Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Lidské nohy zažívají každý den obrovské zatížení. Značná část z toho dostane nohu, což je spousta nervových zakončení. Jsou schopni ovlivnit práci vnitřních orgánů. Masáž nohou, která může být prováděna nezávisle každý den, bude pro člověka užitečným a zdravím zlepšujícím postupem.

Co je to masážní podložka

Již před 2000 lety čínská medicína použila masáž chodidel jako léčebný postup. To bylo dostupné jen horní třídě. Teď si to každý může dovolit: potřebujete pouze matrici. Jedná se o malý kus materiálu (textilie nebo koberec) s heterogenní strukturou nátěru. Gumové nerovnosti, oblázky nebo jiné podobné malé prvky mohou působit jako nepravidelnosti. Díky nim, když použijete masážní podložku na nohy, je reflexní stimulace mnoha bodů na noze.

Podle recenzí lidí, kteří používají ortopedickou masážní podložku po práci nebo dlouhých procházkách, zlepšuje se jejich zdraví, vymizí nespavost, opuch nohou, bolest zmizí. Při použití maséra můžete:

 • řešit problémy s plochou hlavou;
 • stanovit správnou práci vnitřních orgánů;
 • mají všeobecný léčivý účinek;
 • omladit kůži chodidla nohy účinným loupáním;
 • aby se zabránilo tvorbě kuří oka, kuří oka.

Typy a typy

Existují masérky různých funkcí a vzhledu. Koberce lze také rozdělit do možností s imitací jiného krytu, na kterém budete chodit. Nejoblíbenější typy struktury:

 • oblázky;
 • hrůzy nebo jiné podobné nesrovnalosti;
 • tráva;
 • hrubý mořský písek.

Jedná se o běžné varianty těch koberců, které se prodávají, ale někteří zruční lidé dělají tyto věci vlastníma rukama. Jako nepravidelnosti pro masážní body na noze se používají plastové kryty, obyčejné hladké kameny, gumové válce a drátky (pokud dítě potřebuje masáž), knoflíky. Někdy jsou tyto výrobky umístěny na dně vany, aby masírovaly nohy během sprchy.

Jak používat koberec

Jakmile si osoba vybere vhodnou verzi koberec, měli byste zjistit, jak masér použít. Noha může být obvykle rozdělena do několika segmentů, z nichž každý má body, které jsou zodpovědné za fungování vnitřních orgánů. Odlehčení masážní podložky pro chodidla je ovlivňuje, což má pozitivní vliv na práci všech systémů těla. Akční algoritmus s masérem je následující:

 1. Položte podložku na podlahu. Povrch by měl být rovný, tvrdý (koberec není vhodný).
 2. Postavte se na masér na bosé nohy a proveďte nezbytná cvičení.
 3. Doba zaměstnání je stanovena individuálně. Referenčním bodem bude tupá bolest, která indikuje potřebu dokončit postup.

Taková rohož se často předepisuje dětem k prevenci rozvoje ploutve nebo její léčby. Malé dítě nechápe, proč potřebuje chodit na svých "pichlavých nohách" s bosýma nohama. V takových případech je nutné zvolit variantu výrobku s oblázky, přesvědčit dítě, že chodí podél pobřeží. Aby dítě nebylo nudné, můžete použít taková cvičení, která jsou vhodná pro dospělé:

 1. "Bruin Bear". Roztáhněte nohy tak, abyste mohli stát na vnějším oblouku nohy, položte ruce na opasek a projděte se kolem rohože po dobu 30-60 sekund.
 2. "Palec nahoru." Položte ruce na opasek. Zvedněte prsty nahoru a přidržte po dobu asi 15 sekund, vraťte se do výchozí polohy. Opakujte asi 15 krát.
 3. "Husa". Squat dolů a chodit jako husa po dobu 40 sekund.
 4. "Na ponožkách." Vylezte na prsty a projděte 30 sekund.
 5. "Na jedné noze." Postavte se rovně, střídavě zvedněte jednu nebo druhou nohu. Ponožka by měla vypadat dolů a napnutá. Opakujte 12 krát.

Naučte se, co je noha masér, jak ho používat, jeho typy a vlastnosti.

DIY masážní podložka

Není nutné kupovat masážní podložku, protože design není nijak zvlášť komplikovaný. Můžete to udělat doma vlastními rukama pomocí materiálů, které máte po ruce. K imitaci nerovných konstrukcí se zpravidla používají knoflíky, tlustá lana, plastové houby, kaštany atd. Chcete-li vytvořit dítě nebo dospělý masér nebere moc času nebo speciálních dovedností. Níže jsou uvedeny příklady takových produktů.

S kameny

Nejpohodlnější, příjemnou možností pro děti je oblázková masážní podložka. Zpravidla děti běží bez problémů podél cest takových oblázků podél pobřeží. Pro výrobu maséra je třeba:

 1. Kousek koberce na bázi gumy. Velikost koberečku určujete sami: může být malý i velký. Pokud to bude stačit na 2-3 kroky.
 2. Ploché oblázky nebo podobné oblázky. Najdete je na břehu nádrže, u moře, koupit v květu nebo v obchodě se zvířaty.
 3. Vzhledem k tomu, že lepidlo je nejúčinnější použít složení typu "tekutých nehtů".
 4. Kameny důkladně umyjte, na povrch naneste lepidlo a přitlačte oblázky na základnu. Nechte je uschnout a produkt lze použít.

Pro děti

Můžete si udělat i další masážní podložku pro děti vlastníma rukama. Možnost nebude tak pohodlná jako možnost s oblázky. K tomu budete potřebovat:

 • Plastové uzávěry lahví;
 • základem z husté tkaniny nebo koberce;
 • tlusté nitě nebo vlasec;
 • awl.

Jak na to:

 1. V krytech je třeba vytvořit dva otvory. Chcete-li to provést, musíte ohřát hůl, a to bude dělat otvory bez jakýchkoliv problémů.
 2. Uzavřené boční šití se závitem nebo krytem rybářského vlasce k základně.

Tlačítka se dobře hodí jako masážní textura pro koberec, ale mnohem déle se šijí než uzávěry lahví. Budete muset být trpěliví, vyzvednout tlačítka různých velikostí a tlouštěk. Pro dítě to bude mnohem zajímavější, pokud budou také barevné. Pokud chcete, můžete je použít k vyšívání nějakého vzoru, který potěší jen dítě. Pro výrobu bude potřeba:

 • hustá tkanina pro osnovu;
 • Tlačítka různé velikosti a tloušťky: počet závisí na velikosti koberce a frekvenci šití.
 • nit a jehly.

Zjistěte, co je u dětí plochá, rozsah onemocnění a léčba.

Video: Koberec z oblázků a knoflíků vlastníma rukama

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: