sada cvičení s lanem

Začněte trénink s rozcvičkou: otočte ruce, udělejte kruhové pohyby kotníků. Skok pomalu po dobu 1-2 minut - tělo by se mělo zahřát. Pak jděte na různé typy skoků (každý 100krát):

 • středně intenzivní skoky na dvou nohách;
 • cvičení rychlým tempem se střídavými změnami nohou - imitace běhu s lanem;
 • dvojité skoky - s každým otočením šňůry musí být provedeno 2 skoky;
 • pohyb na levé noze;
 • skákání na pravé noze.

Hubnutí břicho

Za prvé, cvičení s lanem pomáhají odstranit celulitidu a krásné nohy. Nicméně, kvůli intenzivní fyzické námaze, celé tělo ztrácí váhu a žaludek není výjimkou. Po několika měsících tréninku získá krásné obrysy. Program pro hubnutí může opakovat výše. Pro zvýšení efektu noste na břiše speciální redukční pás - v případě potřeby bude tuk rychleji hořet. Kontrola teploty kůže, aby se zabránilo přehřátí. To je velmi škodlivé pro zdraví mužů a žen. Další informace o tom, jak správně použít pás pro hubnutí.

Kolik kalorií může být spáleno, skákání přes švihadlo

Pokud se lano otočí rychlostí alespoň 70 skoků / min., Vypálíte 200 kcal po dobu 15-20 minut tříd a asi 800 kcal po dobu jedné hodiny. Tento indikátor závisí na hmotnosti osoby: spotřeba energie se zvyšuje s rostoucí hmotností těla. Sledujte svůj puls a udržujte jej v rozsahu, ve kterém je tuk nejlépe spálen - 60-80% maximální tepové frekvence ( srdeční frekvence ). Během tréninku je přípustný malý odpočinek, ne však déle než 10 sekund.

Skákání bez lana pro hubnutí

Tento typ fyzické aktivity je sám o sobě dobrý a nevyžaduje vždy pomocné prostředky. Skákání bez lana dává ještě větší pole představivosti, hlavní věc má být dána věci v plném rozsahu. Můžete jezdit na dvou nohách, střídavě na každé noze, měnit nohy s každým skok, při skákání, odkládat nohy od sebe a mávat rukama nad hlavou, dělat nůžky, atd. Velmi dobře, pokud najdete malou platformu a použijete ji jako mini-krok. Délka tréninku je stejná - 30-35 minut, pokud si přejete, můžete ho zvýšit na 45-50 minut.

Na trampolíně

Trampolína je velmi účinný a pozitivní simulátor, který pomáhá dosahovat skvělých výsledků při hubnutí. Doma můžete využít amatérské trampolíny. Jsou malé, ale mají dostatečnou funkčnost. Výhody tohoto sportu mohou být zaznamenány bezpečnost pro kotníky, páteř, kolenní klouby. Osoba necítí tak silnou zátěž, jako když skáká přes švihadlo a dostává dobrou část hormonu radosti. Můžete provádět jakákoli cvičení:

 • pravidelné skoky;
 • běžící na místě;
 • převraty;
 • ruce, nohy;
 • skákání na kolenou.

Jaké jsou užitečné skoky na místě

Skákání na místě je stejně užitečné jako skákání s lanem, ale pouze v případě, že budete mít na paměti preventivní opatření a kontraindikace. Po dvou týdnech výuky si všimnete, že jste méně unavení, je pro vás snazší vylézt do horních pater, dělat domácí úkoly. Budete aktivnější, protože bude hodně síly. Hozený z tělesné hmotnosti dá větší důvěru a všechny věci půjdou nahoru. Skákání na místě zabrání výskytu nemocí souvisejících se stárnutím populace, nastaví zdravý životní styl.

Kontraindikace pro přeskočení

Dávat tělo přes lano nemůže všichni. Mezi kontraindikace patří:

 • vysoký krevní tlak;
 • chronické patologie pohybového aparátu v akutní formě;
 • herniovaná meziobratlová chrupavka;
 • patologie srdce, cév;
 • tělesná hmotnost vyšší než 80 kg (index tělesné hmotnosti nad 30);
 • bolesti hlavy, migrény;
 • plný žaludek

Video: Jak skočit na švihadlo pro hubnutí

Recenze

Artem, 24 let: Švihadlo mi hodně pomohlo rozvinout vytrvalost. Pěkný bonus - ztráta 3 kg. Tele není čerpáno, ale tělo se utáhlo. Věnuji se přeskočení pět let, jsem s výsledky spokojen. Nesleduji žádné vedlejší účinky, jako jsou bolavé kolena nebo záda.

Ludmila, 23 let: V roce 2010 jsem vážila 80 kg. Rozhodl jsem se použít švihadlo pro hubnutí. No, bylo by to, kdybych skočil 2-3 minuty, ale v tom není žádný smysl. Přeskočeno na 15-20 minut. Po dvou týdnech výuky jsem začal zádově zranit záda. Lékař říkal, že to bylo kvůli skokům, předepsané léčbě. Na tomto mém konci s lanem skončilo.

Nina, 35 let: Koupila jsem si dobré tenisky s odpružením, pohodlným sportovním oblečením a začala zhubnout. Skákání bez lana, vždy pozorování pulsu, aby nedošlo k přetížení srdce. Pokud k věci přistupujete správně, nevzniknou žádné zdravotní problémy. Za 2 měsíce jsem odstranil 5 kg a získal dobré zdraví.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: